Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utcánál akkor van...

Jobbkezes utcánál akkor van elsőbbsége, ha egyszerre érnek oda nem? Most én voltam a b*lfasz? Mert a hapek kicsit ideges lett rám.

Figyelt kérdés

Mentem kis földúton. Poros volt, beláttam a telken(üres telek) át jobbra, ott jött egy autó döcögve. Én is, lassan mentem, de tempósabban. És nem álltam meg, mert nem volt közvetlen az kereszteződésben, és láttam, hogy nem kell megállnom, úgy is lassan jön, nem fog ráfékezni(még 3-4 autó távolságnyiban jött, mikor elmentem át a kereszteződésen) A másik, hogy nem akartam, hogy a lehúzott ablakon nyeljem a port.

Szóval nem álltam meg, nem is zavartam, elmentem, és jött utánam Ő is.

De biztos pipa lett, hogy nem adtam neki "elsőbbséget" holott biztos kijárt volna neki!

De szerintem nem, mert minek álljak meg, eltelik 3-4mp mire beér, és befordul elém, és utána mehetek. Most mentem, Ő neki se lett baja, és jött utánam.

Na és szerintem, ez fildühítette.

Utána 10 percig jött mögöttem 1-2 méterre.

Ha 50el mentem, akkor is, ha 40 el, akkor is, ha lakott területen kívűl 70el akkor is tartotta a 1-2 métert.

Most miért lett rám ennyire ideges?

Amíg nem ment el másmerre 10 percig jött a nyakamba.

Lehet b*lfasz voltam(az voltam?) de úgy gondolom ez még nem az a kategória amikor elpattan az emberben egy ér, mert annyira pofátlan köcsög bunkón viselkedtem vele.

Miért lett rám ennyire dühös?

Legközelebb, ha ezt csinálom vele, jönne a leszorítás, és autóból kirántás, és agyonverés?

És neki lett volna elsőbbsége?

Oktatómmal, is mentem már így, hogy jobbkéznél még csak jöttek, mikor megálltunk, és azt mondta, semmi baj, nejek csak, még idő mire oda ér, addigra mi átmentünk a kereszteződésen.

Tehát oktatóm azt mondaná, hogy nem volt gáz a szitu.

Más mit mond?



2013. ápr. 23. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kellett miattad várakoznia a kereszteződésben akkor jogosan mentél el előtte.
2013. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hunter92 ***** válasza:
Teljesen szabályos volt, amit csináltál. Vannak ilyen retardált barmok, nem kell velük foglalkozni. Én is jártam már így. A környékünkön földutak vannak és van egy kereszteződés, ahol a jobbkezes utcára abszolút nem lehet rálátni, mert a sarki telek kerítése körbe van ültetve sövénnyel. Tehát csak akkor látod, hogy jön e valami, ha már begurultál a kereszteződésbe. Ugyan ilyen szitu volt, még viszonylag messze járt egy nagy platós kocsi, amikor én elmentem előtte. Kifordult utánam és rátaposott a gázra, meg villogott, mint az őrült. Földúton már 40-el mentem és kb. 2 m-re jött mögöttem. Gondoltam, hogy ráfékezek, de egy régi papír Swiftem van, nem akartam kockáztatni. Szerencsére nem sokkal utána lefordult és nem jött tovább utánam, de addig gyakorlatilag üldözött. Hihetetlen, hogy milyen gyenge idegrendszerű emberek kapnak jogosítványt.
2013. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor beszélhetünk elsőbbség meg nem adásáról, ha az, akinek elsőbbsége van, lassítania vagy fékeznie kell miattad. Annak semmi értelme, hogy megyek az autóval főúton, előttem kikanyarodik egy másik úgy, hogy nekem még gyorsítanom kell, hogy utolérjem, és akkor elkezdem terrorizálni. Ha ilyen lennék, egy dúsabb déli forgalomban kb. 4 perc alatt kapnék agyvérzést az autóban.


Illetve vannak különleges esetek. Van, amikor még símán kifér előttem, de valamitől 20-30-cal megy tovább, ahol 50-nel lehet, 50 m után beérem, és kénytelen vagyok toporogni utána. Ez ugyan teljesen szabályos, de úgy gondolom, az ilyen sofőr teljes hiányában van a jóérzésnek.

2013. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!