Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alvásparalízis közben tapaszta...

Alvásparalízis közben tapasztaltok-e bármilyen entitást vagy valamilyen "jelenlétet"? Mi történik ekkor veletek, mit éltek át?

Figyelt kérdés

Hálás lennék, ha kapnék néhány beszámolót azoktól, akik ilyesmit átéltek/átélnek! -mit éreztek? - mi lehet az oka? van-e valamilyen jelenlét, ami esetleg okozza?

Ha lesz időm, leírom a saját, egyszeri, kb. idevágó esetemet és egy barátom beszámolóját a saját eseteiről.

Nyugodtan írhattok privátban is, ha úgy gondoljátok, hogy nem publikus a mondandótok.

Köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 6. 23:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

én közvetlenül előtte megtapasztaltam talán életem legélethűbb álmát ami amúgy semmi extra nem volt és tipikus előzménye (legalábbis így emlékszem) az alvásparalízisnek. Vagy utána volt, már nem emlékszem.

Maga a paralízis elég félelmetes volt, felment a szívverésem, úgy éreztem mintha sokan lefognának illetve nyomnának vissza az ágyamba, főleg a fejemet, még a szememet se tudtam kinyitni. Meg azt is éreztem mintha valaki át akarná venni az uralmat az agyam felett :D mivel nem tudtam semmit csinálni. Szerintem nem tarthatott túl sokáig, nagy élmény volt!

2012. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
én eléggé gyakran élek át alvási paralízist, és meg kell mondjam, rohadtul gyűlölöm az érzést, hogy semmit se tudok tenni... nekem orvosilag magyarázták meg az okát: a tested alszik, az agyad nem, de álomnak érzékeli, és így mindenféle hülyeséget kivetít neked... én nem tudom ez-e az igazság, vagy valami természetfeletti van-e a dologban, de az érzés, amikor zsibbadok, nem tudom mozogni, mindta tartanának, nyomnának, esetekben még mindtha forognék is, időnként a zakatoló hang amit hallok idegesítő...
2012. okt. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
100%
Ilyen nekem is volt, hogy nem tudtam megszólalni, megmozdulni. Volt, hogy azt éreztem, hogy lefognak, máskor, hogy valaki erősen rángat. Volt, hogy hason feküdtem és egy fekete kéz mozgott a szemem előtt, de nem tudtam megmozdulni, felnézni. Volt olyan, amikor összefolyt a valóság és az álom, mert minden élethű volt, ezekre most is emlékszem, pedig sok éve történtek meg. Volt, hogy egy átjáró nyílt a falon és behúzott. Egy alkalommal kapaszkodni próbáltam az ágy szélébe és megjelent egy vicsorgó kutya, erre rögtön elengedtem az ágyat. Volt, hogy a már jól ismert szürke alak jelent meg és mellette sok kicsi. A nagy azt mondta a kicsiknek, hogy ő az, majd körbeálltak. Utána filmszakadás. Lehet, hogy sok scifit néztem, hogy ilyeneket álmodtam.
2012. okt. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Holnap válaszolok a kérdésedre, de alvás előtt nem nagyon szeretek ezen gondolkodni, meg erről beszélni. Nekem is volt már sokszor alvás-paralízisem.
2012. okt. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Miért okozná "jelenés"?
2012. okt. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Hallucinációkat okoz, ezt a modern pszichológia is jegyzi.
2012. okt. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Antimod ***** válasza:

"a már jól ismert szürke alak"


Mitől nevezed jól ismertnek? Nálad tér vissza, vagy több esetben hallottál már ilyenről?


A tudományos magyarázatokkal az a bajom, hogy nem világos, miért hasonlóak az alvásparalízis alatt átéltek különböző embereknél. Ez minimum egy kollektív tudatalattit feltételez.

