Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vízeret mértem ki, lefúrtam 3...

Vízeret mértem ki, lefúrtam 3 méterig, és egy óra múlva víz állt a gödörben. Ugyan ebben a vonalban, a ház 2. emeletén elszáradtak fölötte a palánták, egy méterrel mellette nem. Más bizonyíték?

Figyelt kérdés

Nem hiszek ezekben az ezotérikus dolgokban, de az elmúlt évben kipróbáltam egy pár dolgot, és saját magam győződtem meg a tényekről, fényképeket is csináltam.

Egy hegy lábánál lakom ÉNY-Magyarország, több száz méter agyag van a föld alatt, ezt egy környékbeli talajjelentésből tudom. Van egy ásott kutunk, meghajlítottam két vasdrótot nagy szkepszissel és ezzel a két lengyel pálcával kimértem a kertünkben a vízereket, le is rajzoltam. Van értelme, a kútba folyik a 4-ből 3.


Készítettem egy kézi talajfúró szerszámot (szőlőfúró) és lefúrtam a 4. vízér vonalában, tényleg van ott víz, heteken át össz. több száz litert mertem ki az agyagos-meszes földből. Próbaként lefúrtam mellette alig 1 méterre, sokkal mélyebbre, csont száraz agyag van lent.


A házunkon keresztül húzódik egy vízér a méréseim szerint, elég keskeny (60cm) a 2. emeleten is. Nagyon sok virág van a házban, de ennek a vonalában egy sincs és amit régebben ide tettünk, tönkre is ment.


2 hónapja elültettem 60db leforrázott selyemakác magot, kibújt kb. 50 és 2 hónappal utána elkezdtek száradni, sárgulni, tönkrement az a pár cserép, ami ezen vonal fölött volt, a többi érdekes módon nem.


Szóval nekem elég bizonyítékom van, hogy valami energiamezőt/rezgést bocsájt ki a föld némely helyen, ami egyes növényekre káros. Kutyám, macskám nincs.


Villamosmérnök vagyok, érdekelne az elektromos/mágneses háttere a jelenségnek (több kísérleti összeállításban már csináltam mágneses méréseket, eddig negatív), van itt valaki, akivel megoszthatnám és aki viszont megosztaná velem tapasztalatait pl. skpye-on vagy e-mailben? Olvas engem itt egy tanult radiesztéta?



2013. jan. 12. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem soha senki nem tagadta, hogy vízerek vannak, azt sem, hogy energiát bocsájt ki, hisz mi magunk is bocsájtunk ki, nem hülyeségből van erőnk, minden összefüggésben van, csak emberi szem nem látja, mint ahogy a napból kiáramló részecskéket sem érzed és látod, pedig több millió száguld át rajtunk folyamatosan.

A gond ott van, hogy a hülyék, minden nem ide illő dolgot összehoznak minden ezotéria dologgal és ezáltal elérik azt, hogy teljesen elkorcsosuljon valami divattá aminek semmi alapja nincs.

Értelmes ember ha belegondol (és ismeri a fizikát, vagy legalább egyszer nézte már a discoveryt)tudja, hogy mindennek van mérhető rezgése és hatása az élőlényekre, köztük ránk is, de ezt már a kuruzslók elcseszték.

2013. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
91%
Teljesen laikusként,kíváncsiságból olvastam el a kérdést,és a részletek alapján felmerült bennem egy kérdés,amivel offolni fogok,de fel kell tennem:Ha a vízerek felett még a második emeleten is elpusztulnak a növények,vajon nem ugyanezt kéne tenniük a természetben is?és akkor az erdők,mezők szépen kirajzolnák a föld alatti vízerek vonalát.Persze,mivel még sosem mélyedtem el ebben a témában,könnyen lehet,hogy egy alapvető dolog elkerüli a figyelmem,ami egyértelműé tenné számomra a dolgot.Bocs az off-ért.
2013. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez azért van kedves utolsó, mert vannak olyan növények amelyik kifejezetten a vízeres helyeket szeretik és vannak amelyek nem eresztenek gyökeret ilyen területen.

Régen volt egy szokás a macskával a teljesen újonnan épített házban, mégpedig az, hogy beengedték a a macskát és ahova az lefeküdt oda nem rendeztek központi helyet mert ott vízért volt. A macska kifejezetten szeret a vízereknél feküdni( egyszerű emberként is igazolhatom , a mi macskánk ha bent van csak a fürdőben szeret feküdni...)


De találtam egy cikket ez teljesen jól leírja.


[link]

2013. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
93%
akkor homogén területeken,mint erdő,mezőgazdasági földterület,és egyebek,igenis látszania kéne,mert ugye,ha mondjuk a tölgy nem bírja,akkor a tölgyerdőben egyéb növényes sávoknak kellene lenniük,illetve mezőgazdasági fölterületeken biztos látszana,mert nem hinném,hogy az összes kultúrnövény bírja,ha egyetlen növény sem a lakásban.a "kétkedő" voltam.
2013. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
elolvastam a cikket,tanulságos,bár megfogott a méhészetes része.A méhészek nem azért telepítik felszini vízhez a méheket,mert keverik a vízfolyást a vízérrel,hanem mert ott több nektárt hoznak a növények,és tudnak inni a méhek.A magyka a fürdőben nekem pont ilyen... vízér és vizesblokk nem ugyanaz szerintem.
2013. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezek szerint baj, hogy a macskám szeret az ágyamon aludni?
2013. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
macskás hozzászóló, a fürdő miért vízér? hiszen mesterségesen visszük oda a vizet, ahova a tervezés megkívánja
2013. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem a vízér miatt alszik a fürdőben, nem ezt írtam , ez csak egyfajta "bizonyíték" hogy a macskák "vizesek" ezért volt abba valami, hogy érzik a vízeret.
2013. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Gratulálok, ástál egy kutat, elérted a talajvízszintet és a nagy ásásban elfelejtetted megöntözni a növényeidet majd kiszáradtak.


"Próbaként lefúrtam mellette alig 1 méterre, sokkal mélyebbre, csont száraz agyag van lent. "


Igen mert az agyag fajták nagyrésze vízzáró.


Kérlek add vissza a diplomád, szégyent hozol a mérnökökre!

2013. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Mas bizonyitek nem is kell a hulyeseged kiallitasahoz. Gratulalok, most mar hivatalosan is idiota vagy.
2013. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!