Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotéria hívők. Ti milyen...

Ezotéria hívők. Ti milyen forrásokból olvassátok az állításaitokat?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon érdekelt hogy honnan vannak az ilyen jóslásos meg csillagjegyes dolgok.Gondoltam:"á, ezek ilyen néphagyományok amiket a családból lehet megtanulni".De tegnap egy rakat agyzsibbasztó kérdést olvastam itt amik után szégyenlem hogy én is ember vagyok.Például az egyik valami ilyesmi volt:"Hitler tényleg megszökött a reptoidok segítségével, és most egy másik bolygón él?".Vagy "A vámpírok uralják a világot?".


A kérdésem az lenne hogy ezeket honnan veszitek?Képesek lennétek mondjuk valamelyik tanárotoknak vagy ismerősötöknek is elmondani ezeket, vagy csak a neten anonimen trollkodtok?



2012. szept. 15. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Létezik egy dolog, amiről talán már te is hallottál, bár manapság egyre kevesebben rendelkeznek vele: fantázia. Senkinek sem kell hozzá forrás.


Sajnálatos módon, azt látom, hogy kihalt ez a fajta élénk gondolkozásmód az emberekről. Ezért tettem fel a kérdésem is, a vámpírosat. Most már mindegy, leírom. Csupán arra voltam kiváncsi, hogy mennyien lesznek a zsigerből elutasítók, akik csak tagadnak és agresszívak. Sajnos ilyen egyszerű sztori is, ilyen életszegény reakciót vált ki, már csak szemellenzőt viselő emberek vannak.

2012. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Én mesekönyvekből.
2012. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért azon érdemes lenne elgondolkodni, hogy egy semmi kérdés hatására emberek azonnal ítélkeztek felettem, nem egy ellenséges hangvételű választ, szándékosan magát idiótanak tettető ember válaszolt egy általa ismeretlennek.

Bár konkrétan nem erre ment ki a játék, de mégis, érdekelne, ilyenkor az írja ezt, aki egoista, esetleg lelki nyomorék vagy úgy magában mind2?

Persze, aki ezekben a dolgokban hisz, azt is nyugodtan le lehet hülyézni, már több ezer éve ezt teszik azokkal, akik a kisebbség hitébe tartoznak. Pl. Galilei, Kolumbusz, vagy korai geológusok, akik tagadták azt, amit az emberek beléjük vertek iskolákban, egyetemeken.

Csak az döbbentett meg, hogy ttk-án egyes tanárok is gúnyt űznek az ilyen emberekből (a jelenkoriakból), akik talán valami újítást hozhatnak.

Most nem a tévés jósnénikre vagy a reptoid ellenállókra gondolok, de persze itt muszáj leírnom, hisz, szinte biztosan valakik felhoznák vagy azért, mert direkt belém akarnak kötni vagy mert nem képesek gondolkodni.

De azok, akik hasonló kutatásoknak, tényleg komolyan ennek szentelik az életüket, mert hisznek a céljukban és nem idomított robotjai egy rendszernek, talán nem kéne kigúnyolni.

És igen benne van a pakliban az, hogy bizony tévednek, és bődületes marhaság az, amiben hisznek, de mégis van haszna, hisz legalább bebizonyosodik, hogy a dolog nincs úgy és máris van valami, amit kihpzhatunk a listáról.


Régészeket, biológusokat, fizikusokat stb. tesznek nevetségessé és teszik süllyesztőbe a bizonyítkaikat, arról, hogy valami máshogy van, csak azért, mert nem illeszkedik a többség látásmódjához.

Ennek semmi köze a tudományhoz és soha nem is volt. Arra megy ki a játék, hogy ne más, csak ő maradjon fent a történelemben, úgy mint egy nagy követő és ne mint egy rossz úton járó tudós, aki a legtöbb állításában tévedett.

2012. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy hisznek valamiben, ami talán valós is lehet, hanem az, hogy alaptalan hülyeségekben hisznek.
2012. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is láttam ezt a kérdést, és engem is nagyon felháborított. Az a durva, hogy nem mostani kérdés és még mindig itt van..... Eszébe nem jutott ezt senkinek sem moderálni? Elkeserítő, hogy itt tartunk.
2012. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Annak sem volt alapja, hogy pl. hogy a Föld nem lapos. Jó igen, a hajók eltűnnek a horizonton. Ebből lehet gyanakodni.


