Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kideríteni, hogy...

Hogyan lehet kideríteni, hogy az álmok mire akarnak figyelmeztetni?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy idősebb ismerősömmel aki szereti ezt a témát és azt mondta, hogy minden álom figyelmeztetni akar valamire. De nem tudom hogyan jöjjek rá, hogy mire.


2 visszatérő álmom van.

Az egyik az, hogy apukám mindig meghal (baleset, gyilkosság). A másik az, hogy terhes vagyok de van amelyikben nem látszik nagyon, a másikban már nagyon látszik de olyan is van amelyikben már megszültem.

Hogyan derítsem ki, hogy ezek mit akarnak?

16/L


2013. máj. 19. 08:27
 1/2 anonim ***** válasza:
ezek pont azt jelentik amit megálmodtál. félsz fogy elveszíted az apád,és félsz családot alapítani,vagy nagyon szeretnél. inkább az álombeli érzések a meghatározók. ha álmodban az van,hogy pozitívan gondolsz a babára,szereted akkor szeretnél családot vagy esetleg stesszes állapotban vagy,vagy utálod a gyereket,esetleg félsz a szüléstől az azt jelenti hogy nem akarsz gyereket.
2013. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 At_ válasza:

Nem vagyok szaki, de nem hinném, hogy az álmok elsősorban figyelmeztető jellegűek. Van, hogy egyszerűen csak a korábbi (pl. előző napi) eseményeket dolgozzuk fel bennük. Meg persze vannak olyan álmok is, amelyekben az éber állapotban háttérbe szoruló gondolataink/érzéseink kerülnek felszínre... az ilyen álmokat tarthatjuk "figyelmeztető" álmoknak, de szerintem ezek is a már meglévő gondolat-élmények feldolgozásai.


Pl. tudod, hogy édesapád előbb-utóbb meg fog halni, de amikor ébren vagy, háttérbe szorul ez a gondolat és a hozzá kapcsolódó érzelmek. Vagy pl. sejted, hogy előbb-utóbb terhes leszel és szülni fogsz, de napközben ezek a gondolatok nem foglalkoztatnak. Pedig nyilván mindkét esemény (édesapád halála és a gyermekszülés) meghatározó esemény lesz az életedben. Szerintem ezek az álmok nem figyelmeztetnek, inkább felkészítenek érzelmileg és gondolatilag a meghatározó eseményekre.


(Biztos érdekelne Téged Sigmund Freud "Álomfejtés" c. műve, vannak benne okosságok...)

2013. máj. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!