Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a spiritua...

Hogyan kezdjek neki a spiritualitásnak?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul tettem fel a kérdést, de azért remélem kapok olyan választ ami a segítségemre lesz. :)
2013. jan. 1. 02:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem rosszul, hanem rossz kérdést tettél fel.


Először nézd meg, a (valódi) tudományok mire jutottak a "spiritualitás" által megjelölt dolgok terén (kulcsszavak: pszichológia, fizika), és utána tedd fel ezt a kérdést még egyszer.

2013. jan. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem is értem a kérdést.

Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogyan kezdj neki a testnek.

:)

2013. jan. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a pszichológia is eléggé érdekel. Akkor utána olvasok. Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 1. 03:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Ehhez kapcsolódó könyveket tudtok ajánlani? Vagy ami segít ebben?
2013. jan. 1. 04:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nemrég írtam össze unokaöcsémnek egy listát, amit érdemes elolvasnia. Jó áttekintést ad.


Platón: Szókratész védőbeszéde (Európa diákkönyvtár)

Platón: Phaidón (Platón összes művei I., Európa kiadó, 1984)

Platón: Gorgiasz (Platón összes művei I., Európa kiadó, 1984)

Lao Ce: Tao Te King (Weöres Sándor ford., Tercium Kiadó)

Kulananda: Buddhizmus (Alexandra Kiadó, 1996)

Újszövetség/Zsoltárok könyve (Kálvin Kiadó, 2009)

Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó, 2010)

Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások

(in: Albert Schweitzer, a gondolkodó, Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989)

Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó, 2003)

Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban (on-line)

Kierkegaard filozófiája (a 3 létstádium) nyomtatott anyag (ez pár oldalas saját gyűjtés)


(Az olvasmányok nem fontossági sorrendben vannak)

2013. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

A pszichológiához tanulni kell sokat, míg a spiritualitáshoz minden létező logikus és általános iskolában tanult dolgoz el kell felejteni.

A spiritualitással az önjelölt, önmagukban speciális képességeket felfedező emberek foglalkoznak, akik folyékonyan tudnak kvantum állapotokról és asztrálsíkok közti dimenziókról beszélni úgy, hogy fogalma sincs arról, hogy valójában miről is beszél.

A spiritualitásnak semmi köze a tudományokhoz, ne keverd össze. Utóbbi érdekesebb és tényszerűbb.


Perszze gyorsabban jön a pénz, ha energiakristályokkal bevonzott angyalokról tart valaki szemináriumot elcseszett életű embereknek.

2013. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a 2. vagyok, kéne értenem a kérdésedet, hogy segíteni tudjak...:) Meg tudnád magyarázni, hogy mit értesz alatta tulajdonképpen?
2013. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, hogy megtaláljam a harmóniát magamban. Meg, hogy hogyan is vannak ennek az alapjai. Mert érdekelnek ezek a dolgok, és úgy érzem mintha már kicsit kezdeném is érteni/érezni. Olvastam kicsit Szókratészről is, Platón-ról is. Szóval ilyen Szókratészhez hasonló dolgokra gondoltam, hogy hogyan is lehetne ezek az elvek alapján élni.
2013. jan. 2. 00:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom láttad-e a Békés harcos útja c. filmet. Valami ahhoz hasonlóra gondoltam.
2013. jan. 2. 00:25
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Engem ezen olvasmányok végiggondolása és összehasonlítása a kereszténységhez vezetett el. Szókratész Kr. e. 5. században már kezdett kapisgálni valamit, ti. hogy az emberhez méltó élet az erényekre és jóra törekvés. De azt is mondta, hogy tulajdonképpen nem tudja pontosan, hogy mi is a Jó, és, hogy „csak azt tudja, hogy ő semmit se tud”. Jézus Krisztus adta meg a válaszokat arra, amit Szókratész keresett. Jézus igazán békés harcos volt, a szeretet és erkölcs harcosa. Érdekes, Jézust és Szókratészt is halálra ítélte környezete.
2013. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!