Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik elkezdtetek spirituális...

Akik elkezdtetek spirituális úton járni: mi változott az életetekben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, aki kevesebb hangsúlyt fektet a külső ingerekre, szórakozásra (tv, f.book, divat, mások véleménye stb), inkább befelé figyel (önismeret, olvasás, meditáció, esetleg különböző vallások/hitek tanulmányozása). A belső világotoknak nyilván jót tesz, hisz ezért csináljátok, de mi a helyzet a külvilággal, akik maradtak a régi úton, és még a tömeggel mennek? Velük nem romlott meg a kapcsolat, vagy legalábbis nem érzitek magatokat távolabb, ami által nehezebb szót érteni, együtt élni?

2012. dec. 27. 13:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"(E kettő mind szabályellenes.)"


Nincs a szabályok között feltüntetve, hogy a modik nem trollkodhatnak, vagy nem lehetnek trollok.

2012. dec. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Olyan van a szabályok közt, hogy ne offolj, és hasonlók, ezekből pedig az következik, hogy a trollkodás sem épp szabályos. :) De nem akarok senkit lebeszélni róla, mindenki belátása szerint tegye, amit hasznosnak és értelmesnek érez.
2012. dec. 27. 15:26
 13/25 anonim válasza:

Konkrétan nyakig benne vagyok.

Mikor páromat megismertem nem tudtam róla, hogy ennyire benne van a spiritualizmusban. Természetesen kapcsolatunkban a kezdeti eufória után, ahogy mind jobban ismertük meg egymást, belevont engem is ezekbe a dolgokba. Először nagyon zavart... Nem tudtam mit kezdeni vele, úgy éreztem ez lesz, ami véget fog vetni a kapcsolatunknak. De hála Istennek nem így történt. Elmondtam neki, hogy ez engem zavar. Ekkor feltette nekem a kérdést "Mi az, amiben más vagyok, mint te?" Nem, tudtam rá épkézláb magyarázatot adni. Leültünk és írd és mond egy teljes éjszakát beszélgettünk végig róla. Elmondta mi az, ami nálam zavarja, elsorolta azokat a dolgokat, amik neki nem tetszenek velem kapcsolatban. Mindezt mindenféle vádaskodás nélkül, csak szemléltetve ezzel azt, hogy bennem is vannak olyan dolgok, amik őt zavarják. Ám ezek után elmondta, hogy minden ellenére elfogad olyannak, amilyen vagyok, úgy szeret, ahogy vagyok, tisztel, megért, mellettem áll mindenben, soha nem hanyagolja el a kapcsolatunkat, a gyerekemet (aki nem közös gyerek). Ezt kérte tőlem is... nem próbált meggyőzni róla, hogy ily módon kell nekem is élni. Csak annyit, hogy fogadjam el őt olyannak, amilyen... Ha igazán szeretem, akkor elfogadom az életvitelét, a gondolkodását. És teljes mértékben igaza van. Azóta még szebb és nyugodtabb a kapcsolatunk... Mindenkinek kívánom, hogy legyen egy ilyen kapcsolata ha spiritualista a társa, ha nem!

2012. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ja, igen, a "ne offolj" szabályról megfeledkeztem... nyilván mert nem szoktam betartani :D
2012. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hát, ez velem is megesik néha. :)


19-es: nagyon szép, amit írsz, sok boldogságot! :)

2012. dec. 27. 18:42
 16/25 anonim válasza:

19-es vagyok, köszike kedves Kérdező.

Nem tudom te belekóstoltál-e ebbe a spiritualitásba. Én páromon keresztül természetesen igen. Nem egy elítélendő út. Viszont nekem valahogy nem fekszik. Ennek ellenére aránylag gyakran meditálunk együtt és ez jó mindkettőnknek.

A lényeget a kérdéseddel kapcsolatban, én abban látom, hogy az ilyenek meg kell találják az arany középutat. A párom ezt nagyon jól csinálja... talán éppen az a belső harmónia miatt, amiben ő él.

2012. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
Míg írtam a választ hirtelen 13-as lettem a 19-es helyett. Ezek szerint csak törölték azokat a válaszokat, aminek nem volt ott a helye.
2012. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a moderátoroknak a törlést!


Kedves utolsó hozzászóló: szoktam olvasgatni ilyen témájú írásokat, de mélyebben nem foglalkoztam még ilyesmivel, inkább csak úgy elvi szinten érdekel, még sose meditáltam, nem jártam tanfolyamra, de pl a youtube-on vannak nagyon érdekes videók, amik elgondolkodtatóak, de semmit se hiszek el, és nem is utasítok el rögtön, csak meghallgatom, megrágom, aztán amit bevesz a gyomrom, azt megemésztem. :D Most az jutott eszembe, hogy lehet, hogy már meditáltam, csak nem tudtam róla, hogy az az volt. :D

2012. dec. 27. 20:05
 19/25 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog befelé figyelned, ha a külvilág mindenáron magára akarja vonni a figyelmedet! Pont az a baj mostanság, hogy a tv, f.book, divat, mások véleménye akarja megmondani, hogy ki is vagy valójában!

Hogy mi változott meg? Sok minden, nehéz ezt elmagyarázni igazán.

Buddha azt mondta: a gondolataidból építed fel a saját valóságod! Érdemes ezen elgondolkoznod még akkor is, ha ez nem olyan spirituális!

Többet elmondhatok privátban, ha kíváncsi vagy.

2012. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
nem trollkodás volt hanem egy poén. de biztos magas szellemi szinten tart, aki törölteti a viccet.
2012. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!