Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az összes ókori megalitikus...

Az összes ókori megalitikus és kősziklás építményt a kövek levitáltatásával építették fel?

Figyelt kérdés

Első hallásra kicsit fura, de kérlek olvassátok el, a végén pedig egy modern példával állok elő:


Valójában nem tudják a korunk történészei hogyan is építették is fel ezeket. Mindenhol csak tippek és ötletek vannak, azaz csúsztatás,görgő,fa alátét stb. a legtöbbjük elbukik azonban mert vagy az adott helyen sosem volt az anyagból, vagy mert korunkban hiába próbálták rekonstruálni, nem sikerült soha senkinek. Valamint olyan pontosan és precízen vannak ezek az építmények összetéve, hogy még egy kést vagy papírt sem lehet betolni a kősziklák közé.


A legnagyobb súlyú ilyen a baalbeki terasz. Akárhogy is nézzük, ezt nem lehet görgőkkel sem mozdítani, alatta összeroskadna minden faanyag. Több mint 600 tonna, vagy 800. A mai kor embere is csak három! daruval tudná megemelni.


Ott vannak a piramisok,bár építőkövei a nyomába sem érnek a baalbeki teraszhoz, de még mindig vitatkoznak pontosan hogyan is építették őket. Az elmélet szerint vasszerszámaik nem voltak, ahoz hogy megemeljék 7500 emberre lett volna szükség kb, de ennyi ember oda sem fér a tömbhöz :) Ha kötelet használtak volna, annak legalább 3 km hosszúnak kellett volna lennie. kérdés, hogy emelték el ezeket a helyükről?


Macchu Picchu is szinte a fellegekben van. Az egyik legnagyobb építőköve 200 tonna. Az egyik kőelemnek 32 sarka van és egy palota homlokzata. Tökéletesen vannak összetéve.


Az érdekesség, hogy egymástól TÁVOL eső népek, kultúrák mitológiájában előjön az hogy levitációval tették az építményeket a helyére. Csakhogy ezt azért nem fogadják el a hivatalos történészek - még ha ők is csak tippeltek hogy építették - mert hogy mítosz, legenda és nem veszik komolyan.

Csakhogy mi van ha van alapjuk? Miért higgyjél egy modern korban élő töri tudósnak, mint egy olyan fennmaradt írásos dokumentumban amit az akkori élő emberek írtak, akik részt vettek az egészben és szemtanúi voltak?


Stonehenge: a mítosz szerint Merlin lebegtette oda a köveket


Húsvétsziget szobrai: a mítosz szerint a kövek maguktól sétáltak oda a helyükre


Nem sorolom fel minden ilyen építményt és mítoszt, ennyi elég, akit érdekel úgyis utána jár.


És a modern korunkban megépült a Korall Kastély. Egyetlen faszi építette ( aki maga 50 kiló körül lehetett és rendkívül alacsony is volt) gépek és kötelek segítsége nélkül. Ezekben is több tonnás kövek találhatók.Mivel váratlanul elhunyt nem tudták meg pontosan hogyan csinálta, de azt mondta rájött hogyan építette a piramisokat és a köveket súlytalan tárgyakká lehet alakítani. Ha voltak is a helyszínen nem dolgozott,megvárta míg elmennek. Éjszaka is dolgozott. Volt egy mágneses szerkezet is a házában. Ez viszont már TÉNY nem pedig mítosz!


Többen úgy gondolják hogy a mágneses mezőt változtatták meg más frekvenciára az építők. Nem is hülyeség: Chitczhén Itzában visszhang verődik az egyik sarokból a másikba, de ezt nem tudták megmagyarázni. Uxmalban is tapasztaltak ilyet.


Mi van ha a mágneses mezőt használjuk, vagy valamilyen hang frekvenciát.Pl. egyes vonatok is mágneses lebegtetéssel siklanak a sín fölött. Elektromágnesesség által hatástalanítani lehet valamiképp a gravitációt antigravitációt létrehozva. Ezt már bebizonyították a tudósok is,de nem több tonnás köveknél, hanem laboratóriumban kis labdaméretű kőgolyócskákkal.


Nem azt mondom, hogy ET-től szerezték a tudást, pusztán azt hogy szerintem a hivatalos építészeti állítások egyszerűen selejtek és nem helyesek, alaptalanok. Miért ne lehetne az alább felvázolt megoldás az igaz, mikor napjainkban is igazolódik még ha csak kisebb méretű tárgyakkal valamint az összes mítosz erről szól?



