Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sorozatosan kellemetlen...

Sorozatosan kellemetlen dolgok történnek velem. Mi lehet a magyarázat?

Figyelt kérdés

Valójában földhözragadt ember vagyok. Nem olvasok horoszkópot, nem hiszek a hókusz-pokuszban -elnézést, nem szeretnék senkit megsérteni. Nem vagyok hiszekeny es kiallok az igazamert, de probalok jokedvu lenni, ami nehez manapsag.


Viszont olyan dolgok történnek velem, amikre nem találok magyarázatot, valami rossz átok vagy fene tudja, miért.

Van valakinek valami otlete, mi hibazhat?

Leirom mi tortent, picit hosszu lesz, de meg igy sem reszletes :)



pl. a tavalyi év.

Férjem elkuldtek a munkahelyerol, ami valojaban nem gaz, mert nem szerette a fonoket es a munka sem volt mar kihivas. (ezen a tajon kaptam egy rossz hirt az orvostol ami vegul is par honapja megoldodott, de vegig izgultam az evet) Ferjem otthonrol is tudott dolgozni, de megviselte a kapcsolatunkat. Par honapra ra jobb allast kapott, mint elotte. Kiraly! Sot, kozben nagyon hamar sikerult eladni a lakasunkat, ami szinten jo. Innen csak nyaron kellett elkoltozni.

Hazat szerettunk volna. Kineztunk egyet, atalakitasra szorulot, amit gondoltunk a koztes idoben megejtunk. A tulaj hitegetett minket, vegul is lenyegtelen, mi tortent, ami azt jelenti, hogy nem volt eladasra alkalmas a haz, es ez akkor derult ki, amikor mar nekunk menni kellett. Kineztunk egy masikat. Addig alberletbe mentunk, minden holminkkal es egy babaval.

Innentol kezdve minden rosszul sult el. Az alberletet elore kifizettuk, de a csotanyok ejjelre elojottek, igy mentunk tovabb..Penzt nem adtak vissza. Ugyvedet kerestunk, felig emddig ismeros, aki irt nekik. De azota nem jelentkezett.

Nagyon rossz ev volt, a hazassagom megromlott, az epitkezes nagyon lassan haladt, sokmindent el is rontottak. Allandoan valami plusz kiadas ert minket, egesz evben. Valahogyan mindenki penzt akart kisajtolni belolunk. Meg a bosszusag, hogy senki nem tud megcsinalni semmit rendesen. ( kinti lampat csak kint lehet felkapcsolni, addig a sotetben botorkaljak el a kapcsoloig, hogy lassak. De el lett magyarazva minden, mit hogyan kell szerelni) A festok is "de ez meg nem volt benne" Raadasul maskor is volt nalunk, akkor rendes volt, meg evtizedek ota ismeri a csaladunkat.

De ez csak par pelda.

Ugy gondoltam, lehet, hogy csak rosszul allok hozza meg beguboztam az itthonletbe a picivel.

Uj ev, uj szelek gondoltam, most mar minden tok jo lesz, vegre be is koltoztunk. Jo volt minden, kb. 1 hetig.

A gyereket -megint- lebetegitette a rokon kolyok. Ejszakazzunk mi, meg szegeny nem kap levegot. Plusz kiadas gyogyszerre is.

Aztan onhibankon kivul belementek a kocsinkba, amivel a babaval jarkaltam mindenhova. Elismertek a hibat, de az auto nem fog annyit erni, mint elotte, plusz hasznalaton kivul lesz vagy 4 hetig.


Nem ertem, miert tortenik ez, es mikor van vege?

koszonom



2013. jan. 11. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért összességében kell nézni a dolgokat, és mindjárt rájössz, hogy nem is annyira rossz az életetek! :) Van házatok, autótok, egy baba. Férjednek egy jobb munkahelye, mint a régi... amiket ellenben felsoroltál, azok nem olyan óriási dolgok. Pld.: "A gyereket -megint- lebetegitette a rokon kolyok" (Kicsit csúnya fogalmazás, a rokon "kölyök" biztos nem direkt betegítette le a tiéteket, és végül is gondolom elmúlt, nem?), Belementek a kocsiba... ok, de túléltétek, megvagytok, és 4 hét múlva használhatod újra.. Szerintem te észre sem veszed, milyen szerencsések vagytok!
2013. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Jézus :) ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ez az élet.

A kihívásokkal szembe kell nézni. Ami nem öl meg, az megerősít. Bármi el veheti a kedved. Élhetsz nyomorúságosan, bánatban.Vagy boldogan örömben. A boldogtalanságunk alapja a saját vágyaink. Amíg vágyunk valamire, az fog hajtani mindekt, de amíg nincs meg, nem érezzük teljesen boldognak magunkat. Mindíg hiányérzetünk lesz. Ha elfogadod az életet úgy ahogy van, többé nem leszel boldogtalan. A vízcsepp a folyóban sem aggodalmaskodik. Csak folyik, végül eléri a tengert.

