Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ennyi...

Rhómeó1991 kérdése:

Miért van az, hogy ennyi ember hisz az ezotériában?

Figyelt kérdés

Mit is várhatunk az emberiségtől ha ilyen sokan elhiszik az ilyen népbutítást és hülyítést!A politikusainknak nincs nehéz dolguk ha ennyi birka van!Olyanok hiszik el ezeket a sületlenségeket akiknek gondjuk van önmagukkal vagy családjukkal és ilyen valótlanságokba menekülnek,hogy ne kelljen szembenézniük a valódi problémáikkal!Ismerek is sok ilyen embert és sajnálom őket!

Mikor jönnek rá,hogy ez nem vezet sehova?



2013. jún. 5. 14:19
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Szerintem meg tök igaza van az utolsó előttinek!

Sok birka meg is érdemli hogy elhiszi h léteznek szellemek démonok túlvilág stb...

2013. jún. 12. 13:43
 22/48 anonim ***** válasza:

A túlvilággal több embernek volt már személyes tapasztalata, mint kvazárral, neutron csillaggal, fekete lyukkal, szubatomi részecskével, stb... Az utóbbiakat tényként fogadod el, a többi viszont marhaság, és nem szembe nézés a "problémákkal" ?

Milyen szinü probléma egyáltalán? Neked lehet probléma a halál pl. másnak nem. Neked vannak problémáid, másoknak nincsenek. És tudod miért? Mert nem csinálnak problémákat. Ez az anyagias szemlélet vele járója, hogy nem létező problémákat kreálunk, aztán meg jól bedepizünk rajta. Ezt meghagyjuk nektek. Szóval, milyen problémával is kellene szembe néznünk?

2013. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Várom kimerítő válaszod, kedves nem el butított, nem birka, okos és problémákkal szembe néző kérdező!
2013. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim válasza:

Kedves Kérdező! 18-as válaszoló vagyok, továbbra is várom válaszod.

Amit meg a 19-es válaszoló bemásolt(igen szeretitek másolgatni ezt a szöveget), kőkemény demagógia.

Mi van Einsteinnel? Idéznék tőle: "Nagyon nehéz elmagyarázni ezt a kozmikus vallásos érzést valakinek, akiből ez teljesen hiányzik... A vallásos zseniket minden korban megkülönböztette a vallásosságnak ez a fajtája, amely nem ismer dogmákat és ember képmására elképzelt Istent; így nem létezhet olyan templom, melynek tanításán alapul... Szerintem a művészet és a tudomány legfontosabb szerepe, hogy felébressze ezt az érzést és életben tartsa azokban, akik fogékonyak rá." és még egy: "Fenntartom, hogy a kozmikus vallásos érzés a tudományos kutatás legerősebb és legnemesebb ösztönzője."

2013. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

"Mi van Einsteinnel?"


Einstein kiválóan értette a fizikát és a tudományos világ motivációit - azt a részét is, amit aztán ő maga is élesen kritizált.


Ez itt a nagy különbség az ezósoktól.

2013. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

22-esnek válaszolnék inkább én.


"A túlvilággal több embernek volt már személyes tapasztalata, mint kvazárral, neutron csillaggal, fekete lyukkal, szubatomi részecskével, stb... Az utóbbiakat tényként fogadod el, a többi viszont marhaság, és nem szembe nézés a "problémákkal" ?"


Nem az a marhaság, amikor azt hiszed, hogy egy lelakatolt láda tele van arannyal. Az a marhaság, amikor valaki odaadja neked a kulcsot a lakathoz, de te nem kéred, mert továbbra is szeretnél hinni benne, hogy a láda tele van arannyal. A hívők többsége (és itt már nem csak az ezotériáról beszélek) úgy cselekszik, úgy gondolkodik, hogy a világképén soha ne kelljen változtatnia. Igyekszik elkerülni, ami ezzel fenyeget: a tudományt, ami eszközöket adhat a világ megértésére. Kínos kérdéseket, amelyek rávilágíthatnának, hogy a világképe nem egészen átgondolt. A tudomány attól erős, hogy ha mész rajta folyamatosan, attól a korábbi utad nem válik értéktelenné. Bízhatsz benne, hogy nem kell kidobnod a régi tudásodat csak azért, mert később jobbat találsz. Ez az, amit a hit nem tud garantálni, emiatt pedig egy idő után korlátokat szab. Ha valaki meg akarja tartani, akkor bizonyos irányokban nem szabad tovább kutatnia (számtalan példát tudnék mondani ilyen irányokra).

2013. jún. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Továbbá: a szubatomi részecskéket, neutroncsillagokat, fekete lyukakat is "tapasztalják" az emberek. Csak a tudomány olyan hatalmasra nőtt, hogy az oda vezető utat nem egyetlen ember, és nem egy korban végzi el. Az út olyan hosszú, hogy azon egyvalaki már végig se tud menni - de mégis tudod, hogy az út létezik, mert bármelyik méteréhez szabadon odamehetsz, és meggyőződhetsz róla, hogy igen, le van rakva. Reprodukálhatod az út bármelyik darabját.


Ezzel szemben megmagyarázhatatlan jelenségekhez nem kell sok: elég egy tapasztalat, amire az egyén nem tud magyarázatot, egyetlen megválaszolatlan kérdés. Ilyen "túlvilági" tapasztalatból ezért van végeláthatatlan mennyiségű. Ez a tudás, viszont nem alkot logikus rendszert - talán az UFO-észlelések a legjobb példa - ezek egyenként nagyon szépek, de egymást soha nem támasztják alá. Az egész hitrendszer porszemekből áll, egy-egy porszem befogadása pedig nem nehéz, holott mindenki tudja, hogy a por nagy része hamis.

2013. jún. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

+ És akkor a hitről végig csak jó szándékot feltételeztem fel.


Nem volt szó arról a hatalmas képmutatásról, ami ezeket övezi, és amiből #18-as adott valami ízelítőt.

Arról, ahogy embereket zsákmányolnak ki, rosszabb esetben butítanak el úgy, hogy azok még hálásak is érte.

Arról, ahogy a hívők addig csűrik-csavarják a hitüket, amíg nem találnak benne mentséget a gyengeségeikre.

Arról, ahogy az ezoterikus elméletek a tudományoktól lopják a tekintélyt, egyidőben hivatkoznak rájuk és ócsárolják is, ahogy épp érdekükben áll.

És végül arról, hogy lejáratják a valódi teljesítményen alapuló tudományokat, amikhez hasonló eredményeket soha az éledben nem fognak produkálni.

2013. jún. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Még egy komment: néhány fanatikus ezós sugallatával ellentétben a tudományok nem azt várják el, hogy csak abban higgy, ami bizonyítva is van - és minden más bűn, üldözendő.


Azt várják el, hogy amit nem tudsz bizonyítani, azt ne kezeld megdönthetetlen tényként. Az, hogy nagyon valószínű és úgy tűnik, nem bizonyíték. A túlvilág létezése sem bizonyított, ahogyan az ellenkezője sem - erről a tudomány nem is állít semmit (nem pedig kizárja a létezését, ahogy megintcsak sok fanatikus hívő sugallja ellenségkeresési mániában tobzódva).


Lefordítva: Ha nem tudod bizonyítani a túlvilág létét (vagy utat mutatni, hogy egy egyén milyen úton győződhetne meg róla önmaga), akkor ne beszélj róla tényként.

2013. jún. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

"amiből #18-as adott valami ízelítőt."


Pardon, Miquel 06-10 16:57, most épp #19-es sorszám.

2013. jún. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!