Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lenne egy furcsa elméletem a...

Lenne egy furcsa elméletem a halálról, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult ugyan, szóval a lényege az, hogy aki meghal.. csak a többi embernek hal meg. Tehát ő ezt úgy éli meg mintha elaludna és reggel felkel... a többi embernek meghal.. de ő ugyanúgy felkel és éli tovább az életét.. és ebben a világban neki is meghalnak a szerettei.. de azok is úgy élik meg mintha elaludnának és felkelnek.. tehát csak másoknak halnak meg.. maguknak nem...

kicsit bonyolult, mit gondoltok róla?:/


2013. febr. 28. 22:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Hát valami ilyesmi lehet. Azt nem tudom elképzelni, hogy a lélek megszűnik létezni. A test igen, elsorvad, de a lélek nem!
2013. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ajánlom figyelmedbe a felhőatlaszt

főleg a vége felé a klón nő monológját...épp ezt feszegeti h a halál mikéntje h van

2013. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Énszerintem az illetőnek iaz ittmaradtak szerint sem kéne meghalnia, mert szerintem aki úgymond eltávozik az nem hal meg. Úgy hogy én soha nem értettem a gáyszt, meg ezeket. Sokkal jobban fáj, ha még él az illető és úgy hagy el.
2013. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

egy nagyon szép régi film jutott eszembe, ott angyalok az ilyen lények.. Wim Wenders:

[link]

2013. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Értelek, viszont ha én teszem azt 90 évesen halok meg, és a Te elméletedet követve másnap reggel felébredek, utána mi lesz? Oké, élek tovább, de egy idő után csak feltűnik, hogy 150 éves vagyok már, nem? Vagy rosszul értelmeztelek?
2013. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"A pillangók (mese)



Volt egyszer három selyemhernyó, akik nem tudtak róla, hogy pillangóvá fognak változni. A nevük ez volt: Pesszimista, Realista és Idealista. Közeledett az átváltozás órája, és elkezdték érezni az első tüneteket…


Mohó étvágyuk eltűnt, mozgékonyságuk nagyon lecsökkent, végül azt érezték, hogy a gubó elzárja őket a jól ismert külvilágtól, a mindennapi biztonságuktól. Jövőjük misztikus sötétségében mindenféle gondolatuk támadt…


- Pesszimista azt mondta magában: itt ér véget az életem, és mély átérzéssel elbúcsúzott a szép pillanatoktól.

- Realista azzal biztatta magát, hogy minden átmeneti, előbb vagy utóbb minden rendben lesz.

- Idealista azt érezte, ami valóban történt is, itt a lehetőség, hogy beteljesítse a legszebb álmát: repülni. És kihasználta a sötétséget, hogy tökéletesítse az álmát.


Amikor a három gubó kinyílt, három ugyanolyan és mégis más-más igazságot hagytak hátra…


Pesszimista gyönyörű pillangó volt, de… élettelen. Megölte a félelem.


Realista csodaszép pillangó volt, de… ennek ellenére, úgy csúszott-mászott, mint amikor selyemhernyó volt. Elégedetten adott hálát az Égnek, hogy ugyanúgy folytathatta.


Idealista, amikor meglátta a nap fényét, kereste a szárnyait… amint meglátta, a szíve megtelt örömmel, belevágott a repülésbe és hálát adott Istennek; boldogságát hírül vitte az egész erdőnek…"

2013. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A 6 -os vagyok.


Kicsit giccses sztori, de a tegnap olvastam ezt.(Azért másoltam be az idealista happy endet, hogy teljes legyen a sztori...De, nem annak a résznek szántam a hangsúlyt. )


Szerány véleményem szerint ezzel a témával kapcsolatban (halál-élet-esetleges újjászületés- öröklét) egyetlen dolog áll birtokunkban...


A HIT.

2013. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
erre már én is gondoltam és tényleg érdekes elmélet,de az biztos hogy csak a test hal meg
2013. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nekem egy másik kedvenc filmem jutott eszembe: W0ristcutters - the love story. Érdemes megnézni! Nagyon érdekesen dolgozza fel a halál utáni életet!


[link]


Szerintem nincs gond az elméleteddel! :) valahogy talán én is így képzelem el.. :)

2013. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valójában senki nem tudja, hogy mi van a halál után. Aki azt mondja, hogy "biztos, hogy csak a test hal meg", az nem tudja, csak szeretné, hogy így legyen. Ami persze érthető, mert nem könnyű megbirkózni a végleges elmúlás gondolatával.
2013. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!