Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti tapasztaltátok az oviban...

Ti tapasztaltátok az oviban hogy a gyerekeken arany fux lóg? Nekem nagyon furcsa jelenség : SSS

Figyelt kérdés
Anyukám mindig arra tanított gyerekkoromban hogy semmilyen nyakláncot ne tegyek a nyakamba mert elfelejtkezek magamról és valahol felakadok és megfulladok. Ezt tartom a gyerekeimnél is. Erre az ovi tele van fuxos gyerekekkel. Ez máshol is divat vagy csak az újgazdag nyíregyháziaknál?
2012. okt. 18. 08:30
 1/7 gabszem ***** válasza:
87%
Nem csak a balesetveszély, de nekem annyira fura pici gyerekeken ékszereket látni. Nem illik hozzájuk. Kivéve a kis fülbevaló a lányoknak.
2012. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

A mi ovinkban még nem láttam. De egyébként tényleg balesetveszélyes és szerintem undorító.

Másról nem szól, csakhogy a külvilágnak mutassák, hogy telik nekik fuxra.

Nem szép dolog.

2012. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban szerencsére nem engedik. Még a kislányokkal is levetetik a színes gyöngysorokat, mert balesetveszélyes.


Egyébként az én véleményem is az, hogy nem gyereknek való. Én egyszer egy kisfiút fülbevalóval láttam oviban:(

2012. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok újgazdag, sem sötétebb bőrű, normális, kulturált anyukának tartom magam.

Kislányom most kezdte a bölcsit 2,5 évesen, és levettem róla a láncot ami már lassan fél éve mindig a nyakában volt.

Keresztelőre 3 kis aranyláncot kapott (szerintem a rokonok egymással akartak versenyezni ezzel, persze a férjem rokonai). Sajnáltam volna ha úgy növi ki a láncokat, hogy egyik sem volt a nyakán, így kiválasztottam a legkevésbé sérülékenyt és azt adtam rá. Nem volt vele probléma, nem akadt be, nem szakadt el.

Viszont azt teljesen természetesnek tartom, hogy bölcsi kezdéskor levesszük és elrakjuk. A fülbevalót megkérdeztem, az maradhatott.


Nekem személy szerint tetszenek a szolid kis lánccal a kislányok, a fiúk kevésbé.

2012. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nem tapasztaltam ilyet. Amikor lányom született, mindenki szeretett volna venni valamit. Férjem nagymamája aranyláncot szeretett volna, én szóltam, hogy inkább valami mást, mert nem fogom ráadni (balesetveszélyes és nekem nem izléses kicsiken az ékszer). Mint kiderült utólag, anyósom ezen megsértődött, h h mertem ilyet mondani, h nem fogom ráadni. Persze az aranylánc meglett, ötvenezer forintért!!! amikor a dédi alig jön ki a nyugdijából. És a lánc még egyszer sem volt a nyakában... most a fiam is láncot kapott...komolyan nem értem. Sokkal-sokkal értékesebb nekem a sok kis kardigán, amiket kötött a gyerekeknek, azokat el is raktam, nem adom tovább kölcsönbe se, senkinek. Értem én valahol, h neki még az arany az igazi érték, de hát ennek mi értelme? Kinövi, mire hordhatná... ráadásul olyan ugri-bugri, hogy tuti beakadna vhová az első nap...
2012. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én ékszert nem adnék ovis gyerekre ,az én 2,5 éves kislányom semmilyen ékszere sincs még fülbevaloja sem mert nem akartunk neki .de az ékszerek bölcsibe,ovikba tiltotak balesetveszélyük miatt.
2012. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös, te milyen buta vagy....

amúgy hol adnak 50 ezerért aranyláncot, mert megyek bevásárolni belőle

2022. nov. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!