Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a dogonok...

Mi a véleményetek a dogonok mítoszáról?

Figyelt kérdés

A dogon papok hiedelme szerint a Szíriusz egyik bolygójáról a távoli múltban kétéltű lények érkeztek a Földre és tanították, információkkal látták el őket. E lényeket Nommo-nak nevezték.


Barlangjuk falán a velük és űrhajójukkal való találkozást is megörökítették.A dogon törzs hiedelemvilágának középpontjában a Szíriusz áll. A barlangrajzok közt szereplő tojás alakú ellipszisről hiszik és állítják, hogy egy keringési pályát ábrázol és az ellipszisen a Szíriuszt ugyanarra a helyre helyezték, ahol az valójában van: az ellipszis széléhez közel eső fókuszpontba, és tudnak a Szíriusz társcsillagáról is, és azt állítják, hogy az 50 éves periódusokban kerüli meg a Szíriuszt



Én egyébként olvastam már szkeptikus "cáfolatokat", de ezeket a cáfolatokat ugyanúgy meglehet cáfolni.



2013. márc. 29. 19:39
1 2
 1/11 Dalek Traak ***** válasza:
94%
A véleményem, hogy ez valószínűleg igaz. Idegenek régóta járnak a Földre, ezt bizonyítja, hogy már a barlangrajzokon is megjelennek az 'ősi űrhajósok'. Ez a dogon mítosz pedig igen csak jól megőrizte ezt a tényt.
2013. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes,mostan,meg az őskorban jártak itt a földönkívüliek-anno barlangrajzok alapján feltételezik ma,hogy igaz lehet,de érdekes,a középkorban,stb akkor mért nem jártak itt,nem láttam sose feljegyzést,talán a sötét középkorban inkább ide se merészkedtek?Barlangrajzok,anno elég nyomin tudtak rajzolni is,meg mint sz@rt lerajzoltak
2013. márc. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második! Voltak itt a középkorban is! Számos krónika feljegyzett ilyenek történeteket a középkorban és néhol még illusztráció is van hozzá! Bár némelyik illusztráció nem is csészealjra emlékeztet hanem inkább szivar alakú hajóra vagy léghajóra! Egyesek szerint a tündérek is idegenek lehettek. Aki jártas a témában nagyon sok összefüggést és egyezést talál a tündérek és a mostani idegenek között, mintha a kettő ugyanaz lenne.
2013. márc. 30. 01:16
 4/11 anonim válasza:

A dogonok mítosza valós. Akármi lehet az univerzumban. A Teremtő nemcsak embert tud teremteni. Mindig ez az egy dolog, amit én sem tudok az emberekben bizonyos okok miatt megérteni, hogy miért korlátozzák le a tudatukat, hogy csak ilyenek vannak és ilyenek nincsenek.


Másfél éve spirituálisan élek. Már az első 2 hétben olyan dolgokat tapasztaltam meg, amik nekem egyértelműen megmutatták azt, hogy a világ nem csak a szemünk számára, hanem a tudatunk számára is létezik. Mindennek megvan a maga alapja. Ha még elsőre nem is értjük, hogy pontosan mi is az, hogy egy bizonyos dolognak ez vagy az az alapja.


A Létezésben minden egy adott algoritmuson alapul. Csakis magán a szereteten. Szeretettel lehet csak teremteni például. Ha valaki azt képzeli(vizualizálja), hogy eljönnek érte egy másik civilizáció képviselői és bemutatják neki és másoknak is a kultúrájukat, akkor az előbb vagy utóbb befog következni. Természetesen ez más dolgoknak is a függvénye, mert valójában a Létben minden energia, frekvenciák és rezgések összessége.


Aki elér egy bizonyos szintet az úgy nevezett független (spirituális) állapotban. Lehetőséget fog kapni a Teremtőtől, hogy hova menjen tovább. Marad ott, ahol van és elkezd teremteni. Vagy pedig egyszerűen fogja magát és elmegy innen. Akár bolygóra vagy akár másik dimenzióba is. Bármelyik lehetőség lehetséges. Ilyen nincsen, hogy nincs.


Hiszen a Létezésben minden van. Van a létben fájdalom, szenvedés, öröm, szaglás, szeretet, evés, ivás, alvás, meditáció és még sok kis millió dolog, ami egy képet hoz létre, amit a földönkívüliek is és az olyan emberek, akik nyitott elmével, szemmel és füllel rendelkeznek. Megérzik, meghallják, megmondják és meg is ízlelik ezt a képet. Ami nem más, mint maga az élet. Ez maga a folyamat, ami egyértelműen mutatja azt, hogy minden egy fajta céllal létezik az univerzumban.


