Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik "természetközeli"...

Létezik "természetközeli" kereszténység?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy mint például sokan a pogány és az ősi vallásokon belül "természetközeli" hitet mondanak a magukénak. Viszont szerintem ez lehetséges keresztényeknél is, hisz Isten teremtette az erdőket, a fákat, az élő természetet, vele együtt az állatokat is, és mindezeket az emberek megélhetéséért is részben. Egyik ismerősöm is pl. keresztény, de ő is nagyon szereti a természetet, az ő véleménye szerint az "Erdő Szelleme" létezik, de nem abban a formában, ahogyan azt a pogányok elképzelték, vagyis nem totem, isten formában. Lehetséges ilyen hit a kereszténység mellett?

2013. márc. 27. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de megcsinálhatod.Máskor is volt már reformáció a kereszténységben.
2013. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A nácik próbáltak valami ilyesmit létrehozni.
2013. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Béla Őrangyal szekta ***** válasza:
2. A nácik pogányok voltak...
2013. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kereszténység ősei az esszénusok voltak. Igazából ők voltak Jézus tanítványai. Keresztelő Szent János is a pusztában lakott, csak olyasmit evett, amit ott talált, de nem ettek lemészárolt állatokat, és valóban a természethez közel éltek. Lehet akár pogánynak is mondani őket. Csak Jézus halála után romlott el az egész, akkor kezdett hatalmi vallássá válni, és új törvényeket hozni az akkori uralkodó, akit Nagy Konstantin néven írt be a történelem. Ez 325. évben volt, mondhatnánk, hogy akkor kezdődött a mai értelemben vett keresztény vallás. És, habár Jézus tanításait követték, meg az Ószövetséget is, mégis több lényeges dologban eltértek attól. A hatalom megtartása érdekeében Jézushoz méltatlan törvényeket hoztak, és sokakat kivégeztek végig a kereszténység története során.

Végül is a kérdésedre válaszolva: Igen,. lehetséges az ősi keresztyén vallást követni, és az egy természetközeli hit. A "pogány" szó egy rossz értelmű kifejezéssé vált a történelem folyamán, de én biztos vagyok benne, hogy náluk volt az igazság. A pogányok ismerték a természet törvényeit, náluk volt az igazi hit, Istenben is hittek és szellemekben, tündérekben, sok egyébben, amik szerintem is létező dolgok.

2013. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy természetközeli vallást. Nem szeretem a vallásokat, meg az elvakultságot, meg ezt a "ha nem hiszel a pokolban fogsz elégni"- dolgot.

De ez a vallás nagyon megtetszett nekem. Egyetlen elve van: Mindaddig tedd azt, amit amit akarsz,míg azzal másoknak kárt nem okozol. Nem szó szerint így van, és nem is biztos,hogy ez az egyetlen, de a lényeg, hogy ez egy nagyon liberális vallás,mindemellett eléggé természetcentrikus, habár van egy kis érdekessége az egésznek, de azt nem írom ide le,mert mindenki hülyének nézne és kezdődnének az idióta megjegyzések a különféle hitetlen tirpákoktól....na, szóval, az a neve, hogy Wicca. Én nem lettem hívő, mert képtelen vagyok elmerülni az ilyesmikben, de sztem érdemes volna megtekintened, ha érdekel. Én is csak érdekességből néztem utána

2013. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!