Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért akarnak a vallásos...

Miért akarnak a vallásos emberek mindenkit rávenni arra hogy legyenek olyanok mint ők?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért nem képesek békén hagyni az embereket a hittérítők...Most komolyan. Nem dönthetnék én arról hogy miben hiszek? Attól hogy hatvanhatszor elmondják hogy Isten segít, Isten jobb útra térít még nem fogok én is ebben hinni. Szerintem mindenki a saját maga ura, és Isten és a vallás csak egy ürügy vagy egy támasz a gyáva és a jellem-gyenge emberek számára. És még ha szükségük is van rá..ÉN MEGÉRTEM. De basszus nekem nincs és ezt meg értsék meg ők...Mit gondoltok erről??
2013. jún. 7. 02:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%
Valójában nem akarják ők, csak te jársz rossz helyen. ez itt az ezotéria fórum, ahol megosztunk egymássl dolgokat, te érzed azt hogy arra terelnek, az a te bajod. Te materialista szűklátókürű ateista vagy és rossz helyen vagy -.-
2013. jún. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ateista csak normális te szerencsétlen. De kösz, most jöttem rá hogy van vallás témakör. Puszi.
2013. jún. 7. 02:36
 3/24 A kérdező kommentje:
de remélem azért nincs harag, nehogy megátkozz itt amiért megzavartam az ezoterikus hangulatotokat. :) További jó szellemidézést és szeánszolást. Üdvözlöm E.T-t és a kis pajtiját Caspert.
2013. jún. 7. 02:56
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Amiért a részegesek is, hogy igyanak velük.

Lehet lepontozni.

2013. jún. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval azt mondod hogy nem tudom gyökérként hogy egy szerencsétlen vagyok. Ez mindenképpen megér egy elemzést. Én ugyebár egy gyökér vagyok, értem de mégis milyen? Egy fa gyökere vagy valamilyen termesztett fajta? Nem mindegy. Tegyük fel hogy valami ilyesmi vagyok: [link]

Kérdem én ez a gyökér mégis milyen mértékben tud gondolkodni? Képes rá hogy elgondolkodjon azon hogy tudja e magáról az igazságot, hogy egy szerencsétlen igazából. Ha képes erre akkor vajon el tudja dönteni hogy tényleg egy szerencsétlen e. Ha EL TUDJA dönteni és tényleg az akkor rá tud-e jönni a szó jelentésére?

És ha erre is képes akkor van e elég akarata ahhoz hogy megváltozzon?

Nem is tudom. A helyzet az hogy szerintem ha egy gyökér vagyok akkor nem vagyok erre képes. : D

2013. jún. 7. 03:07
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem lehetnék inkább valami más? Mondjuk Palacsinta. Az valahogy szimpibb.
2013. jún. 7. 03:14
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Az az érdekes, hogy én elég sok vallásos embert ismerek, de olyat egyet sem (kivéve a Jehova tanúit, mert köztük aztán tényleg vannak erőszakosak), aki meg akarna téríteni másokat, sőt a legtöbben inkább magánügyként kezelik a vallásukat. Viszont az ateisták többségéről már nem mondható el ez a tolerancia. Ha valakiről megsejtik, hogy vallásos, máris megy a támadás, a kötözködés, a gúnyolódás, a győzködés, a lebeszélés. Egyszerűen nem tudják elfogadni, ha valaki máshogy gondolkozik, mást hisz mint amit ők. Tisztelet a kivételnek. Én mindenhol ezt látom.
2013. jún. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Salx Narval ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, egy határozott kösz-nemmel el lehet intézni a dolgot, a térítésre idejük sem marad. Téríteni azt lehet, aki meghallgatja a mondandójukat, akkor viszont nem kell zokon venni, ha próbálkoznak.
2013. jún. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is utálom a térítést.

De ez miért az ezotéria rovatban van amúgy? :D

2013. jún. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
19%

"Szerintem mindenki a saját maga ura, és Isten és a vallás csak egy ürügy vagy egy támasz a gyáva és a jellem-gyenge emberek számára"

-ez a legnagyobb tévedés, amit mindig hangoztatnak a hitetlenek. Egyáltalán nem akarnak "mindenkit" rávenni, például ezt az ordas nagy tévedést szeretnék eloszlatni.. Meg amit megtapasztaltak, vagy amire rájöttek az igazság keresése közben, azt szeretnék megosztani.

De halj meg hitetlenként, bután, kit érdekel!

2013. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!