Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki hisz abban hogy valakinek...

Ki hisz abban hogy valakinek lehet 2 lelke vagy személyisége?

Figyelt kérdés
Anyám mesélte el nem rég hogy én iker lettem volna és hát a testvérem felszívódót a 1 és a 2 hónapban így egyedül születtem meg, Fiú vagyok 17 éves és elégé furcsát tapasztalok néha mert van olyan nap amire nem emlékszem viszont a lányok olyan dolgokról beszéltem amire nem emlékszem az a nap teljesen hiányzik vagy néha ien fél órás kieséseim vannak és nem emlékszem mit csináltam és kezd érdekelni ez, lehet hogy velem olvadt össze a tesóm még kiskoromban? mert amennyire elmagyarázta oszt társam ameik napra nem emlékeztem enyhén lányosabb voltam és már kezd zavarni a több ien kimaradt nap. :/
2013. ápr. 19. 07:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De nekem nem olyan súlyos mint másnak hogy pl sorozat gyilkos vagy erőszakos meg egyéb fajta, nálam kedves :) de néha furábbnál furább gondolataim vannak
2013. ápr. 19. 08:45
 12/23 anonim ***** válasza:
a skizofrénia egy létező betegség,keress fel egy pszichiátert,ez nem ezoterikus dolog
2013. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Antimod ***** válasza:
100%

Elbeszéltek egymás mellett. A skizofrénia nem tudathasadás, hanem sokféle pszichológiai tünet gyűjtőneve (és ezáltal igen gyakori, többnyire ártalmatlan jelenség). A tudathasadás, többszörös személyiség nagyon ritka, és kialakulása gyakran súlyos traumához kötődik.

Személyes nézetem szerint a tudomány és az ezotéria sok hasonló jelenséget vizsgál, de másfajta megközelítéssel, és eszköztárral. Bárhogy nevezik is el a tudathasadást, írják le a tüneteit, a pszichológia nem tudja pontosan, honnan fakad, hogyan jön létre, mint ahogy sok ezoterikus tanítás sem ad rá megfelelő választ.

Innentől fogva nem lehet kizárni két lélek egy test használatát sem, mint ahogy azt sem, hogy egy lélekről van szó, csak valami nagyon rossz útra került a biológiai szinttel való kapcsolatában.

A tudathasadásos zavar lényege egyébként nem az, hogy az egyik feltétlenül erőszakos természet, a másik nem, lehet több nagyon kedves, infantilis vagy akár komoly személyiség is párhuzamosan, mégpedig úgy, hogy "nem tudnak" egymásról. A tudathasadásos sorozatgyilkos - bár elképzelhető, és nyilván voltak ilyen esetek is - a filmipar terméke, egyáltalán nem következménye a tudathasadás jelenségének.

2013. ápr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem is annyira hit kérdése:

[link]


Állítólag profi színészek sem tudnak úgy rögtönözni, mint ahogy ezek az emberek "váltanak" egyik személyiségükből a másikba.


Ne keverjük a skizofréniával:

[link]

2013. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

van egy jelenség ami ma már igazoltak a pszichológiában, de nagyon nagy fokú szakrételem kell a megkülönböztetéséhez.

az elhalt iker terhességeknél lép fel az a szakneve ÁBEL-IKER szindróma.

nehéz megkülönböztetni a skizo-tól, de egy gyakorlott pszichológus megtudja valszeg.

2013. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Már elég sok ideje járok pszichológushoz de annál valamiért csak idegességet és haragot érzek viszont már ott is volt már kimaradásom az után meg 2 hétig hülyén néztek rám :/
2013. ápr. 19. 14:28
 17/23 anonim ***** válasza:
szerintem egy reptoid kém költözött beléd, azonnal keresd fel 404-et!!!!
2013. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Mér az mi?
2013. ápr. 19. 14:56
 19/23 anonim ***** válasza:

Mindenkinek 2 lelke van. Sűrűn kell döntenünk jó, és rossz között,olykor igen nehéz a választás, hogy melyik énünknek engedünk.

Persze aki csak rosszat cselekszik, annak elhal a jó lelke.

2013. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Orsóó válasza:

Szia!


Van ilyen jelenség egyébként Amerikában folynak az ez irányú kutatások.


Magyarországra még nem igen jutott el ez a dolog.


Teljesen új keletű,hogy bár itt még a régi demagógiát tanítják,de a hermafroditizmus az elmúlt 15 évben kiderült,hogy két külön nemű ikerterhesség összeolvadása.


Amerikában úgy kezdődött a dolog,hogy egy-két anyánál kimutatta DNS,hogy a saját gyerekük biztos,hogy nem a saját gyerekük.Pedig igen.


Az egyik anyánál,aki egy orvoskutató volt,úgy álltak a dologhoz,hogy ki kell deríteni a tudományos hátteret,mi lehet a jelenség oka,a másik anyát,aki egy egyszerű szegény nő volt viszont meghurcolták avval a szöveggel,hogy illegális béranya,pedig nem volt az.


Na két év kutató munka után,kiderült,hogy az orvosnő bőre és a méhéből vett minta alapján,a bőrminta és a másik egy teljesen eltérő személy DNS-ét mutatta.


Ebből jutottak a kutatók arra felfedezésre,hogy a minél korábban,még sejt vagy alig fejlett két iker embrió összeolvadásából van ez a jelenség és a minél későbbi állapotban összeolvadó "pechesek" pedig lesznek a sziámi ikrek.


Amerikában a jelenség a kimerizmus nevet kapta.

2013. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!