Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális dolog? Megbüntetne...

Ez normális dolog? Megbüntetnek, de nincs bizonyíték?

Figyelt kérdés

Állítólag két hónappal ezelőtt a 11. kerületben rossz helyen parkoltam 11 órakor. A rendőrség küldött egy papírt, melyen csak a kocsi rendszáma volt és az, hogy várakozni tilos táblánál parkoltam.

Aznap dolgoztam, kocsival mentem be dolgozni, és a 4. kerületben dolgozom. Leparkoltam a munkahelyem (belső parkolóban), nem mentem sehová (aznap még tárgyalás is volt, amin ott voltam a bizonyos időpontban, és a kocsit sem adtam kölcsön).

A rendőrségen azt mondták, hogy nincs erről se fotó, se kamerás felvétel, csak egy járőr tett bejelentést.

Ez normális?

Mi alapján?

Biztos nem volt ott a kocsim, nem parkoltam a 11. kerületben, és nem is rossz helyen...

Vaksi rendőr félrenézte a rendszámot? Vagy csak úgy hasra ütnek és kitalálnak ilyet?

Büntethetnek bizonyíték nélkül?


2011. nov. 21. 16:25
 1/7 atilis ***** válasza:
Ha nincs bizonyíték, akkor mi alapján tesz feljelentést? Szerintem menj be a rendőrségre és annak alapján, amiket elmondtál, tégy panaszt. Ha van olyan munkatársad, aki mindezt tanúsítani is tudja, az még jobb. Bajod nem lehet belőle, ezért érdemes megpróbálni, főleg ha tényleg nem te voltál az.
2011. nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neked nem kell semmit se bizonyítanod, az a rendőrség dolga, és ha ők nem tudják kétséget kizárólag, fényképpel, bizonyítani, hogy ott parkoltál, akkor nincs miről beszélni.

Fellebbezz a büntetés ellen.

2011. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg pont ezért fotóznak le a rendőrök is minden szabálytalanul parkolót mikor megbüntetik. Ha nincs fotó akkor ne fizess, főleg ha ott se voltál. Fellebbezés a minimum.
2011. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
valaki nagyon vicces kedveben lehetett e rendorsegnel mert ilyen NINCS.eleve nem is a rendorseg hataskorebe tartozik hogy te rossz helyen parkolsz.azert a kozteres vagy a parkoloellenor buntethet meg.lehetseges hogya kesz atveres show aldozata vagy :D....bar az a rohej hogy egyik cimboram is kapott multkor egy csekket a kekektol hogy gyorsan hajtott es hogy fizessen be 30000et.izgalmas a dologban hogy a srac augusztus eleje ota angliaban dolgozik a gyorshajtas datuma meg augusztus 22.........ehez nincs hozzafuzni valom foleg hogy az autojaval senki nem jar mert meg mielott kiment elszakadt a vezermuszij szoval mukodeskeptelen az auto arrol meg nem is beszelve hogy fenykepet nem kuldtek meg semmi.........
2011. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogyne, tilosba parkolás rendőrség hatásköre!


Ellenben ha nincs fénykép fellebezel és bekaphatják, ejteni fogják az ügyet..

2011. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is így gondolom, hogy ha nincs semmi ellenem, akkor nem tehetnek semmit.

De amúgy röhej, hogy bármit megtehetnek és az ember meg idegbajt kap, hogy akkor is intézkedhet, meg magyarázkodhat, meg fellebezhet, ha nem követett el semmit. Besza*ás.

Eddig sem volt a rendőrség a kedvencem, de ezek után elásták magukat.

2011. nov. 21. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp jelezném az illető rendőr főnökénél a dolgot.
2011. nov. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!