Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja a Biblia, hogy a...

Hol írja a Biblia, hogy a messiásnak test szerint Dávid házából kell, hogy származzon?

Figyelt kérdés

Honnan tudhatjuk, hogy Jézus vagy az apja odavalósi?

Jézus említi valahol?



2012. okt. 24. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A bibliai próféciák alapján tudjuk:

Ésa. 11:1 "És származik egy vesszőszál Isai törzsökéből, s gyökereiből egy virágszál nevekedik..."

Azt pedig hogy Jézus szülei odavalósiak voltak:

Lk. 1:27 "Egy szűzhöz, aki a Dávid házából való József nevű férfiúnak volt eljegyezve. A szűznek neve pedig Mária." (Lásd még Lk. 2:4)

Valamint Jézus is így azonosítja magát Jel. 5:5, és 21:16-ban: "Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag."


Üdv. Péter

2012. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 -a- ***** válasza:
100%

Ésa 11,1 "És származik egy vesszõszál Isai törzsökébõl, s gyökereibõl egy virágszál nevekedik. 2A kin az Úrnak lelke megnyugoszik: bölcseségnek és értelemnek lelke, tanácsnak és hatalomnak lelke, az Úr ismeretének és félelmének lelke. 3És gyönyörködik az Úrnak félelmében, és nem szemeinek látása szerint ítél, és nem füleinek hallása szerint bíráskodik: 4Igazságban ítéli a gyöngéket, és tökéletességben bíráskodik a föld szegényei felett; megveri a földet szájának vesszejével, és ajkai lehével megöli a hitetlent."



Mt 1,1 "Jézus Krisztusnak, Dávid fiának, Ábrahám fiának nemzetségérõl való könyv."

2012. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 -a- ***** válasza:
100%
Látom közben már küldték.
2012. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szabolcs1988 ***** válasza:
Az Ézsaiás 9:7-ben is erről olvashatunk. Ez a prófécia pedig akkor teljesedett mikor Gábriel angyal meglátogatta Máriát. A beteljesedés pedig a Lukács 1:31-33-ig terjedő versekben.
2012. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ennyi hülyeséget rég olvastam:) A MESSIÁS DÁVID HÁZÁBÓL SZÁRMAZTATÁSA SÁMUEL 2 KÖNYVÉIG VEZETHETŐ VISSZA, TEHÁT JÓVAL ÉSAIÁS(ISZ.E:8 SZÁZAD) ELÖTT MÉGHOZZÁ MAGA DÁVID IDEJÉIG KB ISZ.E.1O3O) HISZ Ő MAGA KAPTA KILYELENTÉSBEN. SÁMUEL MÁSODIK KÖNYVE 7 FEJEZET 12 VERSTŐL A 16 VERSIG.EZT AMUGY RENDESEN FÉLRE TANITJÁK HISZ EZ AZ IGÉRET CSAK DÁVID VALÓDI FIÁNAK SALAMONNAK SZÓL. PL AZ APOSTOLOK CSELEKEDETEIBEN A 2 FEJEZET 22 VERSÉTŐL A 36 VERSIG. JÉZUS AMUGY SEM SZÁRMAZHATOTT DÁVID HÁZÁBÓL HISZ A DÁVID HÁZÁBÓL SZÁRMAZÓ APJÁT NEM TANITJÁK AZ APJÁNAK. AZ ANNYJA VISZONT LÉVITA CSALÁDBÓL SZÁRMAZIK.
2012. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 -a- ***** válasza:

Nem tanított félre semmit Péter apostol.

A 2 Sám 7,12-16 vonatkozik részben Salamonra(1 Kir 8,17), és a Messiásra is. Salamon felépíttette a jeruzsálemi templomot, Krisztus pedig a szellemit (Ef 2,20-22), aminek a szegletköve ő maga volt. Salamonban teljességgel be nem teljesedhetett, hiszen királysága, uralkodása nem tartott örökké, Kr-é viszont örök. (Dán 7,13-14).

Lk 1,30 „És monda néki az angyal: Ne félj Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél. 31És ímé fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az õ nevét JÉZUSNAK. 32Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik; és néki adja az Úr Isten a DÁVIDNAK, AZ Õ ATYJÁNAK, királyi székét; 33És URALKODIK A JÁKÓB HÁZÁN MINDÖRÖKKÉ; ÉS AZ Õ KIRÁLYSÁGÁNAK VÉGE NEM LÉSZEN!”


----------------------

--A zsidók is azt vallották, hogy Dávid fia lesz a Messiás.

Mt 22,41 „Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé õket Jézus, 42Mondván: MIKÉPEN VÉLEKEDTEK TI A KRISZTUS FELÕL? KINEK A FIA? MONDÁNAK NÉKI: A DÁVIDÉ. 43Monda nékik: Miképen hívja tehát õt Dávid lélekben Urának, ezt mondván: 44Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felõl, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul. 45Ha tehát Dávid Urának hívja õt, mi módon fia? 46És senki egy szót sem felelhet vala néki; sem pedig nem meri vala õt e naptól fogva többé senki megkérdezni. „


Mr 12,35 „És felele Jézus és monda, a mint a templomban tanít vala: MI MÓDON MONDJÁK AZ ÍRÁSTUDÓK, HOGY A KRISZTUS DÁVIDNAK FIA? 36Hiszen Dávid maga mondotta a Szent Lélek által: Monda az Úr az én uramnak: ülj az én jobb kezem felõl, míglen vetem a te ellenségeidet lábaid alá zsámolyul. 37Tehát maga Dávid nevezi õt Urának, mimódon fia hát néki? „

Jn 7,42 „Nem az írás mondta-é, hogy a Dávid magvából, és Bethlehembõl, ama városból jön el a Krisztus, a hol Dávid vala? „

Mt 2,5 „Heródes… egybegyûjtve minden fõpapot és a nép írástudóit, tudakozódik vala tõlük, hol kell a Krisztusnak megszületnie? 5Azok pedig mondának néki: A júdeai Bethlehemben; mert így írta vala meg a próféta: 6És te Bethlehem, Júdának földje, semmiképen sem vagy legkisebb Júda fejedelmi városai között: mert belõled származik a fejedelem, a ki legeltetni fogja az én népemet, az Izráelt”

Mt 12,23 „És elálmélkodék az egész sokaság, és monda: Vajjon nem ez-é Dávidnak ama Fia? „

Dávid trónján nyílvánvalóan az ó utódai ülnek.

