Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Állítólag az önzés boldoggá...

Nagylzs kérdése:

Állítólag az önzés boldoggá tesz. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a cikket:


[link]


Ezt így nem tudom elfogadni. Szerintem kísérletileg igazolták, hogy az önzés örömet tud okozni az átlagembernek. De szerintem az öröm nem egyenlő a boldogsággal - viszont a cikk ezt sugallja. Ezen felül meg, a világ nem átlagemberekből áll, és attól még hogy a többség örömét leli az önzésben, ez nem tekinthető követendő példának. Mi a véleményetek?



2012. okt. 16. 21:51
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Azért az ezotéria kategóriába tettem, mert nem pszichológus a hozzáállásom. A pszichológusok nem szokták megkülönböztetni az örömöt az önzéstől, mint ahogy a szükségletet sem a vágy tárgyától.
2012. okt. 16. 21:52
 2/28 anonim ***** válasza:
49%
minden önzetlenség,önzésen alapul,így ez igaz!
2012. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

" A pszichológusok nem szokták megkülönböztetni az örömöt az önzéstől, mint ahogy a szükségletet sem a vágy tárgyától."

Az ezotériában meg nem tudják megkülönböztetni a mesét a valóságtól, szóval rossz helyen jársz.

2012. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Malats ***** válasza:
Szerintem meg személyre szabott. Lehet a szomszéd Jozsi kicsattan önzése boldogságában, ellenben nekem nincs 1 jo éjszakám miatta. Az tesz boldoggá, amitöl boldog leszel. Remèlem érthetö.
2012. okt. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az önzéssel pillanatnyi örömöt élsz át, pl elesek a buszmegállóban és te csak átlépsz rajtam(nem a te problémád), így a gondoloatadiba temetkezve nem veszted el a fonalat, hogy hogyan fizesd ki a számláidat. Viszont ha felsegítesz, beszédbe elegyedünk megtudom hogy épp a munkaügyibe rohansz és nekem pedig kiderül, hogy pont egy ilyen szakemberre van szükségem mint te. Akkor mikor is jársz jobban? Lehet hogy kicsit hihetetlen a történet, de neked mennyibe került felsegíteni ha nem is kapsz semmit érte? Semmibe, de viszont legközelebb téged kep fel valaki a földről a tánctéren a nagy pogózás közepette. ERGO megmentheti az életed, mert nem tapossák szét az agyad. 30/F
2012. okt. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Igen, és a szerelem a legönzőbb érzés mind közül. Ez van :(
2012. okt. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Azzal én is egyetértek, hogy a szerelem nagyon önző. De azzal már nem, hogy (minden esetben) boldogít. Van olyan fajta reménytelen szerelem is, ami kínoz. És van olyan "átmeneti" szerelem is, amiről magad sem tudod eldönteni hogy kell-e neked, vagy sem.
2012. okt. 17. 07:45
 8/28 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Véleményem szerint ez semmi egyéb,mint egy ravasz kísérlet arra,hogy a figyelmetlen olvasót rávegyék az önzésre és az emberben levő egészséges jelzőrendszer kiiktatására!Kíváncsian várom,hogy mi lesz a vége!Felteszem megkeresik a megoldást a bűntudat blokkolására,illetve arra,hogy milyen módszerekkel tudom figyelmen kívül hagyni!


Ha valamitől lelkiismeretfurdalásom van az tiszta megnyilvánulása a jelzőrendszerem egészséges működésének!Miért is kéne ezt figyelmen kívül hagynom?


Jelentem alássan,nálam ez nem jött be!

2012. okt. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
így manipulálnak minket!Tegyük tönkre a másikat, és csak a saját magunkkal foglalkozzunk! Szégyen az ilyesmi!Az s aki írta, és az is, aki fellelkesül erre a szövegre...mind szégyellje magát, mert miattuk lesz még rosszabb a világ...
2012. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Antimod ***** válasza:

Először is, statisztikailag. Másodszor: mivel már szinte mindenkit így nevel a társadalom kiskorától fogva (fogyassz, csak te számítasz, mindenáron törekedj a "boldogságra", a gazdagságra), nem is csoda, hogy ez lesz az ereménye.

Igen, nekem is örömet szerez az önzés: de csak ideig-óráig. Tudom, hogy az ún. boldogságot úgy sohasem fogom elérni, hogy pillanatnyi vágyamat kielégítve rohanok a többi után.

2012. okt. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!