Node, pl. nap mint nap hallani olyan eseteket, még ma is, amikor vértelen holltesteket találnak (állati és emberit is), el chupacabra pl.

Vagy a orszs minőségű felvételek mindenféle lényről. Persze itt is ott van "farkast kiálltott" effektus és az emberek ezért nem hiszik el. Túl sok a fake, ezért már a tévék sem foglalkoznak vele. Az emberek mégis látnak ezt azt, de mivel ezek az emberek főleg nyomorkörnyékeken élő bácsik, nénik, gyerekek, ahol még talán a madár se jár, senki nem is foglalkozik velük.

És talán azért is lehet látni csak ilyesféle dolgokat, mert ugyan ki hinné el egy koldus 60 éves fogatlan néninek, hogy az unokáját szörnyek ragadták el?

Senki. Mert én is azt hinném, nagyobb az esélye, hogy lódít.

2012. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát a Galileos és Kopernikuszos példa nem igazán illik a 21. századba.Manapság ugyanis már nincsen egy olyan dolog se, mint akkoriban az egyház.Manapság akárki végezhet akármilyen kutatást, de hogy ne röhögjék körül az illetőt , valami bizonyítékot is kéne felhoznia.Manapság a tudomány nagyon toleráns mindenkivel szemben, de amikor áltudományos figurák akarják világgá kürtölni elképzeléseiket, akkor azokat tényleg elfojtják.
2012. szept. 15. 15:00
 8/15 A kérdező kommentje:
Bizony, sokan állítják hogy láttak valamit amit nem tudnak semmi ismert dologhoz kapcsolni.De itt millió magyarázat van még , és milliárd ok ami miatt nem lehet.Például kedvencem az amikor a Sanyi bácsi épp kint van a mezőn és lát egy UFO-t amiről úgy gondolja hogy nem földi eredetű jármű.Itt azzal van a bajom hogy ő pont ott volt jó helyen jó időben, viszont 50 éve csillagvizsgálóban dolgozó csillagászok még egy ilyen esetet se láttak.Remélem érteni mi itt a hiba.De ott vannak az ilyen csupakabra,nagylábú meg egyéb dolgok.Szóval az éppen arra sétáló túrázó épp meglát egy eddig ismeretlen lényt , de a már 20 éve ott járőröző erdész nem, látott még csak egy fura lábnyomot se.Itt is ugyanaz a bajom.
2012. szept. 15. 15:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Az erdész lehet, hogy látott valamit, és lehet talán direkt nem szól semmit. Persze ez is csak egy a millió magyarázatból. Mi lenne az első reakciója egy kiváncsi embernek, ha megtudná, hogy tényleg szaladgál egy ritka majom fajta a hegyekben? Eddig még ok, de ha az ember beteszi valahová a lábát, ott általában kő kövön nem marad.

Én hiszem azt, hogy vannak olyan lelkiismeretes "természetvédők", akik ennek érdekében inkább a hallgatást választanák. De passz. Szimplán lehet csak naplopó erdészeik vannak. :)


Amúgy nem hiszem, hogy engednek mindent. Pl. a n♫8vények érzékeléseit, "intelligenciáját" már több bizonyítékkal is alá tudták támasztani, közdtük ugye poligráfos kiváncsiskodók vagy Stefano Mancuso botanikus. És én mit hallok növénytanon a tanártól első órán? Ez csak egy áltudomány és 200 emberből egyszerre tör fel a nevetés, nem tudom miért, talán a konzervatív nézetek miatt, miszerint a növények alsóbbrendű lények.

2012. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért röhögtek mert a növényeknek nem hogy intelligenciájuk, de még idegrendszerük sincs.7-ben megtanulhattuk hogy először a csalánozóknál jelenik meg az idegrendszer.Egy növénynek sincs idegrendszere.
2012. szept. 15. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!