Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak véletlenek?

Vannak véletlenek?

Figyelt kérdés
Érezted már úgy, hogy ami történt vmi nagy dolog az életedben az nem lehet véletlen? Egyáltalán vannak véletlenek? Csak mert a szó létezik!
2013. febr. 25. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Éreztem, de ennyi.
2013. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Persze , de legtöbb a hanyagságnak , figyelmetlenségnek köszönhető . Például egy hónapja állványon dolgoztam . Az előtte való nap én raktam össze és aznap minden rendben volt . Másnap reggel lusta voltam átnézni , és azt gondoltam ,ha tegnap nem volt semmi akkor nincs semmi baja se . Aztán ahogy mászkáltam rajta kijött egy csap és össze csuklott az állvány és eltörtem pár bordámat , mivel lusta voltam átnézni a kis bak állványokat .
2013. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 loupsolitaire ***** válasza:

Véletlen. Azt jelenti, hogy nem "vélnéd", vagyis nem számítasz rá. Semmi különleges nincs benne.

Ahogy szerencsétlenül járt állványos barátunk esete is mutatja: nem számított rá, hogy összecsuklik alatta. Véletlen.

Egy nap az emberrel sok-sok-sok véletlen történik. Számítottál ilyen válaszra? Nem, tehát véletlen. :) Legalábbis ha a szó szigorú jelentését vesszük.

2013. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ellentéte a szükségesnek, szándékosnak, lényegesnek. De minthogy ezen a világon minden szükségkép történik, mint okoknak okozata; minthogy voltakép semmi se lényegtelen, amennyiben mindenesetre összefügg ezzel, amit lényegesnek tartunk: V. ebben az értelemben nem létezik.


Forrás: Pallas Nagylexikon

2013. febr. 25. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

loupsolitaire

Véletlen nem létezik .

Mindennek megvan az oka vagy vagy a következménye .

Hogy ki esett a csap az nem véletlen volt , hanem az én hanyagságom .

Ha az utcán sétálva fejemre tojik egy madár , az sem véletlen , mert én direkt mentem arra , és a madár is direkt engedte el magát , még ha nem is én voltam a bombázás célpontja .

2013. febr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Kvantumszinten akár létezhet is! :)
2013. febr. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!