Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Léteznek-e véletlenek?!...

Léteznek-e véletlenek?! Szerintetek van véletlen? Aki azt mondja, hogy igen v. nem az pls. indokolja meg.

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 15:51
1 2 3
 11/23 Oversoul 1 ***** válasza:

@Gaebrol:

"Na ne már! Azért nem kell mindenbe belemagyarázni valamit, mindenhol a mögöttes tartalmat keresi."


Egyfelől nem a számtech rovatban van a kérdés, másrészt kell különben tévhiteket generálunk.

Ha azt tudjuk, hogy nem tudunk valamit, akkor ez van.

És _jelenleg nem tudjuk_, hogy létezik-e valódi véletlen.


- Randomness versus unpredictability

[link]

2013. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
az utolso vmit nagyon tud...na de akk a RANDOM szamitogepes technikat magyarazd el...ember csinalta es tudja hogyan mukszik...na de mikor a computer kivalaszt vmit annak mar nincs oka...forrasa van mert vki elinditja. De pl. tiz szo kozul valaszt vmit azt tuti veletlenul teszi mert cselekvese kozben semmi befolyas alatt nincs. szval sztem letezik a teljes veletlen,de az ember erre soha nem lesz kepes
2013. jún. 13. 18:41
 13/23 Oversoul 1 ***** válasza:

A kriptográfiában alapvető fontosságúak azok a véletlenszám-generátorok, melyek nem csak pszeudovéletlen-számokat állítanak elő, hanem valódi, kiszámíthatatlan "igazi" véletlenszámokat. Ennek megvalósítására általában egy fizikai folyamatot hívnak segítségül.

[link]



@Gaebrol:


"Sajnos, a véletlenszámokat nem tudjuk konkrét eredményhez hasonlítani, csupán a kapott adatfolyam statisztikai paramétereire tudunk elvárásokat megfogalmazni.

A véletlenszám-generátorok tesztelésének eredménye mindig kétséges.

Ha megállapítjuk, hogy a véletlenszám-generátor hibás, az egyértelmű.

Ellenben ha egy teszt szerint az előállított adat véletlenszerű, az nem jelenti azt, hogy a véletlenszám-generátor jó, csak azt, hogy nem sikerült hibát találnunk."


[link]

2013. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Nincs veletlen!
2013. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Bocsi, az utolsó vagyok, véletlenül ékezet nélkül írtam.
2013. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
nem leteznek. minden okkal tortenik. minimum azert, mert egy bizonyos eletlecket meg kell tanulnod egy adott visszatero gondbol.
2013. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Eredetileg nem akartam itt megosztani meglátásom, de most úgy döntöttem, mégis reagálok erre:


"Példa kell? Számítástechnika, "random" utasítás."


Úgy vélem, "kockafejjel" vélekedsz. Nem sértésképp mondom.

Ugyanis minden hatalom/tudatosság felett van egy újabb. Így a számítógép random-ja felett is, tehát az se véletlen.


VÉGSŐ soron semmi sem véletlen. Bizonyos szinteken, szakaszokon van látszólagos véletlen, de mélyebben/globálisabban az esetben se véletlen történt, hanem tudatosság (tágabb/mélyebb/magasabb szintről).


Épp úgy, ahogyan egy hangya hiheti, hogy véletlen mozdult el a szalmaszál, amit mondjuk te mozdítottál el, tudatosan.

2013. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek véletlenek, ezt bizonyítja a kijelentés, hogy mindennek van egy miértje. Ha emberi agy nem képes megfejteni valaminek az okát, akkor sem lesz véletlen.

Végül is a szó maga, ha értelmezzük: vélni-tudni, sejteni valamit -->> tehát szó szerinti értelmezése: valami nem tudott, nem sejtett, megfejtetlen dolog. (Szerintem)

2013. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
utolso ment a zoldkez
2013. szept. 29. 23:05
 20/23 anonim ***** válasza:
A többieknek "véletlenül" nem ment zöld mancs. ;)
2013. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!