Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A maják szerint jelenleg az...

A maják szerint jelenleg az ötödik világkorszakban vagyunk. Az előző korszakok állítòlag nagy katasztròfákkal végződtek. Erre van bizonyíték? Tényleg így volt? Nem találok normális magyarázatot rá. L/31

Figyelt kérdés

#maja #vilàgkorszak
2012. dec. 10. 23:07
1 2
 1/11 Morozov ***** válasza:
A maják csak csinálták a kis naptárukat és mivel nem írhatták örökké, egyszer csak abbahagyták, de én garantálom, hogy 21-én még nem jön el a világvége. A világkorszakokról meg annyit, hogy szerintem előbb volt a katasztrófa aztán kitalálták, hogy most akkor innentől egy új korszak kezdődött bár még nem hallottam ilyenről, hogy világkorszak, de most ezt a választ tudtam kitalálni így fél 12-kor :-)
2012. dec. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"A maják szerint jelenleg az ötödik világkorszakban vagyunk."


Ez kb. olyan, mint amikor a digitális kijelző egész órát "üt", és akkor hirtelen az összes számjegy egyszerre nullázódik... Unalmas perceimben szórakoztató látvány. A lejáró maja naptárnak sincs több gyakorlati relevanciája. Arról nem is beszélve, hogy az időszámítást helyesen átszámolva már régen lejárt.

2012. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert nincs is olyan, hogy világkorszak, csak valamelyik zakkant kitalálta a virágkorszak szóból a nullsík, meg a többi baromság mellé, hogy valami új legyen.
2012. dec. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Èrtem én, csak mostanàban olvastam, hogy voltak előttünk más civilizàciók, akik valamilyen katasztròfa ùtján kihaltak. Pl.atlantisz Vagy ez csak egy asztrològiai baromság?
2012. dec. 10. 23:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak olyan források, amik szerint a vikingek éltek ott előzőleg.

Erről elvileg a bennszülött indiánok is többször beszámoltak.(eszerint az elmélet szerint Atlantisz a Bermuda-háromszög közelében volt.

Ezt tartom az összes közül a leginkább lehetségesnek, de előtte szerintem nem volt semmi.

A maják róluk is épp csak ennyit tudtak és isteneknek nézték őket.

2012. dec. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is fogsz rá normális magyarázatot találni, mivel a maják "szerint" nincs szó semmi világkorszakokról. Megalkottak egy naptárat, ami így sikerült, ahogy. Minden további csak szenzációhajhász belemagyarázás.
2012. dec. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Èrtem én, csak mostanàban olvastam, hogy voltak előttünk más civilizàciók, akik valamilyen katasztròfa ùtján kihaltak."


Tucatnyi nemzet, törzs, népcsoport halt ki a történelem során.

2012. dec. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátom véleménye a világvégéről: ,,Látsz itt majákat? Én sem. Tudod miért? Mert kihaltak. Szerinted hiszek én egy olyan nép jóslataiban, ami még arra sem volt képes, hogy fennmaradjon? Na látod."


:D:D:D Ezzel megnyugtatott.

2012. dec. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod, Atlantisz se létezett. Atlantisz ugyanis egy sci-fi történet volt az ókori görögöknek, semmi több :)


Mint ma a Harry Potter. És képzeld el majd, hogy 3000 év múlva megmaradnak a Harry Potter töredékek, és az emberek keresni fogják a titokzatos Roxfort nyomait, meg a részletekben megmaradt angol metróra mondják majd, hogy "Látjátok, hiszen létezett!". Totálisan ugyanaz a kettő. Egy mese :)


A legtöbb nép korszakokkal jelzi a történelmét, van, aki katasztrófákkal zárja, van aki nem.Mi, európaiak is korszakokat veszünk figyelembe (ókor, középkor, újkor) és a legtöbb egy nép számára katasztrófával végződott - pl a római nép bukása. Számukra ez biza' totálisan a világ vége volt, hiszen szétbomlott az államok, elözönlötték őket a barbár népek... Mégse beszélünk világvégéről.


A maják naptára pedig éppen ugyanúgy körkörös, mint a mi Gergely-naptárunk. Nem ér véget. Egy ciklus ér véget, mint nálunk 1999-ben. Akkor szilveszterkor végett ért az 1000-től induló ciklus, és kezdődött egy új. A világ meg remekül megvan. És tudod, miért? Mert a naptárak egy önkényes, emberi mérőrendszerek. Bármennyire is egoista az ember, attól még a világ baromira nem foglalkozik egy porszem méretű néppel, akik így vagy úgy firkálgatnak. Akkor se, ha azt naptárnak hívják :)

2012. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) most már másképp látom a dolgokat.
2012. dec. 11. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!