Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg ennyi...

Szerintetek tényleg ennyi elmeháborodott van az országban? Szellemek, sátánisták, ufók és egyéb baromságokkal foglalkoznak, ahelyett hogy értelmes dolgokkal foglalkoznának!

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 11:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Te meg azzal foglalkozol, hogy más mivel foglalkozik, az normális? :)
2013. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Honnan tudod, hogy mással nem foglalkoznak?Primitív vagy, hogyha nem látsz ilyen dolgok mögé...Csak, mert valaki hisz ezekben, attól még nem egy mániákus idióta, aki 0-24-ben ezekkel foglalkozik..Ezen elgondolkodhatnál :)
2013. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Antimod ***** válasza:
73%

Nem elmeháborodottság ez, de az tagadhatatlan, hogy vannak jelenségek, amelyek a jelenlegi világkép keretein belül megfejthetetlenek.

Rejtélyekkel foglalkozni sohasem ostobaság, a legtöbb előremutató felfedezés így született. Persze más dolog foglalkozni vele, és más dolog szektásodni.

2013. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező ! Le kéne venni a szemkötőt és kicsit jobban kilépni a zombiszerű monoton hétköznapokból . Tudod a világ többől áll mint a kelés-munka-Barátok közt-alvás .
2013. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező, nemrég pont nekem is ez a kérdés jutott eszembe :)

De ám sokan vannak akik csak baromságból írogatnak, és nem azért, mert tényleg így gondolják. Akik meg így gondolják, úgy kel nekik, legföljebb majd ha meggondolják magukat, és már nem hisznek az ilyenekben, letudják annyival, hogy "hát akkor még hülye voltam". Maga az egész egy kamu dolog, annyi ilyen dolog van ufótól kezdve a zombiig, de mégis a 7 milliárd emberből senki sem találkozott még egyikkel sem. Mindig nagy neves emberekre hivatkoznak, hogy kik mit mondtak, arra nem is gondolva, hogy csak kitalálták. Attól még, hogy nagy valaki, nem kell neki elhinni mindent.

Egyébként meg én Isten hívő vagyok, de aki ezekben az ufókban meg lényekben hisz, az biztos hogy nem az, tehát ez csak azt mutatja, hogy mennyi hitetlen ember van ebben a keresztény országban.

2013. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

5#

Jah egy olyan ember papol a szabad gondolkozásról akinek naponta tömik a fejét a hitgyülibe ... Vedd elő inkább a bibliádat a gondolkodás úgysem az erősségetek .

2013. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

60%

Te beszélsz kitalációról, meg hazugságokról, megtévesztésről? Te? Ez most valami vicc?!

2013. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Lilith1994 ***** válasza:
86%

Hát nem tudom hogy miért lenne minden ember hitetlen aki ilyesmivel is foglalkozik. Nem mondanám hogy nagyon hívő lennék, de attól még valamennyire tartom a vallásom és szoktam imádkozni.


Nos nem tudom hogy honnan veszik egy csomóan hogy nem látott még senki semmi ilyet/ehhez hasonlót/természet felettit/ufót.


Hozzá teszem én hiszek a természet feletti dolgokban, (démonok szellemek, angyalok, kísértetek... stb.) de nem tartom magamat elme háborodottnak, és nem napi 24 órában foglalkozok vele. Miért kéne? amikor találok valami érdekeset ami a témába vág de attól még nem gyöpösödtem be. Rengeteget olvasok mindenről de avval a világ szemlélettel nem értek egyet, hogy a tudósoknak kell mindent el hinni és hogy nincsen más mint amit ők állítanak, és hogy az ember semmi másból nem áll csak ösztönökből és hormonokból. Van lelke az embernek és érzései is. na mind1 ez most nem is fontos ebben a témában.



Én régen, még jó pár éve nem hittem az ilyesmikben, de jött egy forduló pont... láttam dolgokat... el mentem orvoshoz mert nem tartottam normálisnak. Azt mondta hogy minden rendben van egy enyhe depressziót leszámítva ami nem meglepő az akkori körülményeimre való tekintettel.



"Drága" kérdező te még légy szíves egy pici vegyél vissza a modorodból és ne akarj kötekedni mindenkivel aki nem úgy gondolkozik mint te, mert más gondolat menete is lehet jó nem csak a tiéd. A tiéd is egy vélemény de kulturáltabban is el mondhatnád mert egyszer csak törlik a kérdéseidet.


A sátánizmus ugyan olyan vallás mint bármelyik másik, mindenkinek kell hit valaki ebben valaki abban. Na de a hit addig hit amíg nem bizonyosodik be hogy valós mert akkor már tudás ..lényeges különbség na de ebbe ne mennyünk bele.



