Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok! Ti miben hisztek...

Sl zoli kérdése:

Szkeptikusok! Ti miben hisztek? A tudományban megállapított dolgokat elfogadjátok tényekként? Vagy hogy álltok hozzá a világhoz?

Figyelt kérdés
Meg akarlak titeket érteni! Mit fogadtok el? Vagy mindent lefikáztok és ezzel már úgy gondoljátok, hogy realisták vagytok?

2012. okt. 2. 21:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
A szkeptikusságnak nem ez a lényege, hanem a józan gondolkodás. Én pl. csak azt hiszem el, amit látok. Ezt azért ne szó szerint vedd, mert nyilván nem látom a levegőt, de tudom, hogy ott van. Ha a földönkívüliekre és Istenre gondolsz, akkor előbbiben képes vagyok hinni és elfogadni, hogy valahol biztos van még más is rajtunk kívül. Azt viszont már nem, hogy itt repkednek a Földön és teheneket lopkodnak. Istenben meg.. na ebben nagyon szkeptikus vagyok, csak azért, mert valaki leírta egy könyvben, hogy ezt és ezt csinálta ott és akkor.. hát kiskoromban még elment esti mesének, de most már nem. Jézusban is előbb hinnék, ha muszáj lenne, de természetesen úgy, mint rendes élő halandóként. Nem pedig a hihetetlen sztorikkal együtt, amiket ráaggattak. (várom a lepontozást :D)
2012. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
22%
Mindent lefikázunk és ezzel már úgy gondoljuk, hogy realisták vagyunk.
2012. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%
Csak a tényeket fogadom el, és csak azt, ami nem ellenkezik a józan ésszel.
2012. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
96%
4/4 Annyira imádom, hogy ilyen sekélyesen retardált vagy. Ha nem csak ezt a részét ragadtad volna ki a mondanivalómból, hanem az utána lévő részét is, akkor látnád, hogy azt írtam ne vegye komolyan, mert nyilván NEM LÁTOM a szelet és a levegőt, de tudom, hogy van te szerencsétlen!! Úgy látom ahhoz már túlságosan korlátolt vagy...
2012. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
A tudományban.
2012. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Hat pl:en is a tudomanyosan bizonyitott tenyek hive vagyok, az egesz univerzum a fizika torvenyei alapjan mukodik, bibliaban leirtak szerintem nem vehetok keszpenznek,amikor azt irtak az emberek naon keveset tudtak a vilagrol es eme keves tudas birtokaban probaltak megmagyarazni esemenyeket igy szerintem azok a magyarazatok tevesek.Nem is ertem hogy valaki mi alapjan von ketsegbe tudomany altal bizonyitott tenyeket mondjuk pl a bibliaban leirtak alapjan??Dehat persze mindenkinek joga van a sajat velemenyre! Te kerdezo miben hiszel??
2012. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
62%
Ó csak privátban merünk beszólogatni? Baromira nem érdekel a lepontozásod csak nyugodtan. Szabad országban élünk. Anyukámat meg ne szidd. Én se tettem a tiéddel. Végül is szegény nem tehet róla, hogy ilyen visszamaradott gyereke van, mint te. :)
2012. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%

Jaja. A szelet nem látjuk, de érezhetjük a bőrünkön. Az áramot se látjuk, de valamitől csak működik az a sok nyavalyás elektromos dolog. Meg nyúlj bele a 220-ba, ha nem hiszel benne. :)

Nem fikázunk le mindent, pl. elfogadjuk, hogy máshol is van élet az Univerzumban, de attól, hogy Jóska Pista bácsi aszonygya, hogy UFO-t látott, még nem hisszük el, hogy tényleg itt vannak. Nem attól realista valaki, hogy elvet minden természet felettit, hanem nem fogad el minden sületlenséget, amit más ember összehadovál.

2012. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

1-es:

Amíg valaki intelligensen válaszol, addig tőlem biztosan nem fog lepontozást kapni, hiszen a saját igazságát mondja.

A józan gondolkodásnak vagyok én is a híve, de amit saját magam megtapasztalok, azt elhiszem. Mivel rendszeresen meditálok, és ott érdekes dolgokat, tudatállapotokat tapasztalok, ezért az, hogy több vagyok a mulandó anyagnál, tudásom (és nem hitem!!!) szerves része.

A baj az, hogy rettentő sok a tévhit, ami az Isten szó hallatán előjön az emberekből, és így már legtöbbször úgy állnak hozzá egy adott témához, hogy eleve beskatulyázzák, hogy mit akarnak belőle kihozni.

Pedig ez az Isten dolog nem annyira nagy dolog. Akinek olyan egészséges a hozzáállása, mint pl. neked, annak szoktam ajánlani Balogh Béla - Végső valóság című könyvét.

Érdemes elolvasni, mert ő is egy mérnök, tehát színig racionális és elég jól áthidalja a tudományos és istenes felfogás közti LÁTSZÓLAGOS különbséget. Holott nyilvánvaló, hogy kell lennie valami közös pontnak.


Az ufókkal kapcsolatban én is szkeptikus vagyok, hiszen nem tapasztaltam meg őket. Videókat láttam, de egy videót gond nélkül meg lehet hamisítani, az nem személyes tapasztalás.


Jézus történetei valóban elég hihetetlenek. Elég sokat olvastam utána, és maradtak róla érdekes feljegyzések pl. Indiában. Az ő életének nagy részéről ugye semmit nem tudunk, a Biblia is egy összeollózott valami. Ami létezett spirituális beavatás, annak ő ÁLLÍTÓLAG mindnek a mestere volt, tehát mindenhol elérte a legmagasabb fokot. És mivel tudom, hogy az embernek csak a legkisebb rezgésű része a teste, és sokkal nagyobb ereje van, mint hinnénk, ezért lehetségesnek tartom, hogy eljutott egy ilyen vizenjárós szintre. De mivel ez csak egy hit, úgyhogy erről ne is beszéljünk szerintem.


Ha valakit érdekel (legalább beleolvasás szintjén), akkor itt letöltheti Balogh Béla - Végső valóság könyvét:

[link]

Az első fele inkább tudományos, a második fele inkább spirituális.

2012. okt. 2. 22:28
 10/36 anonim ***** válasza:

A tudományban bizonyított dolgok szerepelnek, de ezeket sem lehet kivétel nélkül tényekként kezelni.

Sok dőlt már meg közülük.

Nem fikázok mindent, de az egyértelműen kamu dolgokat, bizonyítatlan, valószínűtlen dolgokat értelemszerűen nem fogadom el.

Vannak olyan dolgok az Ezotériában: Agykontroll, földönkívüliek és Reinkarnáció, amit még elképzelhetőnek és működőnek is tartok.

2012. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!