Azt kell felismerni még, hogy minden probléma alapja maga az ember. Mi magunk mondjuk ki , hogy ez bizony probléma. A te konkrét problémáidat, viszont úgy tűnik a szakemberek szakhiánya :) okozhatta. De ha más szemszögből nézzük!?

Mivel ti nem tudtátok volna megcsinálni az egyes feladatot, vagy nem volt rá időtök, ezért "szakemberhez" fordultatok. Megcsinálta. Lehet hogy nem tetszik, de kész. Működik. A közbe jött hibákért magamat okolnám, hogy nem tudtam megértetni magamat pl. az emberkével aki dolgozott, és nem úgy csinálta, ahogy én elképzeltem.

2013. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak meg bántani,de én örülnék, ha nekem csak ennyi problémám lenne!
2013. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a baj, hogy a pozitivumokat nem akarod észrevenni. Az élet egyensúlyban működik elsősorban, valahonnan elvesz, máshova ad. MInden ellensúlyozva lett.

Viszont ha eleve igy állsz dolgokhoz hozzá, akkor azt fogod bevonzani, amiről úgy gonodolod, hogy ez nem az, amit vártál.


Mi sokáig mondogattuk (mert úgy vettük észre, hogy így van), hogy mindig mi vagyunk, akiket a mindenféle hivatalos ügyben kipécéznek maguknak, olyan bonyolult volt bármit elintézni, hogy csoda, hogy sikerülte pl. a házra hitelt felvennünk és elintézni minden egyéb ehhez kapcsolható ügyet. (az apeh-igazolástól a kötelező biztosításig mindennel volt valami baj).

Aztán megbeszéltük férjemmel, hogy többé nem mondunk ilyet, és láss csodát: azóta rendben vannak az ilyen dolgok. Néha vannak hátráltató mozzanatok, de a mai bürokratikus világban csoda lenne, ha nem lenne. De nem teljes kudarc.


Tehát szerintem van ebben valami: a dolgokhoz való hozzáállásod befolyásolja azt, ahogyan a dolgok viszonyulnak hozzád.


Fel a fejjel! :)

2013. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy a baj nem jár egyedül, mindenkinek vannak ilyen pech sorozatai, egyszer fent, egyszer lent.
2013. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt hittem majd egy igazi pechszériát olvasok itt.

De erről szó sincs.

Egyszerűen csak él a fejedben egy romantikus-tökéletes életkép, és mikor igazán pofánvág a való élet az összes nyűgjével, akkor ki vagy akadva, hogy hát ez a fejedben nem így volt..

Történtek veled kellemetlen dolgok, csakúgy, mint mindenkivel, a baj csak az, hogy közben észre sem veszed a jó dolgokat! Pedig az alapján, amit leírtál, téged igencsak kárpótol az élet a rossz dolgokért! Bőkezűbben, mint legtöbbünket.

Csak meg kell tanulnod észrevenni a jót.

2013. jan. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Zsizsik666 ***** válasza:
57%
Üdv. a való világban. Ilyen az élet. Vége majd a halállal lesz.
2013. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

KOszi mindenkinek. Nem sok idom van, igyekszem reagalni.


Kedves 1.-es:

amit erzekeltetni probaltam, azok a lelki es anyagi dolgok. Amiken keresztulmentem, ezek szerint nem volam tul jó leíró.. viszont anyagilag nagyon vacakul allunk, pont amiatt, mert felretajekozatnak minket es mindenki "kizsebelt". Sajnos alig jovunk ki a 2 jovedelembol, es azert ez nem igy volt.

Az egesz eletem nem volt ilyen vacak, ha fogalmazhatok igy.

2013. jan. 11. 21:23
 9/11 A kérdező kommentje:

Meg az 1.-nek.

A rokon gyerek nem direkt betegitette meg, o csak egy gyerek. De a szulei, nagyszulei felnottek, es szolhatnanak, hogy a gyerek bekohogi a szobat es folyik a cucc az orrabol a szajaba. De sosem teszik.


4-es.

A bani es hivatalos dolgok is total igy vannak nalunk is, pont ilyen kellemetlensegekre gondoltam, amik idegolok es aggodast valtanak ki belolem.


5-os. Irtam, hogy nem vagyok jo szemlelteto. Ami a lenyeg, hogy mi igy erezzuk, es sajnos minden nap volt valami. De nem irhatok le 9 honapnyi kellemetlenseget par mondatban.


Amugy igazatok lehet, hogy El bennem egy idealis kep. Mindenkiben el, ez hajt elore, hogy elerjuk.

2013. jan. 11. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért sokunk nyomorán nem osztoznál kérdező. Ház és gyerek nekünk a képtelen luxus kategória. Szeretnék olyan peches lenni, mint te. Amiket írtál, azok megtörténnek máshol is ugyanúgy. Örülj, hogy nem a semmirevaló aljanéphez tartozol, mint mi.
2013. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!