Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség a jobb és...

Mi a különbség a jobb és balkezesek személyiségében? Mi az egyiknek, és mi a másiknak az erőssége?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 10:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A jobbkezesek általában racionális, tudományosabb beállítottságúak. Szeretik a számokkal mérhető, ésszerű tényeket, nem tudnak elvontan gondolkodni. Míg a balkezesek erőssége inkább a kreativitás, a művészi látásmód. Ezért is sok köztük a művész. Dióhéjban ennyi, csak amennyit hallottam erről. Bár nekem nem feltétlenül ez a tapasztalatom, pl. én jobbkezes vagyok és művészhallgató...
2013. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam ilyeneket, de kíváncsi vagyok, hogy ez az életben mennyire igaz, vagy csak egy elmélet-e. Esetleg miért van így (úgy tudom, a jobb agy féltek felelős a kreativitásért, színekért, formákért, ritmusért, stb, a bal pedig a racionálisabb dolgokért, pl szavak, számok, stb. A jobb kezesek a bal agy félteket használják inkább, a balkezesek pedig inkább a jobbat. De gondolom ez azért ennél összetettebb)
2013. ápr. 7. 11:15
 3/23 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már arról, amit az első írt, de ezt valahogy nem hiszem el.

Nővérem tipikus kis művészlélek, imád szöszmötölni, aprólékosan dolgozni, rajzolni, kézi munkát végezni (varrni, horgolni, ajándékokat készíteni saját kezűleg stb.). És jobb kezes.


Én is jobb kezes vagyok, de engem az ilyenek nem kötnek le. Ha olyanom van, szívesen rajzolgatok, de ez ritka. Az pedig egyenes távol áll tőlem, hogy órákon át babráljak valamivel. Egyedül a varrás érdekelne, de varrógép nélkül nehéz lenne varrni tanulni. :D Viszont imádom a reáltárgyakat, szeretek számolni, számokkal foglalkozni.

2013. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
Én is hallottam már erről. Én balkezes vagyok és utálom a reál tárgyakat, sokak szerint művész lélek vagyok. Szeretek rajzolgatni is.
2013. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

#1


Ebből is látszik, hogy ennek a jobb-bal kezes ember megítélésnek is annyi haszna van, mint az idióta horoszkópoknak. Semmi! Egy tudatos emberre például egyáltalán nem is illenek azok a dolgok, amiket felsoroltál. Mint a horoszkópoknál, ez is csak az emberi egóra játszik, semmi másra. Ezért nagy baromság az egész.

2013. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
A jobbkezes jobb kézzel ad egy nő nagy pofont, a bal kezes meg bal kézzel.
2013. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Azért ez nem azt jelenti, hogy a jobbkezesek nem lehetnek művészek, a balkezesek meg rosszak matekból, és szeretnek fütyülni. Szerintem egyértelmű különbség van a kettő között, én is észrevettem, hogy a balkezesek a földtől elrugaszkodottabbak. De vajon mi ennek a magyarázata?
2013. ápr. 7. 23:40
 8/23 anonim válasza:

a jobb és balkezesek személyisége teljesen hasonló is lehet, de nem feltétlenül hasonlóbb, mint a bal és jobb kezeseké.egy viszont biztos:a bal kezeseknek az az erőssége, hogy jobban tudnak irni bal kézzel , mig a jobb kezesek inkább tudnak jobb kézzel irni.

a jobb kezes müvészhallgató meg térjen át a bal kézre és akkor lehet, hogy nem csak hallgatni fogja a müvészetet hanem hanem hanem

áh megvan ,,érteni is:)

2013. ápr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is masok a balkezesek. Pl. anyukam is balkezes, es teljesen mas vilag. A racionaalitas tenyleg tavol all tole, es nagyon szepen fest, rajzol. Persze nem o az egyetlen balkezes, akin eszrevettem, hogy valamiert mas mint a jobbkezesek.
2013. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Balkezes vagyok és síkhülye matekból és a többi reálból. A zene és a művészetek érdekelnek, nagyon szeretek rajzolni és viszonylag szépen is tudok. De szerintem az esetem nem feltétlenül támasztja alá ezeket az elméleteket.
2013. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!