Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ennyi...

Rhómeó1991 kérdése:

Miért van az, hogy ennyi ember hisz az ezotériában?

Figyelt kérdés

Mit is várhatunk az emberiségtől ha ilyen sokan elhiszik az ilyen népbutítást és hülyítést!A politikusainknak nincs nehéz dolguk ha ennyi birka van!Olyanok hiszik el ezeket a sületlenségeket akiknek gondjuk van önmagukkal vagy családjukkal és ilyen valótlanságokba menekülnek,hogy ne kelljen szembenézniük a valódi problémáikkal!Ismerek is sok ilyen embert és sajnálom őket!

Mikor jönnek rá,hogy ez nem vezet sehova?



2013. jún. 5. 14:19
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Az előttem írónak teljesen igaza van...Bélyegezzed meg nyugodtan ezeket az embereket, de vannak köztük olyanok is, akik jóval többet tudnak tudomány terén is, mint te és jóval műveltebb, intelligensebb emberek, mint amilyen te vagy a kérdésed alapján.Valamint az élet dolgaival is könnyebben megküzdenek, mint te.
2013. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
Azt lefelejtettem, hogy természetesen vannak sík hülyék is, meg fanatikusok is az ezotériában hívók között, de ettől még nem kell általánosítani.
2013. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, halgass meg egy Dienes István előadást, aztán gondolkodj el rajta, hogy esetleg az 1%-val rendelkezel-e az ő tudásának az elfogadott tudományos nézeteket illetően?

Ezotéria nem egyenlő azzal, amit itt látsz. Főleg azzal, amit a tv-ben látsz.


Szűklátókörrel, és régi berögzült mintákkal rendelkezel, ha erre egyébként magadtól nem tudtál rájönni, pedig még ide is írtál ! Ismerkednél meg 1-2 tanítással, magad is rájönnél, de az elő ítéleteid nem engedik. Ez a gond!

2013. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

mennyi az az ennyi ember??

néztél vmi hivatalos közvélemény kutatást?

viszont ha csak általánosságban beszélsz, egyéni megfigyelésedet, v sejtésedet írod le, akkor az nem tükrözi a valóságot.

lehet h épp az a pár ember hisz csak benne aki itt írogat, és épp nem szkeptikus.

2013. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 nemelfogult ***** válasza:

@Rhomeo1991


Ha kérdésedet meghagyjuk és az ezotéria szót behelyettesítjük az 1000+1 kritikán aluli TV műsorral, hirdetéssel, magazinnal, könyvvel, filmmel, viedo clippel, amivel az "ezotériát" gondolkodás nélkül lenéző több száz millió ember naponta táplálkozik... érted? Kár ezt ennyire kiélezni, mert visszaüt.

Egyébként előttem már amúgy is tökéletesen levezették, hogy általánosságban ezotéria és ezo hívő mint olyan, az félrevezető fogalom.

2013. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:

Heiszek, mert megtapasztaltam, megláttam, megéreztem, válaszokat adott, megértés, megoldást és mert működik az életemben.

Ha csak ezek 15%-ára lenne rálátásod, nem kételkednél.

2013. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

Azért, mert a mai társadalomban a tudás (sajnos) nem egyenlő az életben való boldogulással - legalábbis az iskolában "tanított" tudás, így ez a fogalom manapság értékelődik át. Ennek káros mellékhatásaként sokan kiábrándulnak a közoktatásból és az általános műveltségből, amit csak sok munkával lehetne megszerezni, és nagyon bizonyalan a megtérülése.


De ettől persze még szeretnének okosak lenni és lázadni, így az olcsó és gyors műveltséget, képességeket, javakat ígérő összeesküvéselméletekhez, illetve az ezotériához fordulnak.

Röviden ez a jelenség, szerintem.

2013. jún. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim válasza:

Nincs olyan ember aki az "ezotériában" hisz(legfeljebb csak azt hiszi). Az egy gyűjtőfogalom.

Képzeld el, én "hiszek"(az az reálisnak tartom) a születési asztrológiában, de semmiféle jóslásban nem. Nem utasítok el élből semmit, azonban el sem fogadom mielőtt, meg nem vizsgálnám.

Ennyi erővel az is ezotéria ha valaki a csillagok állása vagy más természeti jelenségek által jelzett időszakban veti el a vetőmagot? Azt se bizonyították "tudományosan" az okos parasztember mégis rájött(kénytelen volt), hogy működik a természet.

A legtöbb ilyen tudás, tapasztalati tudás. Akinek van józan esze, az ki tudja szűrni mi az igaz és mi a hülyeség. A hülye meg tökmindegy mit olvas, úgyis elhiszi.

Úgyhogy kérlek pontosíts, mi is az amiben mennyi ember hisz?

Én szívesen vitatkoznék erről normálisan, ha hajlandó lennél rá.

2013. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
62%
"A legtöbb misztikus dologban azért hisznek, mert támaszt jelent, megnyugvást a szorongató valósággal szemben. Az sem mellékes,hogy a bizonytalanoknak megadhatja a beavatottság hamis élményét, hogy olyan körhöz tartoznak akik valami titokzatosat tudnak. Persze ez nem igaz, csupán azt hiszik, hogy tudnak valamit, hiszen ezeket soha, senki nem bizonyította, az ellenkezőjére pedig ott a teljes tudomány. Ez tiszta pszichológia, a hit sokat segíthet feldolgozni a valóságban történteket, kapaszkodót jelent. A tanulatlan embereknek ráadásul adhat némi önbizalmat,hogy, ezt még az egyetemeken sem tanítják, tehát azok mind buták akik ott tanulnak," stb... Azután ott a misztikum iránti vonzódásban az is, hogy jólesik kritizálni a tudományos tényeket úgy,hogy nem kell érteni sem hozzájuk, nem kell tanulni csak valamiben hinni. Akinek támogató közeg kell, hát megkaphatja a baráti vállveregetést a többi hívőtől, van egy közösség akivel megvan az összetartozás élménye a közös hiedelmek kántálása által, ott a cinkos összekacsintás a tudomány eredményeinek kritizálásakor, a "nagy tudás" hite, stb.., stb......Ez mind önbizalmat ad azoknak, akik nem fárasztják magukat a világ megismerésével, vagy nincs meg a képességük a tanulásra, vagy talán hiányzik belőlük a tartás, hogy elfogadják a valóságot. Szóval, sok dolog teheti vonzóvá az ilyen kamu hiedelmekhez való csatlakozást, az üzletről nem is beszélve ha valaki ügyesen felépíti magát. Ehhez nem kell okosnak lenni, nem kell egyetem csupán a sok demagógia erős sulykolása az arra fogékonyak felé."
2013. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
58%
A demagógia belőled árad utolsó, de nem baj...
2013. jún. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!