Ez pedig nem más mint maga a szeretetből való létezés és az összhangban élés magával a Teremtővel és azon törvényeivel, amikkel a teremtés folyamata megy tovább és örökösen kiteljesül.


Ez maga az élet. Nem más. Ezt még a földönkívüliek sem képesek 100%-ig megérteni, mert egyszerűen ez nem érthető, hanem csakis érezhető. Ezért nincs ez a sok hűhó, hogy jönnek és rabszolgává vagy akármivé csinálnak minket. Mert mi magunk nem teremtünk tudatosan/tudattalanul ilyen szituációkat.


Nem kell nekem hinni. Nekem csak az a célom, hogy elmondhassam a véleményem és én is olvashassam másokét. Ezzel is bővítve magát az Univerzumot, ami így is önmagában egy hatalmas és örökösen felmérhetetlen gazdag csoda. Ezért is a földönkívüliek nem szokták ismerni magát az unalmat, mert nem szoktam és nem fognak maguknak ilyeneket teremteni. Mindig azt teszik, mint ami az ő szeretetükből jön elő.


Ha rajzolni szeretnének, akkor rajzolnak. Ha enni, akkor enni. Inni, akkor inni. Ha dolgozni, akkor dolgozni. Természetesen a társadalmuk működése is a szereteten és a teljesen szimbiotikus és kölcsönös egymásra utalt együtt működésen alapul. Ezek maguk a spirituális társadalmak, amik jó pár ember számára a mennyszerű állapotot kívánják körül írni, ha ilyenekről hallanak vagy olvasnak.


Én is, mint egy ember, aki a Galaktikus Föderáció keretében dolgozom. Rövidesen a Teremtőtől megfogom tapasztalni azt, hogy az ikerlángommal együtt lehessek és együtt utazzak vele és az űrben a tapasztalatokat gyűjtve ezen a végtelen úton, amit úgy hívnak, hogy élet, hogy másoknak is megmutathassam ezt az ösvényt és tovalépve kitáguljon számomra ez a csodálatos világ.


Ezért is fontos megérteni, hogy ezt csak a nagyon tudatos emberek és magasan fejlett emberek fogják megérteni, amit itt most leírtam. Remélem a kérdezőnek is szolgáltam tanulságokkal.


Kívánom, hogy legyen szeretet teljes napotok és életetek itt a Földön. A Teremtő áldása kísérjen benneteket.


Írta HUNFény

2013. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sátáni megtévesztés. Lucifer ott volt az univerzum teremtésénél és ismeri az egész világegyetemet. a bukott angyalok földönkívülinek adják ki magukat, hogy becsapják az embereket. megcsalattatás.
2013. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a 4. hsz. tömény okkultizmus.
2013. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


egyszer azért érdemes meghallgatni

2013. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha okkultista lenne a dolog, amiről a 4-ik hsz-ben írtam, akkor valamilyen szekta vagy pedig vallás követője lennék. Nem követem egyik vallást sem és nem ismerek el senkit magam felett. Csakis magát a Teremtőt(Isten/Forrás/Univerzum), mint egyetlen ítélkezőt és teremtőt.


A te általad írt dolog, ami a sátánhoz köthető az önmagában csak egy félelmen alapuló iromány, ami elzárja az embert a Létezés minden olyan szintjéről, ami lehetővé tenné pedig számára a szabadulást. A sátán szó önmagában nem jelent semmit. Hiszen valójában ő is egy földönkívüli (volt). Mint itt minden istenségnek tisztelt (nevezett) lény a történelmi idők folyamán.


Megvolt belőlük található itt egyben jó szándékú, de egyben rossz szándékú is. Ki-ki mit hagyott hátra az embereknek.


Akik jó dolgokat hagytak itt. Ők a szeretet tanát, amit Jézus is tanított/tanít és még segítettek másképp is. Lásd egyiptomi istenségek. (Ozirisz, Ízisz, Hórusz, Thoth, a görög istenségek és még sokan mások.)


Valójában erről egy egész regényt kellene írni, hogy ezt meglehessen érteni, hogy mégis, hogyan lehetséges ez az ok és okozat összefüggésében. És meglehessen fejteni a Föld bolygó létezésének okait és az embernek az útját a Létezésben. Vagyis itt önmagában az Univerzumban.