Ésa 9,6 „Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az õ vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erõs Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének! 7Uralma növekedésének és békéjének nem lesz vége a DÁVID TRÓNJÁN és királysága felett, hogy fölemelje és megerõsítse azt jogosság és igazság által mostantól mindörökké.”


--Az angyal is ezt mondta Máriának.

Lk 1,30 „És monda néki az angyal: Ne félj Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél. 31És ímé fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az õ nevét JÉZUSNAK. 32Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik; és néki adja az Úr Isten a DÁVIDNAK, AZ Õ ATYJÁNAK, királyi székét; 33És uralkodik a Jákób házán mindörökké; és az õ királyságának vége nem lészen!”

Jel 5,5 „És egy a Vének közül monda nékem: Ne sírj: ímé gyõzött a Júda nemzetségébõl való oroszlán, Dávid gyökere…”


--Jézus is Dávid fiának vallotta magát, ill. nem helyesbítette azokat sem , akik őt így nevezték.

Jel 22,16 „ÉN VAGYOK DÁVIDNAK AMA GYÖKERE ÉS ÁGA: ama fényes és hajnali csillag.”

Mt 21,9 „Az elõtte és utána menõ sokaság pedig kiált vala, mondván: Hozsánna a Dávid fiának! Áldott, a ki jõ az Úrnak nevében! Hozsánna a magasságban!....15.A fõpapok és írástudók pedig, látván a csodákat, a melyeket cselekedett vala, és a gyermekeket, a kik kiáltottak vala a templomban, és ezt mondták vala: Hozsánna a Dávid fiának; haragra gerjedének, 16És mondának néki: Hallod, mit mondanak ezek? Jézus pedig monda nékik: Hallom. Sohasem olvastátok-é: A gyermekek és csecsemõk szája által szereztél dicsõséget?”

Mr 10,47 „a Timeus fia, a vak Bartimeus, ott üle az úton, koldulván. 47És a mikor meghallá, hogy ez a Názáreti Jézus, kezde kiáltani, mondván: Jézus, Dávidnak Fia, könyörülj rajtam!”

---------------

„JÉZUS AMUGY SEM SZÁRMAZHATOTT DÁVID HÁZÁBÓL HISZ A DÁVID HÁZÁBÓL SZÁRMAZÓ APJÁT NEM TANITJÁK AZ APJÁNAK. „


Nemzését illetőleg nem tanítják apjának, de jogilag az apja. Ezért is kezdődik ezzel a Mt evangélium.

Mt 1,1 „Jézus Krisztusnak, Dávid fiának, Ábrahám fiának nemzetségérõl való könyv….. 16Jákób nemzé Józsefet, férjét Máriának, a kitõl született Jézus, a ki Krisztusnak neveztetik.”


------------------

„AZ ANNYJA VISZONT LÉVITA CSALÁDBÓL SZÁRMAZIK.”


Ilyet nem ír a Biblia. A Zsid. és Róm. levél sem erre mutat. Ha Mária rokona volt K. János anyjának Erzsébetnek, az nem egyenlő azzal, hogy levita családból való. Ha a férfi vonalon hozza a leszármazási vonalat, a nemzetségi táblát, úgy a rokonság lehetséges, ha pl Erzsébet anyja dávidi családból való , apja pedig levita. Így marad a levitai származás. Vagy ez Mária esetében is fennállhat, ha anyja levita, apja dávidi család, így maradhat Mária is Dávid házából valónak.

Zsid 7,11 „Ha tehát a lévitai papság által volna a tökéletesség (mert a nép ez alatt nyerte a törvényt): mi szükség tovább is mondogatni, hogy más pap támadjon a Melkisédek rendje szerint és ne az Áron rendje szerint? 12Mert a papság megváltozásával szükségképen megváltozik a törvény is. 13Mert A KIRÕL EZEK MONDATNAK, AZ MÁS NEMZETSÉGBÕL SZÁRMAZOTT, A MELYBÕL SENKI SEM SZOLGÁLT AZ OLTÁR KÖRÜL; 14MERT NYILVÁNVALÓ, HOGY A MI URUNK JÚDÁBÓL TÁMADOTT, a mely nemzetségre nézve semmit sem szólott Mózes a papságról.”


Róm 1,3 „Az õ Fia felõl, a ki Dávid magvából lett test szerint..” (2 Tim2,8)

Péter megegyezik ezekkel.

Apcs 2,30 „Dávid… Próféta lévén azért, és tudván, hogy az Isten néki esküvéssel megesküdött, hogy majd az õ ágyékának gyümölcsébõl támasztja a Krisztust test szerint, hogy helyheztesse az õ királyi székibe…”

------------------


Jel 22,16 „ÉN VAGYOK DÁVIDNAK AMA GYÖKERE ÉS ÁGA: ama fényes és hajnali csillag.”

2012. dec. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!