Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudom előidézni az...

Hogyan tudom előidézni az alvásparalízist? Tegnap éjszaka volt, és végre átéltem egy normális horrort.

Figyelt kérdés

Kb. 8 éve nem volt részem ilyen pezsdítő félelmben és izgalomban horrorok terén, szeretném újra megélni.

Szerencsére aránylag tudom kezelni, így azért halálfélelemre nem számítok.



2012. nov. 28. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg sokáig mozdulatlanul kell feküdni olyan pózban, amiben könnyen elzsibbadsz.

Egyébként sok ilyen kérdés volt már, olvass vissza.

2012. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hali,


tudatos álmodást kb fél éve csinálom, a WILD technikával lehet bele erülni, viszont szerencsére a paralízis után egy két mp-val álomba kerülök, 2x volt olyan, hogy nem tudatam mozdulni, de a hallucinációk csak unalmas evőezközcsörgések voltak nálam.


Sajnos ez a WILD- nevű dolog elég nehéz, az alapja, hogy éber tudattal alszol el. A lényeg, hogy nem szabad megmozdulni, ezalatt nem cak azt értem, hoyg en forgolódj, de ne is nyel, sőt, az álkapcsot is el kell lazítani, ergo félig nyitott szájjal vagy. De hozzá jön, hogy félálomba kell lenni, úgy hogy ne aludj el, szóval nem könnyű :-) Ezt az utóbbit amúgy úgy lehet elérni, hogy 100 tól vissaz számolsz, a lényeg, hogy valamilyen technikával lefoglald a tudatod. Áááá, mind1, ezt most pár sorba elég nehéz összeírni, de amőúgy is álomba kerülsz vele a legtöbbször, a paralízis nem garantált.


Van egy másik technika a DEILD, (amúgy ezek mozaikszavak, ha érdekel keress rájuk (pl WILD lucid dreaming)):

a lényege, hogy ha álombl ébredsz akkor nem szabad megmozdulni, a szemedet sem nyithatod ki. És elvileg ha feigyeled, hogy mi történik a testeddel (figyeled az érzéseket) rezni fogod, hogy mikor kerülsz paralízisbe (pár mp alatt paralízisbe lehet így kerülni, de hamar álom lesz belőle, vagy ébredés)



Szóval a natúr paralízis receptjét nemtudom :) Ezekkel viszonylag nagy az esély, hogy paralízisbe kerülj. Viszont sztem egy tudaos álom 1000X jobb, mint egy paralízis. (lehet azért, mert unalmasak)


Amúgy a paralízis nem nagyon ezo kategória, REM fázis alatt az agy blokkolja a vázizmokat, nehogy lejátszd, amit álmodsz. Ennak a zavara az alvási paralízis.

2012. nov. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan kb. mint mikor én szellemként vegetáltam az egyik álmomban a házak felett, mikor elhagytam éjjel a testemet? Előfordult párszor...
2012. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
56%
Olvass Stephen King könyveket, a hatás nem marad el.
2012. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!