Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vízeret mértem ki, lefúrtam 3...

Vízeret mértem ki, lefúrtam 3 méterig, és egy óra múlva víz állt a gödörben. Ugyan ebben a vonalban, a ház 2. emeletén elszáradtak fölötte a palánták, egy méterrel mellette nem. Más bizonyíték?

Figyelt kérdés

Nem hiszek ezekben az ezotérikus dolgokban, de az elmúlt évben kipróbáltam egy pár dolgot, és saját magam győződtem meg a tényekről, fényképeket is csináltam.

Egy hegy lábánál lakom ÉNY-Magyarország, több száz méter agyag van a föld alatt, ezt egy környékbeli talajjelentésből tudom. Van egy ásott kutunk, meghajlítottam két vasdrótot nagy szkepszissel és ezzel a két lengyel pálcával kimértem a kertünkben a vízereket, le is rajzoltam. Van értelme, a kútba folyik a 4-ből 3.


Készítettem egy kézi talajfúró szerszámot (szőlőfúró) és lefúrtam a 4. vízér vonalában, tényleg van ott víz, heteken át össz. több száz litert mertem ki az agyagos-meszes földből. Próbaként lefúrtam mellette alig 1 méterre, sokkal mélyebbre, csont száraz agyag van lent.


A házunkon keresztül húzódik egy vízér a méréseim szerint, elég keskeny (60cm) a 2. emeleten is. Nagyon sok virág van a házban, de ennek a vonalában egy sincs és amit régebben ide tettünk, tönkre is ment.


2 hónapja elültettem 60db leforrázott selyemakác magot, kibújt kb. 50 és 2 hónappal utána elkezdtek száradni, sárgulni, tönkrement az a pár cserép, ami ezen vonal fölött volt, a többi érdekes módon nem.


Szóval nekem elég bizonyítékom van, hogy valami energiamezőt/rezgést bocsájt ki a föld némely helyen, ami egyes növényekre káros. Kutyám, macskám nincs.


Villamosmérnök vagyok, érdekelne az elektromos/mágneses háttere a jelenségnek (több kísérleti összeállításban már csináltam mágneses méréseket, eddig negatív), van itt valaki, akivel megoszthatnám és aki viszont megosztaná velem tapasztalatait pl. skpye-on vagy e-mailben? Olvas engem itt egy tanult radiesztéta?



2013. jan. 12. 10:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nah megjöttek az "istenek" ;) Biztos sok barátjuk van....
2013. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Két ellentétes válasz közül általában a kevésbé udvarias a helyes...
2013. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"Olvas engem itt egy tanult radiesztéta?" Ilyen nevű tudomány nem létezik, még angol neve sincs.
2013. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hülyeséget irkálsz utolsó.


A kevésbé udvarias válasz pedig nem igazságra, hanem bunkóságra utal.

2 fajta vélemény van, az igényes és az igénytelen...az igénytelenek általában a munkanélküliek a mai válságban , nem véletlen...;)

2013. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: tudnál linkelni egy vázlatos térképet/doksit a méréseidről?


(Megjegyzés a válaszolónak, nem a kérdezőnek: Könnyű elereszteni a fülünk mellett egy bunkó hangvételű véleményt. Ez egy olcsó kifogás, hogy ne kelljen szembesülni a benne rejlő igazsgággal.)

2013. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valamit bunkónak tartasz nem ereszted el a füled mellett, másképp nem tudnál róla véleményt alkotni....

és attól, hogy bunkó még nem lesz igaz...

2013. jan. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Megvan az oka, hogy miért anoním mód kérdezősködök és informálódok. A mérnöki tudomány klasszikus gyakorlata elveti az effélét, nem létezhet olyan, amit nem tudunk megmagyarázni. Nagy hibája ez a csökevényes felfogás több neves embernek ebben az országban is, legyen ő akár egy elismert kutató, MTA tag...


Ami az én kísérleteimet illeti, azok alátámasztanak bizonyos dolgokat, ezek tények, ezek nem "mérnök vagyok vagy sem" kérdése. A hibás kísérleti összeállítás, a tévedés benne van a pakliban ugyan, de alap esetben a kiindulás egy elmélethez egy elvégzett mérés, megfigyelés. Én megfigyeltem, hogy ahol jelez a pálca, ott bőven van víz a föld alatt, ahol nem jelez, ott nincs.


Hogy mire következtetek ebből, az az ismeretlen, mondhatni a "nem tudományos". Mivel ismereteim szerint se mágneses se elektromos térnek nincs ilyen tulajdonsága hogy pl. a ház 2. emeletén is csak 60cm széles ez a sáv, ami a földszinten kb. ugyan annyi; tehát hogy a tér forrása/pólusa vagy nagyon messze van és a térszöge nagyon kicsi, vagy vagy vagy...


én megfigyeltem bizonyos dolgokat és próbálom megmagyarázni őket a tudomány eszközeivel, mágneses, elektromágneses alapon, ismereteim határain belül. Nem azt állítom, hogy ez káros földsugárzás, és rézlemezzel leárnyékolható vagy ha engem felhívsz, akkor kimérem neked 5000Ft-ért...

Kaptam tanácsokat privátban is, és bizony ki fogom próbálni az ingát is, mivel a tudományos eszközök egyelőre zsákutcát mutatnak...

2013. jan. 13. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!