Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi ez a jelenség? Tapasztaltat...

Mi ez a jelenség? Tapasztaltatok már hasonlót?

Figyelt kérdés

Egyszer már régebben írtam ezzel kapcsolatban kérdést, de annyira különös ez a dolog és bár velem gyakran előfordul, mástól még nem nagyon hallottam hasonlóról.Ma megint megtörtént..

Kb 1 órája történt, itthon dolgoztam a gépnél csendben, mikor tisztán hallottam 3 csengetést.Anyu lent volt a boltban és ha hazajön, néha 3-at szokott csengetni, ami azt jelenti, hogy menjek le segíteni felhozni a szatyrait.

3 hosszút szokott csengetni, de ez 3 gyors csengetés volt, szóval, kicsit másabb, de tisztán hallható.Le is mentem azonnal, ő ült a padon és csodálkozott, hogy lementem, kiderül ugyanis, hogy pont akkor ért haza és még nem csengetett fel, úgy döntött, előtte elszív egy cigit.A szomszédasszony is állította, hogy egyáltalán senki nem csengetett.Ha valamelyik szomszédunkhoz csengetnek az nem szokott hozzánk áthallatszani.

Olyan sokszor előfordult már ehhez hasonló velem, hogy nem lehet a véletlen számlájára írni.De akkor mi?

Fel sem tudom sorolni hányszor fordult elő, hogy tisztán hallottam, hogy csengetnek, de nem volt kint senki, viszont pár perc vagy maximum fél óra múlva valóban csöngettek.Volt olyan is, hogy vacakolt a csengő, nem csengett mindíg, ha megnyomták ezért a szomszédom kopogott, de nem hallottam meg a csukott ajtókon keresztül, viszont helyette úgy hallottam mintha csengetnének , kimentem és láttam, hogy a szomszéd áll az ajtó előtt.Mondom mi van, megjavult végre a csengő?Erre azt mondja, nem is nyúlt a csengőhöz, csak kopogott.

Ez valami egyedi megérzés?Vagy telepátia?Olyan érdekes, bár hasznos is, ha úgy vesszük.Vannak más "dilijeim" is, de most ez tesz kíváncsivá nagyon.


2012. nov. 28. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szórakoznak a csengővel, velünk is előfordult.
2012. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, és nem tudok egyértelmű magyarázatot, de semmiképp sem kell rögtön telepátiára vagy természetfelettire gondolni.

Nyilván lehet, hogy valaki más nyomta meg a csengőt, de ezt, feltételezem, anyukád látta volna, mert ott volt a közelben.

A következőt viszont el tudom képzelni: ha általában ugyanabban az időpontban ér haza, akkor kialakulhatott benned egy feltételes reflex (mint Pavlov kutyája a csengővel, tudod). Mivel annyiszor megtörtént a három csengetés ugyanabban az időben, előfordulhat, hogy amikor a belső órád (ami pontosabb, mint hinnéd) érzi, hogy eljött az az idő, csengetést vélsz hallani.

Ez azonban nem magyarázza meg a többi esetet, arra nincs jobb tippem annál, hogy valahonnan áthallatszik.

2012. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nálunk egyszer este, lefefvéshez készülödve szólalt meg a kaputelefon. fölvettem, nem szólt bele senki. gyorsan kinéztem az ablakon, de nem volt, lent senki. sőt, a környéken senki nem volt.

lehet, h szóraozott valaki, de akkor kellett volna embert látnom a közelben. nem tom h késöbb csöngetett-e, mert éjszakára levettem a kaputelefont.

2012. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mi ez, nem természetfeletti ez biztos. De szerintem szórakoztak, és ha valaki szórakozik, olyan gyorsan eliszkol, hogy nem igaz.
2012. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát vannak ilyen emberkék mint te.Egy kicsit fogékonyabbak az ilyesmire,ez olyasmi mint amikor valaki hallja hogy telefon mintha csörögne odamegy de nem csörög aztán 10 perc múlva el kezd csörögni.:-).És érdekes ez mert amikor azt hiszi az ember hogy csörög akkor elindul felvenni a kagylót annyira tisztán hallja,de mikor igazából csörög akkor igazából csörög.Van egy ismim akinek ha viszket a füle akkor tudjuk hogy eső lesz.És ez nála mindig bejön.Biztos eső érzékelős a füle vagy nem tudom,de érdekes.Mondjuk ez biztos hogy nem telepátia,inkább egy enyhe fokú megérzés.
2012. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A reptoidok voltak.
2012. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!