Én magam másfél éve vagyok ebben az egészben és ebben semmi rossz nincs. Csak csupa ajándék (szeretet) vesz engem körül, amióta ebben benne vagyok.


Az összes vallás csak a félelemben tartásról, a korlátozásról, az elnyomásról és az irányításról szól. A Teremtő Atya/Anya ilyet sosem tenne a teremtményeivel, hogy lekorlátozza őket. Ezért is van jelen az Univerzumban a szabad akarat. (NEMCSAK A FÖLD BOLYGÓN.)


Igen Teremtő Atya/Anya. Hiszen ezért is létezik a nő és a férfi az embernél is. A nő a női minősége miatt létezik. Addig a férfi a férfi minősége miatt. És ez a két minőség a puszta jelenlétével kiegyensúlyozza egymást.


Na most ezt a pozitív földönkívüliek hagyták hátra, kik még a légynek sem ártottak és ártanak.


A másikfélék, akik létrehoztak különböző jellegű (főképp közép-amerikai területeken. Lásd aztékok... ) kultúrákat. Ők a vér és áldozat kultuszát tartották/tartják fenn. Na ők a rossz földönkívüliek, akik között vannak emberek és nem emberi lények is. Ilyen volt például Seth vagy Mammon, hogy csak párat említsek.


Ők saját magukat kinevezték isteneknek és elvárták az emberektől, hogy imádják és bálványozzák őket. Ilyet a pozitív földönkívüliek sosem tettek és tesznek, mert tudják, hogy hiába fejlettebbek a náluk fejletlenebbek, akkor is testvéreknek tekintendők, mert egy Forrásból (Teremtőből) valóak.


Ezért is tudom, hogy az összes vallási irat meglett hamisítva a történelmi idők folyamán és ezeket az iratokat direkt a mostani időkre időzítik, hogy ezekkel is csak az emberek félelmét és kétségbeesését növeljék. A papok meg az ultravallásosak is állandóan azzal védekeznek, amikor olvasnak belőle, hogy büntetés jár, ha ellentmondasz bármiben. A Teremtő sosem büntet csupán meggyógyít, mert olyan, hogy bűn nem létezik. Ez csak egy illúzió, ami a félelem fenntartására lett kidolgozva.


Egyszerű logikai összefüggés ez és nem pedig okkult dolog. Ezért is vagyok mentes mindenféle a Földön megtalálható kultusztól, vallástól, szektától és babonától. Mert tudom, hogy ezek csak torzítják a képet, amik a világunk működését hivatottak megmutatni.


Ezért is tudom és tapasztalom rögvest, hogy az igazi feltétel nélküli szeretet sosem tolakodó, hanem elfogadó és figyelmes. Utána lehet nézni. A bizonyíték ott van. Csak meg kell találni. Ezt csakis belül leled meg és nem máshol.


Szóval ezért Aqer nem értek egyet a te álláspontjaiddal.


Miért lennének a földönkívüliek bukott angyalok? Az Angyali rendekben is a bukott angyalokból ilyen nincsen, mint amilyet a biblia ír. Mert a Teremtő az olyan angyalokat megfossza az erejüktől, akik nem tudják vagy nem akarják a feladatukat végrehajtani, amit/amiket mégis bevállaltak. És onnantól kezdve még az emlékeik is elvesznek. Oszt mehetnek olyan planétákra, ahol újra vizsgáznak ahhoz, ha szeretnék visszaszerezni az erejüket, hogy mégis bizonyítsanak még egyszer a Teremtőnek. Ezért szeretném előre bocsájtani, hogy a Teremtő Atya/Anya ilyet csakis rendkívüli esetben tesz.


Nekem is, amikor a hitem majdnem megingott ebben-abban. elkezdtem kapni a finom jeleket fokozatosan, hogy "A hit az fontos...". Ezeket kaptam folyamatosan, amíg aztán jöttek a felismerések, hogy ez tényleg így van és még az agyam is megfelelő válaszokat kapott. Ezért is tér vissza folyamatosan a hitem, ha úgy érzem, hogy mégis valami megpróbál belőle kirángatni.


Ezért is a spiritualitás nem vallás vagy vallásokhoz köthető dolog, hanem egy hatalmas kiterjedésű tudomány.


Ennyi.


Köszönöm, hogy leírhattam a véleményem.


HUNFény

2013. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a linkről letölthető hanganyagot meghallgattad?
2013. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!