#piramis #Stonehenge #antigravitáció #ókori építmény #Machu Picchu #levitáltatás #húsvét sziget #ősi technológia #megalitikus kövek #sziklatömbök
2013. márc. 26. 20:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem a végéről, hogy tegyük föl kipusztul az emberiség. Utána jön egy következő, ugyanoly emberek lesznek mint mi, de másként fejlődik a kultúra, építkezés. Akkor meg majd ők néznek értetlenül, hogy mi építettünk ilyeneket? Hogyan? mert mondjuk ők nem darut fognak használni meg ilyen olyan gépeket, hanem megint más valamit találnak fel. Lehet itt is ez történt, elfelejtődött a tudás. az ókorban még tudták, mára meg el lett felejtve.
2013. márc. 26. 20:58
 2/20 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezed? Nem tudjuk, nem is fogjuk megtudni, de sokan sok mindent feltételeznek és az is elég érdekes, lehet, érdekesebb, mint a valóság.

Mellesleg nem is baj, hogy nem tudunk mindent, így izgalmasabb a világ!

2013. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
persze hogy komolyan kérdeztem. Izgalmasabb is a világ így, de azért kíváncsi vagyok más mi gondol róla. Egyébként valamit elírtam a " Az elmélet szerint vasszerszámaik nem voltak, ahoz hogy megemeljék 7500 emberre lett volna szükség kb, de ennyi ember oda sem fér a tömbhöz :) Ha kötelet használtak volna, annak legalább 3 km hosszúnak kellett volna lennie. kérdés, hogy emelték el ezeket a helyükről? " szöveget a teraszhoz akartam írni és nem a piramisokhoz.
2013. márc. 26. 21:09
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a tudomány már megválaszolta.

Baromi sokáig épültek, baromi sok ember meghalt az építés közben, de tudták, hogy mit csinálnak.Tehát nagy áldozatok árán, de megoldották.

2013. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Megválaszolni mindent meglehet, bizonyíték meg sehol.


Egyik ilyet sem tudták úgy felépíteni, mint ahogy a saját maguk elméletében leírják.


Na akkor leírnád nekem hogy a baalbeki teraszt hogy mozgatták? Az azért mégsem csak egy "kocka". Mert erre még hivatalos választ sem láttam.

2013. márc. 26. 21:33
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem kislexikon vagyok, csak racionálisan gondolkodok.Mindenki egyből az olyan megoldást keresi, ami nem igényel különösebb gondolkodást.
2013. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Olvasd el Heyerdahl: Aku-Aku,a Húsvét szigetek titka c. könyvét.

Abban leírja, hogyan állították fel a szobrokat. Ők ugyanis "utánozták" a régieket, megfejtve a titkot.

2013. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A könyvet nem olvastam, de mindenképp érdekel.


Én úgy tudom hogy " a régieket" már aligha tudták leutánozni, ugyanis nem maradt fent hogyan is hurcolták oda a szobrokat. Nagy részüket eladták rabszolgának és a szigeten alig maradtak. Ezért sem tudja már szinte elolvasni a rongo-rongo írásokat senki sem, még a helyiek sem.


A könyv 1960-ban íródott, úgyhogy szerintem az író csak egy újabb feltételezést mondott a sok közül. Ugyanis ha végleg bebizonyította volna hogyan is mozgatták ezeket, akkor a korunk emberei nem gondolkoznának ezen és a modern tudósok sem próbálnák mindenféle gyakorlattal kipróbálni az egész tevékenységet. Plusz ott vannak a szobrok amiknek nagy része a földbe van ásva és csak a feje látszódik ki.

2013. márc. 26. 22:20
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Ezt sose értettem. Miért olyan nehéz elhinni, hogy egy ókori nép is képes felépíteni valami nagyot? Hogy ők is tudják használni az eszüket, viszonylag alapszintű matematikát és fizikai erőt? Ugyanakkora agy volt az ő fejükben is mint nekünk, ugyanúgy voltak akkoriban is mérnöki zsenik mint most, semmivel sem voltak jobban rászorulva mindenféle légből kapott mágiára, űrlényekre meg levitációra mint a modern ember (akik már ugye kilométer magas felhőkarcolókat építenek, amihez képest egy pár tonnás kőtömb felállítása - már bocs - de kismiska).

Szóval az ókor embere sem volt hülye, ugyanúgy volt fantáziája, két erős keze és azért voltak egypáran a feladatra.

2013. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam hogy hülyék voltak az akkori emberek már megbocsáss. Volt két kezük is, persze, sőt szerintem még erősebb is volt legtöbbjük fizikailag mint a mostani emberek. Nem veszed észre azt amit írtam pár pontban, elsiklasz felette. Pl a Korall kastély építését , a baalbeki teraszt, meg hogy mi nem tudtuk ezeket úgy mozgatni, mint ahogy feltételezzük.


"akik már ugye kilométer magas felhőkarcolókat építenek, amihez képest egy pár tonnás kőtömb felállítása - már bocs - de kismiska"

Ez elég rossz érv, a km magas felhőkarcoló több elemből áll össze, nem pedig egyből, de egyik eleme sincs olyan súlyú mint a több tonnás kőtömbök. Ekkora elemeket a modern ember egyszerűen nem gyárt. Ráadásul mi nem fagörgővel dolgozunk, hanem gépekkel.

2013. márc. 26. 23:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!