Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki Villas Bela?

Ki Villas Bela?

Figyelt kérdés
A neten talaltam video, hanganyagot a tanitasirol, meg persze az egyhazat is. Orulnek ha esetleg valaki tudna bovebb infot adni, ki o, illetve hogy melyik oldalt kepviseli, mennyire igazak a tanitasai.

2012. szept. 23. 19:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
28%
Egy szektás aki szeret névtelenül kérdezősködni saját magáról.
2014. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
0%
mágjára veleeee!!!!
2015. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
36%

Én csak most hallottam először Villás Béláról, és az első videó amit találtam az épp most készült néhány hete Nagyváradon. Odafigyeltem, mert a YouTube a jobboldalon mutatott több Jézussal kapcsolatos videót tőle. De nem birtam tovább hallgatni, mint egy és fél percig. Engem ugyanis nagyon elszomorit minden világvégével ijesztgető prédikálás, nem beszélve a zsidózásról, és ő az első két percen belül érintette mindkettőt. Elég öreg vagyok arra, hogy emlékezzek több dátumra is, amikor a világ zökkenésmentesen ment át valamilyen világvégét jósló hisztérián. Nem szeretem azokat sem, akik a pogány hitleri faji-elméleteket mai napig is igazságként elfogadják, és nem veszik észre, hogy Jézus soha nem tagadta meg saját zsidó mivoltát. Ő nemcsak Isten küldötte, tanitásai a zsidó hitvalláson alapulnak, és ő azt mondta "menjetek és tegyetek tanitványokká minden népeket".


Egy igazi tanitónak nem az a célja, hogy mindenki őt ajnározza és vakon csak az ő követőjévé váljon, hanem hogy tanitásaival felnyissa az emberek szemeit, hogy az egész világmindenség csodáit megláthassák, az emberiség minden igazságát felismerjék. A tanitványnak pedig nem kötelező kizárólagosan ama egyetlen tanár előtt hajbókolni, sőt, annak unszolására el kell induljon az önfejlesztés útján, hogy analitikus hozzállással elemezze a világot, meglátva azt, hogy minden egy forrásból ered, hogy minden vallás bizonyos fokig félremagyaráz dolgokat alapvető emberi gyarlóságaink miatt (ebbe pedig beleértem a prófétákat, az apostolokat és minden utánnuk jövő spirituális vezetőt is). Az igazi tanitvány minden követ megforgat a közös elemek, közös igazságok felismerése végett, mintegy összerakosgatva a kövecskéket, amig a teljes igazi kép kialakul. Mert csak igy, őszinte diskurzusokkal lehet "tanitványokká tenni minden népeket" az univerzális igazságok számára. Aki ezt nem látja meg, és ahelyett minden bokor mögött mumust látva gyűlölködik, az nem igazi követője Jézus tanainak. Szóval ezért nem leszek én soha Villás Béla tanitványa.

2015. ápr. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
46%

Hatodik válaszadó tökéletesen összefoglalta.

Én ezt saját bőrömön tapasztaltam, hogy nagy szónok, eszes, de nem bölcs.

Pár tanfolyamán részt vettem, ahogy sámán beavatásokon is és láttam, hogy nagyon kevéske (gyakorlati)tudása van.

Ilyen képzéseken mindig látom azokat akiknek jóval nagyobb tudása van, de csendben maradnak.

Képzései eredménytelenek és lexikai tudására alapozódnak. Mindig mondogatta, hogy sokan csak tovább mondók.

Megállapítható, hogy ő is csak továbbmondó.

Sokkal jobb üzlet tovább mondónak lenni, persze el lehet menni Zsigmond Király főiskolára, ahol 500 ember ül húsz ezer forint adományért aktívan 6 óra hosszat.

Felelőtlennek gondolom azt is, hogy egy-két napos tanfolyamon, angyalkommunikáción egy angyal megidézését oktatják.

Jobb esetben nem sikerül, ha sikerül, akkor viszont több probléma lehetséges.

