Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz hogy az ezotéria civilizá...

Igaz hogy az ezotéria civilizációs betegség? (lent)

Figyelt kérdés
"Az ezotéria civilizációs betegség, amely a világban vagy a vallásokban csalódó, a tudomány által nem kielégített, vagy alacsony tudású embereket támadja meg. Elterjedése attól függ, hogy a valódi tudományok presztízse hogyan alakul majd."
2012. szept. 29. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mit sorolsz az ezotériához. Mert vannak itt olyan témák is, amiken tényleg el elehet gondolkozni.

De a jósok, ezo tévé tényleg az emberek reménytelenségét használják ki. A reptoidok trollkodások, az annunakik meg szintén csak pénzforrások a kitalálóknak, vagy éppen figyeleméhesek.

2012. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"vannak itt olyan témák is, amiken tényleg el elehet gondolkozni. "


Mondanál ilyet?

2012. szept. 29. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Tiltott régészet, kormányok mocskos ügyletei, a háborúk mögött megbúvó valódi indítékok, vallási manipuláció, csendes népirtás étel "adalékokkal", kisérleti biológiai, kémia és nukleáris fegyverek, hatalmi harcok, emberi jogokkal szembenálló kísérletek.
2012. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Kellene készíteni egy közvélemény kutatást, hogy milyen iskolázottságú emberek hisznek ezekben a baromságokban. A legfőbb baj ott van, hogy lebutították a természettudományok oktatását, már menő hülyének lenni a matekhoz, fizikához. Ilyen ismeretek hiányában pedig nem várhatunk mást... Beszélnek pl. pénzenergiáról. Oké, ha energia akkor tudjuk mérni. JA hogy ez nem olyan energia, mondanák a "varázslók". Na ennyit az egész komolyságáról.
2012. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Az Ezotériában az egyetlen értelmes dolog szerintem az agykontroll.

Nem is tudom, hogyan kerülhetett ebbe a kategóriába.(legalábbis itt a GYK-n)

A horoszkóp, reptoidok, jóslás mind hülyeség.

2012. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Ez olyan, hogy mindenki azt hisz róla, amit akar. Aki nem hisz az ezóteriában, annak mondhatsz bármi tényt az ilyen dolgokról, addig nem hiszi el, amíg oda nem megy egy kísértet, és nem köszön neki. Aki meg hisz benne, annál fordítva van a dolog. Szóval itt csak vélemények fognak szerintem majd találkozni.

Én azt mondom, hogy minden kornak megvolt a vallása, minden kor kereste a kérdéseire a választ. Régen és most is vannak 'rendes' vallások, de lényegében az ezotériát, de még a modern tudományt is ide sorolhatjuk. Mert ki miben hisz...

2012. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Van benne valami :)


Én öszintén szólva nem tudom megérteni azokat, akik vakon hisznek az ilyen ezoterikus dolgokban.


Azt még nagyjából elhiszem és betudom tudatlanságnak, hogy ha látott mondjuk valamit az égen és akkor hisz az idegenekben vagy ha valami zaj volt a lakásban és már szellemet képzel bele... De hogy ha semmit nem tapasztal úgymond, akkor nem tudom megérteni mi értelme van ezek szerint élni és hinni, hogy ilyenek léteznek... már persze ha valamennyire értelmes ez a személy, mert ugye a butaság sok mindenre rávehet valakit.

2012. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Antimod ***** válasza:

Civilizációs betegségnek azt tekintem, ha valaki nem akar/nem tud gondolkodni.


Ezalatt értem az ezotériás tanok teljes elutasítását, de kritika nélküli elfogadását is. Az ezotérián belül rengeteg olyan téma van, aminek komoly valóságalapja lehet, és szerintem van is. A mai ember "hasznosságon", harácsoláson alapuló szemlélete miatt szorultak ide elsősorban ezek a témák.

2012. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az egyik hozzászólóval, az egyik legértelmesebb dolog benne az Agykontroll. Mivel az ténylegesen működik, és aki belemerül, az rájön, hogy több dolog létezik "itt."

Vannak rossz ezoterikus tanok, amik tényleg kihasználják az embert, de az eredeti, és jó spirituális dolgok, meghökkentően képesek az embert megváltoztatni, jó irányba.


Az egésznek ténylegesen, ahogy az agykontrollnak is egyrészt, a hit a lényege. Ha elhiszed, hogy működik, akkor megtapasztalod azt, hogy igen, ez működik. És észreveszed a dolgokat körülötted. De ha valaki teljesen szkeptikus ezen a témával kapcsolatban, annak bárhogyan magyarázhatja bárki, nem fogja megérteni.


Pedig a legfontosabb, hogy a tudomány, és az ezotéria egyáltalán nem zárja ki egymást. Sőt. Ha mélyen bele megyünk, teljesen egyeznek, csak mi a világban leginkább az objektív tudományokról halljuk a legtöbbet a TV-ben, neten.


A spirituális és ezoterikus részekről is rengeteg tudományos kutatás folyt és folyik, amelyik alátámasztja ezek működését (nem mindegyiket).

Valamely szinten hozzállás az egész, ha azt hiszed hogy "szar a világ" akkor számodra az lesz, és pesszimista leszel. Míg egy optimista máshogy látja a helyzetet.

Ugyan így működik ez is.


A legnagyobb szkeptikusoknak meg csak azt tudom ajánlani, hogy nézzen egy egy agykontrolltanfolyamra, mert nagyon sok a tévhit róla. És jó sok embert megváltoztatott már ilyen téren, pedig az teljesen tudományos előadás.

2012. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem betegség az ezotéria, csak egy olyan dolog, ami átkarol nagyon sok mindent. És ezáltal egy adott embernek HITet ad. Legyen az kevésbé hasznos vagy nagyon hasznos és hatásos dolog. Nem írom azt, hogy rossz vagy jó dolog. Mivel olyan nem létezik ebben a világban.
2012. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!