Az ufók... nos szerintem ez sem baromság, az égen repülő valamit már én sokszor láttam és párom is. Na de nem is az a lényeg hogy én mit láttam mert annak úgysem hiszel hanem gondolkodj logikusan akkor. Ne gondold hogy csak mi vagyunk egyedül a végtelenségben mert ez egoista buta hozzá állás... csak gondolj bele. A föld az egy nagyon jó bolygó az olyan létformáknak mint mi(szén alapú), honnan tudod hogy az ide látogató létformák nem azok?... honnan tudod hogy nem a nyersanyag kell nekik?... honnan tudod hogy nem víz kell nekik?... honnan tudod hogy nem élelem kell nekik?.... Előfordulhat hogy ilyesmi kell neki mert valószínűleg kell nekik is a faj fenntartáshoz, mert nekik már kevés van... ez volt az a rész amiben gondoltam leginkább a kereskedelemre.


A másik része le igázás terraformálás betelepítés(most a megfigyelés fázisnál járhatnak, mert ismerd ki az ellenséged).


Van még egy elmélet. Ők hoztak ide minket, meg figyelnek, hogy hogyan fejlődünk( kísérleti telep a föld) na és hogy őket mi isteneinknek gondoljuk az is durva.


Na de nem ragozom tovább mert senki nem olvassa még végig.

További szép napot!

19/L 26/F

2013. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, én az ezotéria témában felvetett témák jelentős részét minimum fenntartással kezelem vagy sok esetben egyenesen veretes baromságnak tartom, DE egyáltalán nem minősül elmeháborodottnak, aki ilyesmiken töpreng, tűnődik, spekulál. Egyrészt ne felejtsd el, hogy attól, hogy valaki feltesz valami ufós vagy kísértetes kérdést, még nem jelenti azt, hogy a téma olyan jelentős szerepet töltene be az életében, ismeretlenül nem tudhatod mi mindennel foglalkoznak MÉG, lehet, hogy akár értelmes dolgokkal is, csak olyankor nem feltűnőek.


Sok esetben inkább csak hülyéskedésből írnak ki kérdéseket, csak van esetleg egy "mi lenne, ha" filózás a dolog mögött, ebben semmi káros nincs. Vagy pl. a horoszkópos kérdezőknél is inkább amolyan "játékos" kíváncsiság/hülyülés nagyobb részt, amit maguk sem vesznek igazán komolyan.


Nyilván ha valaki megszállottan CSAK valami "misztikum" témával foglalkozik úgy, hogy élete egyéb aspektusait teljesen elhanyagolja, ott baj van, de szerintem elenyésző számban vannak ilyenek.


Hogy valaki szabadidejében, szórakozásból, pusztán az elmélkedés kedvéért mivel foglalkozik, vagy esetleg miben hisz, az meg ne fájjon már neked, fikciót olvasni/nézni sem "hasznos" vagy "értelmes" ezzel a gőzzel.


Na de a lényeg, attól, hogy akár megválaszolhatatlan kérdéseken (mi van a halál után), akár elvetemült baromságokon (slender man) is törpölnek néha emberek, attól még nem kell az ész, a tudomány és a ráció "keresztes lovagjaként" agresszíven fellépni ellenük.


Szerintem.

2013. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Szerintetek Moti miért foglalkozik olyannal ami nem érdekli?

Szerintetek miért fáj másoknak ha valaki nem olyan mint ők?

Szerintetek látatlanba miért kell beskatulyázni az embereket, anélkül hogy ismernéd őket valójában?

Szerintetek meglehet szabni hogy mi az értelmes és mi nem?


És ez nem csak ezotériára vonatkozik. Sosem értettem az olyan embereket akik a másik életével foglalkoznak vagy más kinézetét szapulják, hogy jajj hogy néz ki, ő miért ilyen meg olyan.

Szerintem az ilyen emberek nincsenek megelégedve magukkal és másokat bántanak ez miatt. A lényeg hogy legyen mindig valamibe belekötni.

Ha az illető ezotériával törődik? Istenem, kössünk bele, mert ez milyen baromság!

Ha az illető bélyegeket gyűjt? Istenem, ez uncsi, kössünk bele!

Ha az illető tanul és nem megy szétinni a fejét minden hétvégén hogy legyen belőle valaki? Istenem, stréber nyomi gyerek, kössünk bele!


Ezek mind oktalan,ostoba,együgyű,korlátolt emberek.

Saját zavarukba röhögnek vagy válnak agresszívvá ,mert nem értik amit mondasz, bántja az erkölcsiket amit beléjük oltottak.

2013. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!