Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halálunk után az lesz ami...

Halálunk után az lesz ami születésünk előtt?

Figyelt kérdés
Másnéven semmi, megszűnik a tér és idő (számunkra) és megszűnik az elménk. Ennyi?

2013. márc. 24. 21:43
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
56%
nem mer a lélek tovább száll
2013. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
50%
A test elporhad, a lélek örök.
2013. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
*elporlad
2013. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 wartburg353s ***** válasza:
76%
Attól, hogy nem emlékszem rá, mi volt velem a születésem előtt, még nem biztos, hogy az volt, amit leírtál. Arra sem emlékszem, hogy 1 éves koromban mit érzékeltem a térből meg időből és mi volt az elmémben, pedig akkor biztos léteztem. Szerintem a semmi irreális. Nem tudom elképzelni, hogy megszűnjön a lelkem.
2013. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 Antimod ***** válasza:
76%

Igen, majdnem ugyanaz lesz.

Csakhogy már egy életnyivel több tapasztalatod lesz, annyival érettebb lélekké válsz.

A tér és idő nem szűnik meg, csak mást és másképp fogsz érzékelni. Elme alatt nem tudom, mit értesz, ha a tudatodat, akkor az nem szűnik meg, ha a fizikai agyat, akkor az elporlad.

2013. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Miből gondoljátok, hogy van lélek, és nem minden csak az agyunk játéka.
2013. márc. 24. 22:11
 7/58 anonim ***** válasza:
'Antimod' tökéletesen leírta, amit akartam.
2013. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 PrettyVillain ***** válasza:
Valamilyen szinten, a halál után, szerintem olyanok leszünt, mint a pont a matematikában. Hogy létezünk, de mégsem. Ha érted, mire gondolok.
2013. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 Antimod ***** válasza:
62%

"Miből gondoljátok, hogy van lélek, és nem minden csak az agyunk játéka."


- Teljesen különbözőek vagyunk, mindenki egy megismételhetetlen személyiség, gyakran már gyermekkorában. Bár ez egy kissé filozofikus megközelítés, arra enged következtetni, hogy mindenki rengeteg dolgot "hoz magával" valahonnan, persze nem tudatos szinten, azaz emlékként nem hozzáférhetőek ezek - csak nagyon keveseknek.


- Testen kívüli élmények, amikor sokan olyan később igazolt eseményeket észleltek, amelyek akkor zajlottak le, mikor ők éppen öntudatlanul, kómában vagy éppen a klinikai halál állapotában voltak. Ezek az események ráadásul nem ritkán más helyszínen zajlottak, mint ahol az észlelő tartózkodott.


- Médiumokon keresztül érkező, számos esetben igazolást nyert üzenetek.


- Tudatunk által hatni tudunk az agyunkra. Egy tanulmány szerint pl. a rendszeres meditáció fizikai elváltozásokhoz vezet az agyban - méghozzá kedvezőekhez, csökken a félelem, szorongás érzését "kezelő" központ mérete stb. Ha az agyunk hozza létre a tudatot, akkor a tudat hogyan módosíthatja az agyat?


- Az élettelenből élő, tudattalanból tudatos lény keletkezése továbbra is megoldatlan kérdés.


Stb. stb. stb.

2013. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
Én vallásos is vagyok,de nem vetem el azt,hogy a halál után számomra nem lesz semmi.Az úgy nem volna igazságos,de ha az az élet rendje,akkor sincs gond.Nincs többé idegeskedés és szenvedés.Nem leszek és gondjaim sem lesznek.
2013. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!