Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez alvásparalízis?

Hunbula kérdése:

Ez alvásparalízis?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul éjszakánként, hogy a hátamon fekve ébredek, de nem tudok mozdulni. Furcsa zsibbadások futnak végig a testemen tetőtől talpig, gyakran hallok különös hangokat, vagy látok mindenféléket, legtöbbször rémisztő dolgokat. Néha élethű hallucinációim is vannak (pl. érzem ahogy valami hozzám ér stb). Ha sikerül megmozdulnom, vége lesz. Ez az alvásparalízis? Mitől van? Mit lehet tenni ellene?

2013. febr. 28. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez amikor a tudatod már ébren van, de a tested még alszik állapot. Velem is sokszor előfordult már, bár velem eddig semmi rémisztő nem történt. Előfordult nappal is és olyanokat láttam/hallottam teljesen valóságosan ami nem fordulhatott volna elő (mivel egyedül voltam a lakásban).

Bár nálam előfordult az is hogy össze-vissza "lebegtem", meg testen kívüliség érzésem volt.

Ez 1x valóban testen kívüli élmény is volt, mert ne mondja senki hogy ha ilyen állapotban megfigyelek egy autó rendszámot az ablakon keresztül, majd "ébredés" után lecsekkolom és stimmel az alvás paralízis.

Egyébként nekem idővel elmúlt, már évek óta nem volt hasonló sem.

2013. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az alvásparalízis. (Megjegyzem, érdekes módon nálam is olyankor van,ha hanyatt fekszem.)

Hogy mitől van? Olvastam egy olyan orvosi magyarázatot, hogy amikor alszunk a mozgásért felelős funkció kikapcsol az agyban, ha nem így történne, lekövetnénk mozdulatokkal az álmainkat. Alvásparalízis, más néven alvási bénultság akkor lép fel, ha nem kapcsol időben vissza ez a funkció az ébredésnél. Persze olvastam elvontabb, nem orvosi magyarázatot is, miszerint ilyenkor az ember átlép az asztráltestbe és ezért van az, hogy csukott szemmel is látunk :-)

Hogy mit lehet ellene tenni? Semmit, nem tudom hány éves vagy,de leginkább 14-20 éves kor között a leggyakoribb, idővel ritkul. De ez sem mindig így van, mert nekem kb. 34-35 évesen jelentkezett szinte minden reggel egy éven keresztül. ennek lehet oka a túlpörgetett, zaklatott életmód, rossz fekhely, stb. Nálam ez egy lakásban volt, ahol nem nagyon szerettem lakni, ahogy elköltöztünk, elmúlt. Remélem segítettem.

2013. febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén nálam is utoljára 31-32 évesen volt és költözés után szűnt meg teljesen, bár nekem semmi bajom nem volt azzal a lakással.
2013. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sok embernek van, és semmilyen misztikum nincs benne.
2013. febr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagybátyámnak is van ilyen. Ő pap, tehát istenre fogja, de szerintem sincs semmi misztkum benne.
2013. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen természetes dolog. Bár csak nagyon keveseknél fordul elő rendszeresen.
2013. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 princessluna33 válasza:
nekem is volt már ilyen és szerintem is természetes
2013. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek. Örülök, hogy nincs semmi baj és ez természetes. Kb. fél éve költöztem el gyakorlatilag a világ másik felére, és ez az évek óta meglévő problémám ettől sem szűnt meg, gondolom akkor most már maradni is fog egy darabig. Legtöbbször nagyon kellemetlen, de remélem majd "kinövöm". Mégegyszer köszi!
2013. márc. 3. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!