Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Voltatok már úgy, hogy kértete...

Voltatok már úgy, hogy kértetek egy jelet az Istentől, hogy létezik-e vagy nem, és a második másodpercben meg is adta?

Figyelt kérdés

Leírom, hogy történt: a Kossuth Rádiót hallgattam, magam alatt voltam, és arra gondoltam, hogy bárcsak adna egy jelet, hogy létezik, és a másik másodpercben bemondták, hogy: "Most következik a Kalevala: Teremtéstörténet c. műsor".

Egy másik eset: a tv-t néztem és ugyanerre gondoltam, hogy bárcsak kapnék egy jelet. Arra gondoltam, hogy ha a következő percben kimondják azt a szót, hogy Isten, akkor az egy jel. A Szombat esti láz kezdődött és sorolták a neveket, mire oda értek, hogy Istenes Bence.

Nem akartam a fülemnek hallani.

Kérem azokat, hogy írjanak, akikkel már történt hasonló eset!



2013. ápr. 10. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Isten nem egy külső valami, ahogy a vallások és hitrendszerek gondolják. Isten maga az univerzum és minden ami benne van. Benned és bennem is ott van isten. Bár ez a szó is lekorlátozza azt, amire mutat. Az isten szó igazából csak egy útmutató tábla valamire, de nem a lényege annak, amire mutat. Az elme szintjén, vagyis szavakkal úgy sem érhető meg, hogy mi is az az "isten"...
2013. ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én még csak úgy voltam, hogy kértem jelet, de nem kaptam. Persze egyértelmű jelet kértem, amire nem lehet ráfogni, hogy véletlen egybeesés (nekem ez korántsem lenne elég, hogy a rádióban bemondják Istenes Bence :D). Na de azóta se kaptam.
2013. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem, amit mondasz, de akkor miért pont akkor kaptam ezt a "jelet", amikor kértem.
2013. ápr. 10. 18:20
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem a rádióban mondták be.
2013. ápr. 10. 18:20
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Nekem volt hasonló élményem, (nem egészen "jel Istentől"ez-bár, mint minden összefügg Vele) (egy különleges szóra gondoltam, amit közvetlenül utána a rádióban hallottam, vagy máskor gondoltam vmit - és az utcán megpillantottam)Jung ír erről: szinkronicitás -nagyon érdekes jelenség!
2013. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Még régebben(konfirmáció előtt), nagyon vágytam arra a békére, ami anyukámnak megvolt(ő megtért már), meg amiről beszél a Biblia. Imádkoztam, olvastam a Bibliát...direkt olyan részeket kerestem, ami arról szól, hogy mennyire hatalmas az Ő szeretete, békéje, milyen jó a gyermekének lenni. De nem tudtam elhinni, h nekem szól, hiába adtam át magam neki sokszor imádságban.

Aztán hallottam egy zeneszámot, amibe egy igét is énekeltek, és az is erről a békéről szólt...nagyon vágytam rá, h én is ezt érezzem, és akkor mondtam Istennek, hogy én ezt akarom és kész. Már rengeteget imádkoztam ezért, most már tényleg az Övé akarok lenni. Mondtam, hogy nagyon szeretném, hogy ha ez az ige rám is vonatkozna. És pár nap múlva, konfin, pont ezt az igét kaptam, ami a dalban volt. :) És ezzel együtt azt a békét is megkaptam :)


Aztán..lehet, h hülyén hangzik, de mikor faktot kellett választani, volt egy tárgy, amiről tényleg nem tudtam eldönteni, hogy járjak-e belőle faktra mert mást is bejelöltem...eljött az utolsó este, másnap kellett végleg eldönteni, hogy mikre fogunk járni. Egy kalapba beletettem 6 cetlit...3: ne járj és 3:járj felirattal... Imádkoztam, h én ezt tényleg nem tudom eldönteni, mutassa meg, h járjak-e... tesóm összerázta, megkeverte a papírokat, én meg húztam 3-at. Mindegyiken a "járj" felirat volt. :D és nagyon örülök neki, most is olyat tanulok, amihez nagyon kell :)

Hirtelen ez a kettő jutott eszembe, bár én nem szoktam sokszor jelet kérni, de ha még eszembe jut, írok :)

2013. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, nagyon meghatott a konfirmálós történeted. Úgy látszik, akkor vannak, akik nem hiába kérik, hogy mutasson jelet.

Vannak azonban szerencsésebbek, akiknek viszont nem kell semmifajta jel. Jól gondolom?

2013. ápr. 10. 19:02
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Én minden nap minimum 10-szer pont akkor nézek rá az órára, amikor 48-at mutat. Most én is írjak ki egy kérdést, hogy ez miért van? Szerinted ki tudná ezt itt megválaszolni?
2013. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy válaszolják meg, hanem hogy volt-e már hasonlóban részük! Amit te mondasz, az nem "vallási" dolog, hogy 48-nál nézel mindig oda :)
2013. ápr. 10. 19:24
 10/18 Antimod ***** válasza:

Sokszor tapasztalunk meg szinkronicitást az életünkben. Lehet ez jel, útmutatás, bizonyíték, nem lineáris ok-okozati összefüggés, hiba a mátrixban, mindenki másképp gondolja.

Az univerzum valóban egy egységes egész, amit mi hajlamosak vagyunk részeire bontva vizsgálni és értelmezni, másképp valószínűleg nem is értenénk meg. Talán majd egyszer megértjük a nagy összefüggéseit is, és ezzel megoldódik a szinkronicitás kérdése.

2013. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!