Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tűzoltók, ez normális ahogy a...

Tűzoltók, ez normális ahogy a kollégátok így olt el egy tüzet? [Video]

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag végig felgyújtotta az oltással a többi autót is. Döbbenet! Nem értek hozzá, de laikusként azt mondom, hogy a másik oldalról kellett volna oltani, amit ráadásul a másik tűzoltó is látott. Én azt hittem ez egy komoly szakma, de hogyan bízzanak az emberek a tűzoltókban, ha egy "egyszerű" autó tüzet sem tudnak megfékezni, sőt felgyújtják a fél utcát.


És akkor a HD video. Autó tűz Budapesten, a XIII.kerületben az Alig utcában. Lehel térnél.


[link]


Forrás cikk: Index


[link]



#tűz #tűzoltó #tűzoltás #autótűz #autó tűz #alig utca
2012. okt. 7. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bár a kérdésre nem fogok tudni válaszolni, és ezért vállalom a lepontozást is, de milyen ember az, aki látja, hogy ég tőle kb 20 méterre valami, van is aki próbál küzdeni ellene, de ő inkább videózza :(

Számomra elfogadhatatlan és érthetetlen.

2012. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem igaz. A videó készítője, helyesen dokumentálta az eseményeket, hogy azt a későbbiekben minél objektívebben lehessen megvitatni. Életveszély nem állt fenn! Az autó vélhető tulajdonosa sem tudott mit tenni.


Te mit választanál például Szeptember 11.-vel kapcsolatban?


Semmilyen videó ne legyen és akkor a világ 90%-a kétkedne, hogy nem is volt terrortámadás vagy legyen róla dokumentált videó és lássák az emberek mi is történt valójában. (Szélsőséges példa valóban, de azt szeretném vele érzékeltetni, nem feltétlen okolható az aki nem kármenteni próbál, hanem dokumentálja az eseményeket)

Ha életveszély lett volna és nem segít, akkor elítélném az "operatőrt", de erről láthatóan szó sem volt.

2012. okt. 7. 16:21
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

1:

Tudsz valamit egyáltalán a videó készítőjéről?


Hány éves?

Fiú, lány?

Van valaki esetleg otthon akit nem hagyhat ott?

Esetleg nem-e saját magát is veszélybe sodorta volna, másokat akadályozva?


Gondolkozz...

2012. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak annyit írt a hírportál, hogy: "Az alábbi felvételt Polgár Miklós olvasónk készítette..."
2012. okt. 7. 17:44
 5/17 anonim válasza:
58%
Lehet igen hogy a tűzoltó hibázott, és tényleg nem arról az oldalról kellett volna elkezdeni az oltást. Ugyanakkor nagyon könnyű egy videót nézve okoskodni, mit hogyan kellett volna. Én az ablakból, kb 10 méterről néztem a tüzet, és hidd el teljesen más élmény volt, mint a videó. Én csodáltam a tűzoltókat, hogy egyáltalán a közelébe mertek menni a lángoló autóknak, mert (laikusként gondolom) fennálhatott a veszélye hogy berobban az üzemanyagtartály és a tűzoltó ebben az esetben az életét kockáztatta. A videózásról meg annyit, hogy demagóg dolog azt számonkérni valakitől, hogy miért nem segít az oltásban a videózás helyett, emberélet nem forgott kockán, én sem veszélyeztetném az életemet azért, hogy eloltsak egy autót, ami még csak nem is az enyém.
2012. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én is csodálom a péket, hogy be meri tenni a forró kemencébe a kenyértésztát, csodálom a szakácsot, hogy az éles késsel el meri vágni a húst, csodálom a kamionsofőrt, hogy nap mint nap életét kockáztatva vezet az utakon, csodálom a rendőrt, hogy veszélyes bűnözőket kergetnek.


Viccet félre téve, szó sincs arról, hogy okoskodni akarnék, de ennél nagyságrendekkel komolyabb tüzeket oltanak, valamint azt gondolnám ez egy komoly szakma amit évekig tanulnak. Az hozzá tartozik, hogy most azt mondták a benzin tank kilyukadt és elfolyt a benzin, az folyt végig a járdaszegély mellett. Így azért már más a történet, bár amikor jobbról olt a mester, akkor pont a parkoló kocsira fújja át a tüzet.


Ráadásul tűzoltónak nem egy könyvelő alkat megy. (Elnézést a könyvelőktől)

Persze, minden tűz veszélyes, de mégsem a WTC-be kellett, a biztos halálba bemenni.


Szóval minden tisztelet a tűzoltóknak, semmi kétség, egyszerűen lámának tűnt az oltómester, nem értek hozzá, lehet én is el*sztam volna.


Nem akarom őket megsérteni természetesen.

2012. okt. 7. 20:03
 7/17 anonim válasza:

Tanulságos eset, annyi biztos. Az is tudható, hogy felvétel nélkül kevésbé kapna ekkora nyilvánosságot. DE.

A tűz elleni védekezés minden állampolgár törvény szerinti kötelessége, míg az események rögzítése nem az.

Délelőtt a tanulságokról írtam egy posztot:


[link]

2012. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Tényleg érthetetlen miért nem kezdett másik oldalról is oltani a másik tűzoltó.
2012. okt. 8. 22:57
 9/17 anonim válasza:

További tanulságok:

-Tűzriadó

-Éghető anyag eltávolítása

-Tűzoltás megkezdése

2012. okt. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Újabb videó az esetrôl.

[link]


6 tûzoltóbol 2 oltja a tüzet, 4 az idô nagyrészében a tûzoltó autó hátamögött van?

2012. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!