Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok, magát...

Miért van az, hogy sok, magát az Ezotériában mérhetetlenül műveltnek tartó, ember számos, témába vágó, választ ad és kérdést tesz fel miközben láthatóan lövése sincs például a KARMA szó jelentéséről?

Figyelt kérdés
Mint abszolút szkeptikus teszem fel ezt a kérdést. Az antropológia mint tudomány érdekel, ezért, úgy vélem, viszonylag tisztában vagyok az itt felmerült fogalmakkal. Aztán egyre csak azt látom, hogy az egyik ostoba homályosítja föl a másikat és láthatóan mind a ketten meg vannak győződve, hogy a saját badarságuk az igaz.
2011. febr. 17. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"az egyik ostoba homályosítja föl a másikat és láthatóan mind a ketten meg vannak győződve, hogy a saját badarságuk az igaz."


Hát, kb. ez az ezotéria.

2011. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is sokszor tapasztalom, hogy sokan hivatkoznak arra, hogy ami ezoterikus, az tudománytalan. Ezzel nem is lenne semmi bajom, csak nagyon sokan, akik ezt mondják, analfabéták bármilyen tudományághoz, az ezotéria fogalmáról meg azt sem tudják, mi fán terem.

Többször szálltam ki itt már vitából azért, mert még a legalapvetőbb tudást sem tudtam kihámozni a vitapartnerből. Csak a vita kedvéért meg nem vitatkozok.


Nem azt mondom, hogy ha bármiről beszélgetni akarunk, ahhoz doktorátusunknak kellene, hogy legyen a témáról, de legalább az alapfogalmakkal legyünk tisztában, ha meg mélyebben bele akarunk menni egy vitába, akkor járunk alaposabban utána a dolgoknak.

2011. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 iDev ***** válasza:
Azért, mert az ezotériának pont az a lényege, hogy valami földöntúli, emberi ésszel felfoghatatlan dolog, ergo nincs bizonyíték a dolgokra, sem az ellenkezőjükre. Ha én kitalálom, hogy szellemek laknak a farzsebembe, akkor vagy elhiszed, vagy rád förmedek hogy szkeptikus vagy, meg nem értesz hozzá, meg csak normálisok írjanak. Aztán egyszer jön egy másik hülye, akivel kimondatlanul is megegyezünk, hogy ha ő elhiszi az én hülyeségemet (és még támogatja is), akkor én is elhiszem, sőt támogatom az övét.
2011. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát nézzük....kérdező, te nem értesz a tudományhoz az már fix, kiderűlt. nem értesz az ezotériához is mert az asztrológia az csillagjóslás, nem tudom szted mi a fene. :D.


Nem tudom itt mire célzol a karma kapcsán.

2011. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 iDev ***** válasza:
Hm.. Most olvasom a leírást: Az "antropológia" hogy jön az ezotériához?
2011. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És az antropológia hogyan jön a karmához?
2011. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fikagépek! Az antropológia, mint ahogy Pédia Wiktória írja: "Az antropológia, vagyis embertan (a görög anthroposz, „ember” szóból) az emberi faj (Homo sapiens) tanulmányozását, az emberről szóló tudományt jelenti."

Tehát összefügg, hiszen mind az asztrológia, mind a többi ezo terület is az ember felől megközelítve érdekes. Vagy tévednék? Hiszen a csillagálláshoz kötötten nem azt figyeljük, hogy az adott csillagzat alatt hogy porlad a kő homokká, hanem azt, hogy az emberre(!) mi milyen hatással van. A kérdezőnek meg azt tudom válaszolni, hogy a névtelenségbe burkolózva az emberek legtöbbje kicsit bele tudja képzelni magát mások helyébe, kiadja magát "tudósnak" vagy legalábbis tájékozottnak. Közben a hámozott lufival konvergál sokak tudása. Az enyém is, csak én nem is szoktam magam világokosnak feltüntetni.

2011. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Próbálok sorba menni:

iDev: a kérdésem nem ez volt.


Betti: ha kiderült, úgy is mindegy. Amúgy vegyél pár magyar leckét és olvasd el újra amit anno írtam.


iDev: a kulturális antropológia kutatja az emberi társadalmak kialakulását, fejlődését. Többek közt vallások és hiedelmek hátterét.


Kisibolya: a karma a hidu hiedelem egyik alapja, mint hiedelem, az antropológia területe.


Akkor a felmerült fogalmak gyors és nem pontos áttekintése:

karma: hidu: ok-okozati összefüggés. buddhista: a világ válasza a szándékaidra

antropológia: embertan

2011. febr. 17. 16:04
 9/10 iDev ***** válasza:

"a kulturális antropológia kutatja az emberi társadalmak kialakulását, fejlődését"


Így már ok, én az antropológiára, mint az ember fizikai vizsgálatára gondoltam, és azt hittem, hogy ez csak elírás, vagy félreértés.

2011. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 16:00 -ás válaszoló.

Köszönöm a választ. Érdekes kísérlet ezeket a névtelenségbe burkolózó embereket megfigyelni. Sok meglepő eredményt lehet leszűrni egyesek válaszából. Vegyük rögtön Bettit. Azzal kezdtem, hogy szkeptikus vagyok, ami igaz is, ezáltal bármi amit írok az számára rossz. És odáig fajult nála a dolog, hogy gyorsan visszakereste az eddigi válaszaimat és értelmezés nélkül rám rontott velük. Bár ez már pszichológia. Ahogy az is, mi lesz a következő kísérlete, hogy engem kizökkentsen a nyugalmamból. Már kíváncsian várom. Javaslom figyeljük őt együtt. :)

2011. febr. 17. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!