Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy amikor...

Miért van az hogy amikor nézek egy jó filmet vagy egy mély benyomást tett játékkal játszom, hogy egyszerüen egy másik világba akarok tartozni?

Figyelt kérdés

fura érzés, nem tudom hova rakni de egyben jó is

ilyenkor mit csináljak?


2013. jan. 10. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nézd végig a filmet, játsszál tovább. Arra való, amit írsz.
2013. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazad is van :D
2013. jan. 10. 23:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez most miért kérdés? Ezt nevezik katarzisnak... minden emberrel előfordul.
2013. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez a szó nem akart eszembe jutni ;)
2013. jan. 11. 00:33
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Igen, katarzis, az a jó, ha ezt kiváltja az emberből egy film, vagy játék, mert az azt jelenti, hogy k.rva jó a termék:)
2013. jan. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolkoztam ezen én is mostanában. A kamerabeállítások, a zene, a vágások nagyon manipulatívan hatnak az emberre.


Az X-aktáknál vettem észre először, hogy Mulder lakása teljesen hétköznapi. De valahogy a kamerán keresztül teljesen másképp jön le, mintha élőben ott lennénk abban a szobában. Érdekes.

2013. jan. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 loupsolitaire ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. :)

Megpróbálhatsz részleteket átültetni saját életedbe a játékból/filmből (nem szabad túlzásba vinni). Persze nem arra gondolok, hogy egy Skyrimben töltött nap után kezdj el halandzsa nyelven ordibálni, hátha történik valami. :D

Esetleg írhatnál pár példát, melyik film/játék a fő kolompos ez ügyben.


Egyébként ez a kérdés miért került az ezotéria rovatba?

2013. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az elektronikai kütyükkel, tv-vel, egy másik világba találjuk magunkat, elfeledkezünk a gondjainkról. Kissé Mátrix-os. Képzelt világba jobb élni, mint a valóságba.
2013. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!