Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan nevezik azt, ha egy...

Hogyan nevezik azt, ha egy ember átérzi a másik fél fájdalmait? Létezik-e egyáltalán valamilyen magyarázat rá, hogy miért van? A szoros kapcsolat váltja ki ezt egy emberből?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ööö... Az együttérzésre gondolsz? Azt empátiának nevezik. Azt, hogy miért alakult ki, azt egy csomó helyen sokkal érthetőbben elmagyarázták, mint ahogy én tudnám. Nézz körül az evolúciós pszichológiáról szóló oldalakon.
2012. márc. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Empátia- úgy érzed át a másik fájdalmát mintha veled is megtötént volna vagy veled is megtörtént
2012. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy miért van? bonyolult, megértéséhez ajánlom

Buda Béla: Empátia - a beleélés lélektana c. kitűnő könyvét [link]

2012. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Létezik, mivel az ezotéria kérdésbe nyitottad, ezért ez a szívcsakra túlaktivitását jelenti. Tehát a szívcsakrád jóval aktívabb az átlagnál, vagy teljesen aktív, így átérezheted másik lelki illetve testi fájdalmait. Természetesen ezt irányítani is lehet.
2012. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A barátom és én átérezzük egymás fájdalmát. Eleinte nagyon megrémített, de már kezdek hozzászokni. Csak ő mostanában nincs jól, így én se érzem magam jól. Ugyanazok a tünetek, ugyanaz a fájdalom ha pl a szíve vagy a feje fáj. Ez általában akkor van, ha távol van tőlem. Most is elutazott egy időre. Meddig fog ez tartani?
2012. márc. 16. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Ismerek olyan embert, aki át tudja venni a fájdalmat a másik embertől, ha akarja. Lehetséges megtenni, mert össze vagyunk kötve mind, mindenkivel egy tudatmező által. Csak nem egyformák az emberek képességei ebben sem.
2012. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az olyan ember képes beleérezni magát a másik ember fájdalmába akinek a lelke tiszta és jóindulattal telt.


ehhez nem szükséges még szorosabb kapcsolat se.

pl. Belőlem hiányzik mindenféle alázat érzés sőt egyenesen megvetem az alázatoskodást.


még is amikor dolgoztam a klinikán egy beteg embernek még a látványa is, bennem empátiát ébresztett és amikor foglalkoztam vele alázatot éreztem a lelkemben a beteg felé.

2012. okt. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megérezzük másnak a fájdalmát, az azt jelenti hogy egy; szeretettel kötődünk az illetőhöz Kettő, hogy a lélek energiád erős és kisugárzó amivel felfogni képes az ember a szeretteinek fájdalmát.


Ha valaki nagyon erős az nem csak közelből képes érezni szinte hanem sok km távolságból is sőt felébredhet álmában hogy tőle messze valaki szenved köhög fuldoklik-- bár azt hogy ki azt nem tudja azt gondolja csak álom volt.


De az is előfordulhat hogy ébren makacsul eszébe jut ismételten zavaron ugyan azon személynek a neve-- hogy kénytelen megkeresni az illetőt mert rossz érzései vannak Vele kapcsolatban.


Valamikor én is ilyen voltam csak egy kicsivel még megtoldottam ezt a képességeimet. Ilyenkor vissza lefeküdtem, biztonságba helyeztem a testemet, és kiléptem a lelkemmel elzúgva oda ahol a lelkem megérezte ki az akinek baja van és bizony szegedről a következő percben már Pesten voltam egy kórházi ágy mellett vagy máskor épp Nagykanizsán a húgom házában amit körbe rohant a lekem mindent megnézve és ÉN azt kérdeztem önmagam lelkében hol lehet? de a következő percben a kórházi folyóson találtam magam szemben az ajtóra az volt írva műtő és alattam tolták be a húgomat. Aztán eltelt pár nap és odautaztam Ő pedig csodálkozott, honnan gondoltad hogy beteg vagyok nem értesítettelek? Én eltereltem és rátértem egy másik témára Fent az emeleti hálószobátoknak egészségtelen sötét kék a falatok színe fessétek át mert nem jó a betegséged szempontjából... aztán jöttem rá megint elszóltam magam... mivel ismét megkérdezett és Te honnan tudod hisz nem is voltál nálunk mi pedig nem rég festettük ki? Igy aztán hebegtem habogtam megint elterelve a kérdésére a választ.


Soha senki nem tudott a képességeimről az Anyámon kivül, Ő pedig azt mondta amikor még csak gyerek voltam, hogy kislányom SOHA SENKINEK ERRŐL NEM SZABAD BESZÉLNED, mert elhurcolnának az oroszok!! S én hallgattam egy életen keresztül róla, mindenki előtt.

2013. ápr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!