Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik elkezdtetek spirituális...

Akik elkezdtetek spirituális úton járni: mi változott az életetekben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, aki kevesebb hangsúlyt fektet a külső ingerekre, szórakozásra (tv, f.book, divat, mások véleménye stb), inkább befelé figyel (önismeret, olvasás, meditáció, esetleg különböző vallások/hitek tanulmányozása). A belső világotoknak nyilván jót tesz, hisz ezért csináljátok, de mi a helyzet a külvilággal, akik maradtak a régi úton, és még a tömeggel mennek? Velük nem romlott meg a kapcsolat, vagy legalábbis nem érzitek magatokat távolabb, ami által nehezebb szót érteni, együtt élni?

2012. dec. 27. 13:04
1 2 3
 1/25 anonim válasza:

A barátok és a befelé figyelés nem zárják ki egymást.. nyilván attól függ milyen arányban, mennyire csinálod, milyenek az alapbarátaid.

Én fogjuk rá, hogy mindkettőt csinálom, szerintem senki se veszi észre rajtam, vagy nem is tudják rólam, persze bulizni is elszoktam járni.. inkább magadon veszed észre a pihentséget, nyugodtságot, boldogságot (jó esetben).

Persze ha most fullba tolod Buddhát (amit nem hiszek, mert ilyeneket kérdezel és érdekel mások véleménye) akkor furán néznek rád, biztos lesz csipkelődés, meg nyilván nem hívnak bulizni, ha rá jönnek, nem akarsz jönni.

Ha viszont úgy mond kitartasz, komolyan veszed és mások is látják rajtad, akkor páran egy idő után tisztelnek is majd érte..

persze ha elkötelezett vagy és érzed a pozitívumokat, meg se fordulna a fejedben ilyen kérdés.. másfelől nem kell egyből zen mesterré válni, sőt, nagy dobra se kell verni feltétlenül

SZVSZ

persze baráti társaság függő,

azt megtudhatjuk, hogy hány éves vagy és a nemedet?

2012. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem magamról beszéltem a nyitóban, azt sem tudom, mi az a zen mester. :D Csak úgy vettem észre, hogy az ilyen tipusu emberek (már amennyire csak látni lehet) kicsit visszavonulnak a "zajos külvilágtól". Emiatt a visszavonultság miatt nem is igazán látok bele az életükbe, ezért csak az alapján tudok róluk bármit is gondolni, amennyit látok vagy kikövetkeztetek, ami persze téves is lehet. Engem érdekel az indíttatásuk, a céljaik, és hogy hogyan boldogulnak abban a világban, amitől többé-kevésbé elzárkóznak (már ha elzárkóznak). :) Egyébként van egy-két olyan ember a környezetemben, akikről konkrétan semmi ilyet nem tudok, csak azt érzem, hogy valahogy mások, de nem tudom, hogy mitől, mert semmi extrát nem csinálnak, de mintha valahol máshol járnának, és ez nem feltétlenül ábrándozás vagy ittasság :D, hanem tényleg valami megmagyarázhatatlan dolog, és általában csendesek, nem beképzeltek egyáltalán, sose kérkednek, aztán véletlenül egy-egy témánál kiderül, hogy mennyi mindent tudnak, amit előtte nem vertek nagydobra. És egy csomóan hülyének nézik őket (na jó, inkább bogarasnak), ők meg látszólag nagy ívben tojnak mindenki véleményére.
2012. dec. 27. 14:10
 3/25 A kérdező kommentje:

"Ha viszont úgy mond kitartasz, komolyan veszed és mások is látják rajtad,..."

Hogy érted a kitartást?

2012. dec. 27. 14:14
 4/25 anonim válasza:

Azért olyanok, mert nem érdekli őket a külvilág, el lehet boldogulni, sőt saját közösségeik is meg vannak.

De az elvont és a spiritualista nem ugyan az :DDD

A kitartást pedig úgy értem, nem hallgatsz másokra és csinálod ahogy te gondolod.. pl ez egy szép példája ami itt folyik, még ha nem is az adott személynél érdeklődsz, de érdeklődsz, ergo hatással volt már rád. :) bár ez elég szerte ágazó témakör. PM.ben tudunk beszélgetni még.

2012. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Az elválik a feleségétől, és új családot alapít. Aztán rájön, hogy mekkora butaságot csinált, de nincs visszaút.
2012. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:

én csak röhögök az ilyen kommenteken, nem is különösen zavarnak, max kommenthuszár :D

az adminokat se fogja érdekelni különösen.

2012. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Engem se zavarnak a trollok, csak a kíváncsiság hajtott, hogy mi lesz. Ezek szerint nem törlik. Ez csak egy újabb tapasztalat. :))
2012. dec. 27. 14:37
 8/25 anonim ***** válasza:

Ha törölnék is, mi lenne? Ugyan úgy ideírhatjuk újra :)


Egyébként ez nem pusztán trollkodás, hanem kihangsúlyozá annak, hogy mekkora baromságban hiszel.

2012. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Miféle hitről beszélsz? A kérdésemben nem állítottam semmit, amiben hinnék, hanem csak kérdéseket vetettem fel. :) És nyugodtan írhatsz bármit, de azt ne hidd, hogy bölcsebb vagy (azok alapján, amiket összeírsz) azoknál, akiken élcelődsz. :)
2012. dec. 27. 14:51
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha a külvilágot nem tömjük az eszméinkkel és csak hasonszőrűekkel beszélgetünk ilyen témákról, akkor nincs semmi gond.
2012. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!