Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet, hogy Jézus Krisztus...

Lehet, hogy Jézus Krisztus apja valami kollektív tudat?

Figyelt kérdés

A Jézus földönkívüli topik ültette el bennem a gyanút és az a sejtésem, hogy Jézus apja egy Borg szerű valami lehet és így egy az Atya, a Fiú és a Szentlélek, és ez maga a Mennyország és ide viszik a hívő lelkeket. Szerintetek rendeben van ez a kifejtés? Vagy hiányzik még valami?


Kifejtés:

- Ha Jézus apja egy földönkívüli lény, még pedig sejtésem szerint egy Fényjáró, akkor érthetővé válna honnan származik az isteni kifejezés.

- és a glória is dicsFény ugyebár, ami szentek fejét övezi. Jelzi, hogy honnan származnak.

- tehát Máriát megejtette egy Fényjáró, akit mi most Szentléleknek hívunk

- ezt még a katolikusok is elismerik: " A Szentlélektől foganja és szüli a Szűz Isten Fiát"

- a Fényjárót az Atya küldte, ami pedig valamiféle olyan dolog lehet, mint a Borg a StarTrekben egy közös tudat több entitásban.

- utóbbiból származik az, hogy a Szentháromság tagjai: az Atya a Fiú és a Szentlélek is egy. Mindegyik az Isten egyszerre.

- és ez különös volt nekem már régen, hogy mi az, hogy egyszerre a fia is, meg azonos is vele. Nos így már érthető. Úgy azonos, mint a Borg tudata és úgy különbözik, ahogy az egyes testek a Borgban.

- innen pedig érthető is, hogy a Mennyország sem lehet más mint ez a nagy közös tudat lény. Isten maga.

- és aki hívővé válik az halála után része lehet ennek a közös tudatnak. Tudása tapasztalata beépül ide. minden egy lesz.



2012. okt. 27. 14:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez kezd úgy hangzani mint egy nagyon rossz science-fiction film.Nem jutunk előrébb azzal ha szürreális történetekkel próbáljuk megmagyarázni a leírtakat.Teljesen felesleges az efféle filozofálás.Ennyi erővel minden számunkra nem világos dolgot megmagyarázhatnánk valami szar sztorival.
2012. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Oké, a Jézussal való földönkívülis kérdéseket abba kéne hagyni, mert így már gyalázzátok az emlékét... nem azért mert nagy hívő vagyok, de tényleg...
2012. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ugyanígy Máriát is gyalázzátok... és a Szentháromságot.
2012. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

#11 nem látom mitől szar ez a sztori. nekem jónak tűnik... szerintem friss és újszerű. és mégis mélyértelmű.


#12 én elfogadom, hogy másképp látod. szerintem kerüld ezeket a témákat, ahol erről beszélgetünk. virágozzon minden virág. béke és szeretet :)

(ráadásul van egy csomó szak oldal is, ami ezt kutatja. lásd: [link] 38millió találat)

2012. okt. 27. 18:49
 15/24 anonim ***** válasza:
De az akkor is hülyeség... én így látom.
2012. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért szar mert ez is csak egy újabb ötlet ami kipattant valaki agyából.Ez mind szép és jó de mi a francra megy ezzel bárki/bármi is?Én ennyi erővel kitalálom hogy Jézus valójában egy csirke volt.És?Most akkor mi van?Nem jutott ezzel előrébb semmi.Nem segítettem az ezzel foglalkozó tudósoknak,sem senkinek,csak kitaláltam valami baromságot.Ennek pedig semmi értelme,mert nem magyaráz meg semmit,nem juttat előrébb semmit.Így pedig az egész mi van akkor,ha eszmefuttatásoknak nincs értelme.Így legalábbis semmiképpen.
2012. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#16: Szerintem az mindig jó, amikor sok különféle elképzelést sikerül egyesíteni. A tudomány is erre törekszik én igen úgy látom. Egyesített elméletre. Itt is kering egy csomó nézet, amiben kell, hogy legyen valami. És ez egy egyesítési kísérlet. Mint a tudományban.


És ki tudja lehet szerez magának egy két hívet ez a dolog. És minden új kicsiben indul. Tuti jetiről is az elején csak egy ember írt.

2012. okt. 27. 23:26
 18/24 anonim ***** válasza:

Na várj csak Kérdező. Eszembe jutott egy csodálatosépületes.egeket verő hatalmas nagy tudomány. Nem én találtam ki,ne engem dicsérj. Lehet,hogy senkinek se fog tetszeni,ezért írom csak neked ó hatalmas szaporitója a sötétségnek. Na ezt faggyúzd meg: mondom a lényeget,amit valahol olvastam

1.Kérdés: Tudod mért jó a jó?

Válasz: Azrt mert nem rossz.

2.Kérdés: Tudod mért rossz a rossz?

Válasz: Azért mert nem jó

fel tudtad ezt fognI???? Akkor te egy "zseni" vagy.

De hogy megnyugtassalak: Azt a fénykarikát az emberek feje körül a festményeken azért festette oda a festőbácsi,hgy így jelölhesse,hogy azok mások,minmt a többiek,ők jóra törekvők s ebben már (esetleg) némi fokozatot el is értek.

A Bibliából én csak két emberről tudok ilyet. Az egyik Mózes,és ő is csak akkor mikor Isten baszélt hozzá Hhóreben ,s ami csak egy ideig volt rajta. A másik meg Isten Fia Jézus Aki három tanítványa jelenlétében beszélt Mózessel és Illéssel

Ezzek renkívüli események voltak,tehát ők se mászkáltak fénykarikával a fejük körül.

2012. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jahve Reptoid volt, Jézust pedig a Plejádiak tanították és nem borg hanem embervolt, ezt mindenki tudja !
2012. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Bíró Miklós: milyen fokozatok vannak a glóriával bírók(fényjárók) között?


amúgy nem csak ők használják, akiket említesz. pl a 12 tanítvány is bír ezzel a fénnyel. és most nagyot fogsz nézni szerintem, de pl buddhának is volt. ezt eddig nem említettem, mert nem akartam bonyolítani az így sem egyszerű képet. az, hogy mi buddha kapcsolata ezzel az egész fent felvázolt népséggel abba is belemehetek esetleg, de csak ha van rá igény :)

2012. okt. 30. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!