Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A hamsa mantrának és a hamsa-a...

A hamsa mantrának és a hamsa-amulettnek (Fatima keze, Mirjam keze) van valami köze egymáshoz -az elnevezésen kívül?

Figyelt kérdés

Hamsa mantra: [link]

Hamsa/Fatima keze: [link]



2013. márc. 14. 00:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy miért is? Te biztos nagyon intelligens lehetsz, ha egy kérdésből(!) leszűröd, mi van a másik ember fejében. Nekem viszont nincs nehéz dolgom, ha a jellemedről akarok képet alkotni. Süt belőled a keserűseg és a rosszindulat. Sajnállak, és kivánom, hogy legyen ennel nagyob boldogság is az életedben, mint amit itt elérsz...
2013. márc. 22. 11:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi kozuk, veletlen egybeeses.(az egyik Arab a masik Indiai)


A joga oldalon ezt irjak, idezem:

Minden egyes belégzés a "szo", minden egyes kilégzés közben a "ham" mantra recitál bennük, mint a légzés természetes hangjai.


Ez tevedes. A belegzeskor a HAM, kilegzeskor a SA szotag rezgesei jobban odaillenek. Meg lehet rola gyozodni, probald ki.

2013. máj. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

Én is úgy gondolom, hogy csak véletlen egybeesés, azonban szerettem volna a végére járni. Fatima keze régóta sokszor feltűnik az életemben. Nemrég pedig a jógába kóstoltam bele, és mikor arról olvasgattam, akkor találtam rá a hamsa mantrára. Érdekes "véletlen" :)

2013. máj. 11. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!