Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem furcsa ez? Mit érezhetek...

Nem furcsa ez? Mit érezhetek ennek a lakásnak az atmoszférájában?

Figyelt kérdés

Meg kell említeni,hogy az átlagosnál érzékenyebb ember vagyok,nagy hatással vannak rám pl. színek,illatok,emberek viselkedése stb.. Írni,fotózni rendszeresen szoktam (kapok pozitív visszajelzéseket,de nem tartom magamat művésznek).


Kb. fél éve járok különórára egy idősebb férfihez,aki feleségével él.Akárhányszor belépek a lakásukba,mindig megcsapja az orromat egy jellegzetes illat,ami a mosolygásra ingerel,nem tudom miért.De ez inkább negatív irányú.A férfi viselkedése érdekes (zárkózott,érdekes humorral),a felesége meg nagyon kedves,de mégis önkéntelenül mosolyognom kell mindkettőjükön,pedig kifejezetten nem vagyok az az idétlen típus...amikor megy az óra,akkor is minden mondat,szó mintha nevetségesebben hangozna azzal a jellegzetes illattal teli környezetben.


Mi lehet ez? Így még sohasem jártam,bár az illatok alapján fel szoktam ismerni,hol vagyok!


2013. febr. 2. 12:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve jártam már így,csak nem tudom,mi lehet ez.Maguknak a lakásoknak az atmoszférája bekapcsol bennem egyfajta hatodik érzéket,de így színekkel,emberekkel együtt.

Otthon és édesanyám szüleinél lehangolt vagyok,de édesapám szüleinél mindig nevetnem kell,szinte ott is minden mondat vicces...de ott pozitív értelemben.


De ebben esetben inkább iróniát érzek.

2013. febr. 2. 13:02
 2/4 A kérdező kommentje:

Például az iskolában nagyon zárkózott vagyok.

De nála meg a mamámnál kapásból megjön a kedvem és ezerszem nyitattabbá válok.

2013. febr. 2. 13:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi,hogy mindig teszek hozzá valamit,de eszembe jutnak dolgok:


Ismerek egy lányt az iskolából,de csak látásból,aki szintén jár hozzá csak előttem közvetlenül.A lányt eddig közömbösnek érzetem,mivel ugye csak úgy "létezik".De múltkor találkoztam vele a lakás szobájában és azóta valahogy ő is nevetségessé vált...molyognom kell rajtam (pedig ok nélkül nem szoktam ilyet csinálni).


Nem tudom,de úgy érzem,hogy ez számomra jelez valamit ezekről az emberekről (férj-feleség).Irodalomból tanultunk olyat,hogy asszociatív emlékezéstechnika,hogy a színek,hangok önkéntelenül is emlékeztetnek valamire.Meg láttam fényképen a gyerekeiket,akiket sohasem ismertem,de valahogy mintha mégis...ismerősek lennének.


Minden ami velük kapcsolatos,az számomra megmosolyogtató,imserős de ugyanakkor kissé félek s tőlük (a házaspár,a gyerekeik,a lány,a lakás).


Miért?

2013. febr. 2. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon érzékeny vagyok a szagokra. Mindenkinek, vagyis pontosabban, minden családnak van egy jellegzetes szaga. Ez se nem büdös, se nem illatos, bár inkább illatos, a kimosott ruház miatt. De mindenkinek más. Én például, mikor az előző osztályomba jártam, minden egyes gyereknek felismertem a szagát, így azt is tudtam, melyik ruha kié. Ha belépsz egy idegen házba, akkor egyből meg fog csapni téged egy ismeretlen illat, ami az adott család illata.

De hogy beszéljünk másról is: Velem is van úgy, hogy itt jobban érzem magam, másutt meg rosszabbul. Pl, mikor otthon vagyok, azt nem szeretem annyira, mert apám (mostmár kevésbé, de régen jobban) mindig szid, meg feladatokat ad, hogy ezt csináljam meg, azt csináljam meg, és ez az energia, rám is rám ragad.Lehet, hogy az a család tényleg jól él, boldog a házasságuk, s ez rád ragad, ezért érzed ott jól magad. LEhet, hogy ezért érzed azt, hogy nevetned kell, pedig nem is vagy olyan hangulatban, mert tényleg nem vagy olyan hangulatban, de mégis az ottan közeg hat rád.

Ennyi jutott eszembe, hátha mondtam vmi hasznosat. :)

2013. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!