Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik elkezdtetek spirituális...

Akik elkezdtetek spirituális úton járni: mi változott az életetekben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, aki kevesebb hangsúlyt fektet a külső ingerekre, szórakozásra (tv, f.book, divat, mások véleménye stb), inkább befelé figyel (önismeret, olvasás, meditáció, esetleg különböző vallások/hitek tanulmányozása). A belső világotoknak nyilván jót tesz, hisz ezért csináljátok, de mi a helyzet a külvilággal, akik maradtak a régi úton, és még a tömeggel mennek? Velük nem romlott meg a kapcsolat, vagy legalábbis nem érzitek magatokat távolabb, ami által nehezebb szót érteni, együtt élni?

2012. dec. 27. 13:04
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves okean, ne vedd már úgy a szívedre, látom, kezd elszivárogni az a fenenagy humorérzéked. :D Azt meg egy szóval nem mondtam, hogy magas szellemi szinten lennék. :D


Utolsó előtti: köszönöm, lesz majd akkor néhány kérdésem a témával kapcsolatban. Köszi. :)


Ezek a felsorolt dolgok (facebook, tv) annyira meghatározzák az emberek, főleg a fiatalok életét, hogy akik ezeket nem használják, sokmindnenből kimaradnak, olyanokból, amik nem feltétlenül hasznosak, de mindenképpen közbeszéd tárgyát képezik. Ha valaki nincs képben ezekben, úgy érezheti magát, mint egy marslakó, aki véletlenül idetévedt, és nem érti, hogy a többiek miről beszélnek, mi foglalkoztatja őket, milyen a világképük. Régen is volt ilyen, hogy megvolt pl a fiatalok kis sajátos világa, de most már ez olyannyira kiterjedt, hogy szinte mindenki ebbe a (már nem is olyan kicsi) világba tartozik. Nem panaszkodás képpen írom, mert van facebookom, de csak ritkán használom. Múltkor voltak itt vendégek, és gőzöm nem volt, hogy a 60 év körüli rokon mire céloz az egyik viccével, utána persze kiderült, hogy fb-on terjeng valami, amit "mindenki" ismer. :D Meg amikor mondta az egyikük, hogy megkapálta a veteményesét, szó szerint vettem, nem gondoltam, hogy már ezt is csak virtuálisan művelik, imitálják az emberek. :) A következő az lesz, hogy már a szerelmeskedést is elintézzük egy kattintással, hogy na, ez is megvolt mára. :DD Nem a netet akarom szidni, hiszen rengeteg előnye van, amikkel én is élek. Csak arra akartam kilyukadni, hogy aki a mai korban visszavonultan él, az méginkább elszigetelt lesz bizonyos szempontból, mint a régebbi korok visszavonultjai. Bár lehet, hogy régen is bolt facebook, marinéni személyében, akihez mentek az emberek tyúkot vagy zöldséget becserélni, és ő elárasztotta a pácienst a szükséges tudnivalókkal. :D

2012. dec. 28. 06:16
 22/25 anonim ***** válasza:

Hát igen, vagy a társadalomnak megfelelően élsz, ami nem szól többről, mint az érzékek kielégítése. Vagy pedig szeretnéd megismerni az igazi önmagadat. E kettő közül választhatsz.

Én azt mondom, hogy nagyon jó úton jársz, ha ilyen kérdéseket felmersz tenni!

Egy bölcs ember azt mondta: szüntesd meg azokat a dolgokat, amelyek zavarják az elmédet! Így lehetsz csak nyugodt igazán! Nyugtalanul nem fogsz békére találni.

Béke nélkül pedig hogy is lehetnél boldog?

2012. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Amikor elkezdtem spirituális úton járni, kívülről nem változott semmi... Az emberekhez való viszonyom, a szokásaim a hozzááállásom dolgokhoz stb. Beépítettem a személyiségembe a spiritiális személy jellemet. "Önmagamban" intéztem dolgaimat. Legalább is akkor azt hittem, de így visszatekintve az elmém voltam akkor is. Eleinte viszonylag sokat olvastam ilyen témájú könyveket, elhittem mindent és jól is tettem. Értelezni nehéz őket igazán, mert azt csak egyéni tapasztalat útján lehet, amihez rá kell jönnöd egy-két dologra. Igazán abszurd és paradox. Ezért nem értheted meg csak az elméddel, hanem tudatig eljutva kell tudatosan megtapasztalni elme nélkül. Ha ezt megérted, szabad vagy.

Ma azt mondom nincs semmi féle út, csak a jelenlét a tudatosság és a csend(!), ami nagyon fontos! Tudnod kell, hogy te a csend vagy, a tudat, minden. A gondolatokat tapasztaló, nem maga a gondolat! Éldd meg a félelmet, éldd meg a jelent, hogy szabad lehess.


Üdv.

2013. jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Honnan lehet tudni, hogy amikor gondolok valamire, akkor az csak az elme játéka, vagy "igaz"? A folyamatosan semmire sem gondolást nem tudom elképzelni, mert valami mindig van az agyamban, ha más nem, akkor az a tudat, hogy "én vagyok". Vagy az, hogy "lélegzem". Vagy bármi apróság.


Amúgy egy egyenletes fejlődési folyamatról van szó, ahol a-ból b-be szép fokozatosan eljut az ember, vagy pedig két egymástól teljesen független (tudat)állapotról (a és b), ami között lehet váltogatni, de nincs összefüggés, két teljesen más "dimenzió"? Úgy értem ezt a második verziót, hogy pl a nagyon kezdők vagy materialista beállítottságúak megrekedtek az a-ban, aztán vannak, akik belekóstoltak a spiritualitásba, még épp csak ízlelgetik, ők már megtapasztalták a b állapotot, de csak ritkán élik meg, és az is véletlenszerű, nem ők irányítják, és végül vannak a megvilágosodottak, vagy ahhoz nagyon közelítők, akik már tudatosan és rutinosan használják azt a "kapcsolót" a és b között?

2013. jan. 5. 02:25
 25/25 anonim válasza:
A megvilágososottak ismerik létük forrásást. Nem kell eljutni sehova, pont ez a lényeg. Gondolatuk nekik is van, csak nem azonosítják már magukat velük, ettől szabadok. Nincs A és nincs B. Csak egység van, egyÉniség. A nem tudni akarás, a jelen teljes elfogadása vezet el ehhez a tudatállapothoz.
2013. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!