2012. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
#7: Tudod van egy olyan jelenség amit kultúrának hívunk. Úgy 50-60e éve hódít és nagyban befolyásolja az ember egyedek gondolkodását, képzeletét.
2012. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
"a már jól ismert szürke alak" egy idegent jelent. A klasszikus szürke emberkét.
2012. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

köszönöm az értékes válaszokat


leírom a saját esetemet - bár ez éber tudatosság alatt történt , nem aludtam előtta vagy alatta


egyedül éltem és festetni készültem a lakást, a szobában középre voltak tolva a bútorok

az ágyon hanyattfekve olvastam a Bibliát, spontán módon felütve

azt a részt olvastam ahol Mózest az ő ura el akarja küldeni Egyiptomba


mi az a kezedben? -kérdi Mózest?

bot - mondja Mózes

eldobatja vele, kígyóvá lesz, megfogatja vele fél, de megfogja, bottá válik


mutasd a kezed! ép majd leprás lesz stb.


a szöveg olvasása közben elkezdtem érzékelni egy entitást (nem szellemet vagy ilyesmit), éreztem, hogy engem figyel

(nem néztem felé, mert nem fizikailag érzékelhető entitásnak gondoltam)


hüllőszerű vagy esetleg kígyóféle lehetett, de másabb, ősibb , mint a mi fizikai hüllőink (az (bűv)ereje is sokkal nagyobb)


semmit nem láttam, de nem is néztem oda, mert valszeg nem durvafizikai érzékelés volt (finomabb)


tudtam, hogy nagyon erős és tudtam, hogy simán megölhetne, ha akarna, de tudtam azt is, hogy nem akar megölni

(valami másra kellünk talán nekik?)


félelmetes tapasztalás volt, de valami miatt mégsem féltem olyan nagyon (de bátor sem voltam persze - egy megdöbbentő, új élmény volt)


utólag úgy magyarázom, hogy mivel a kínai horoszkóp szerint Kígyó jegyében születtem , ezért valszeg hoztam magammal egy olyan tulajdonságokat, hogy eléggé immunis lehetek a „kígyó jellegű bűverőre“


utána valahogy elmúlt, de szinte a mai napig megmaradt bennem a tapasztalás


nem zárom ki, hogy kapcsolódott az élmény (és legfőképp a jelenlét) az általam olvasott szöveghez


///a Bibliáról egyébként azt gondolom, hogy nagyon erős pecsét van rajta és tényleg minden benne van , a „sátánátoktól kezdve az áldásig“ .... én nagy erőket tapasztaltam, mikor egyedül olvastam régebbi nyelvezetű bibliai szövegeket ... nagyon sokat is tanultam és nagyon sok mindent meg is értettem (talán) a bibliai szövegek segítségével és tudom azt is, egyiket az égig viheti fel, míg a másikat lesújthatja a tüzes pokolig...

meggyőződésem, hogy nagyon nagy horderejű és erőteljes szövegek is vannak benne =ezek mind az ószövetségben vannak

és úgy gondolom, jogosan nem volt hozzáférhető a régi időkben a(z avatatlan) embertömegek számára.....

.....bocs a kitérőért! :-)

............--------------------


egy becsületes és őszinte férfi ismerősöm, aki egyébként elég bátor ember úgy mondta el a saját tasztalatát nekem:

(leírom kb. az ő szavaival)


„fekszem az ágyon, néz, és egyszerűen meg sem tudok mozdulni (pedig akarok) , vele gyakrabban történik ilyesmi és úgy gondolom, igazat mond


------------------------------------------------------


Az érdekelne még, hogy ha ezen élmény alatt tapasztaltok lényt, entitást (egyet vagy többet), hogyan tapasztaljátok?


fizikai érzékekkel pl. látással is?

hőérzet változik ilyenkor bennetek?


úgy tűnik egyértelműen negatív tapasztalásról van szó (mindenkinél) - én is negatívnak érzékeltem az enyémet


-----------------------------

úgy vélem az olyan „alvásparalízisek“ tudományos magyarázatai, ahol entitás(ok) is érzékelődik, valójában hamis, a valós információk tipikusan a szőnyeg alá söprő magyarázatok

(= igazi modern magyarázatok)

-----------------------------------------------------

2012. okt. 7. 23:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!