Mindkét esetben rosszul jár. Csalódik az egészben és soha nem fog foglalkozni vele vagy rész sikere lesz.

El sem magyarázták rendesen, hogy a ceremóniás rész egy mankó, ha nem tudja valaki a jelentését, hogy mit miért tesz, akkor baj lehet. (ahogy bőrömön tapasztaltam, amiért fizetni fog Villás Béla) Lehetne hatékony, gyors oktatás is, de üzletileg ez a legmegfelelőbb neki. (Mivel nem bölcs, nem tudja mi az a jó üzlet. Nem tud csücsülni a pénzen örökre. Korrekt mód is jól keresne)

2015. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem eszes, hiszen hogy kerü ezotéria meg sámánizmus egy magát kereszténynek valló ember tanításaiba? Miért keveri a vallásokat? Miért zsidózik? Miért tűnteti fel rossz színben a katolicizmust? (Bár a katolicizmus tényleg nem keresztény, de ő sem az...)
2015. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
Azért tegyük hozzá, hogy sokan csak akkor hallanak meg dolgokat, ha már üvöltik nekik.. Sokmindent hallottam tőle, ami elgondolkodtatott. Nem kell túlságosan belehabarodni a tanításába, és akkor még hasznos is lehet:) Bár ez sok más eszmére, tanításra is igaz szerintem.
2015. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%

14-es válaszadó vagyok, osztom az előzőt. Nem állítom, hogy szelektíven nem érdemes meghallgatni. Katolikus dologról nekem egyetemesség jut először eszembe(nem csak azért mert bárki lehet katolikus), nem a dogmatikus egyház. Mivel sámánizmus(több neve lehet) eléggé ősi, eredendő, nem értem miért nem fér meg együtt a kettő. Boncoljunk fel mindent és ne foglalkozhassunk bármivel?

Az az érdekes, hogy elismeri, hogy a Biblia több, mint 3000-szer át lett szerkesztve és csekély pár százalék eredeti, sokszor az igazát mégis a Bibliával igazolja, kivéve, amikor ez nem kényelmes.

Általában minden hasonszőrűt(magyarországi spirituális tanítót) lehurrog, de tanítóit nem nevezi meg. Tanítói a könyvek és utazásai révén kiszínezett történetek Háry Jánossal.

2015. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 CommanDos23 válasza:
34%

JAh most néztem kicsit utána én is eddig vmi keresztény hittanárnak gondoltam kép alapján előadások meg hit de nem az valami spiritalista saját egyházas izé akinek azért van mondókája de bekajálni az egészet kissé naiv butaság volna.


Mondjuk azért nem rossz nézőpont lenne már kicsit objektíven nézni a vallásokat(persze ő nem az) már nem az a kérdés hogy hogy hívjuk istent jahve, jézus, allah, zeusz, stb...


Hanem hogy egyáltalán hiszünk-e benne létezik-e számunkra és hogy milyennek is képzeljük el.

2015. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Egy fecsegő bohóc!
2016. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Villás Béla is egy kis része a nagy egésznek. Érdemes hallgatni, de semmiképp nem Isteníteni. Jó üzletember, és tényleg sok sok vallási irányzatból gyúrt össze valamit, így a kezdők kaphatnak egy összefoglaló képet, de semmiképp se legyen ő a cél, ő lehet csak egy rövidke állomás. én is így voltam ezzel. Akit érdekelnek a spirituális dolgok, szerintem nem bűn ha hallgatja Villást, de ő csak egy kis útjelzőtábla. Azért van több tanító, hogy mindenki megtalálja a maga intellektuális, lelki fejlettségi szintjének megfelelőt, aztán ha fejlődött, mehet tovább. Ő azért jó, mert a legegyszerűbb felfogású ember is lehetőséget kap, hogy elkezdjék érdekelni ezek a dolgok, és ne csak a színtiszta materializmusban éljen : ) Minden jót!
2017. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!