Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek ha meghalunk mik...

Szerintetek ha meghalunk mik leszünk? Gondoljon bele minden értelmes intelligens ember. Semmik nem tudunk lenni. Úgy értem hogy valamik csak leszünk. Semmik egyszerűen nem tudunk lenni.

Figyelt kérdés
Ezt azért mondom mert lazán mindig vannak olyan emberek hogy mondják hogy elporladunk,az addig oké,de a lélekkel mi lesz? semmik egyszerűen nem tudunk lenni,a tudat,nem tud meghalni,a tudat nem tud nem lenni...gondoljatok csak bele? Ez egyszerűen képtelenség....
2012. dec. 8. 23:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
63%
Miért ne tudnánk? Már ha beáll az agyhalál is cseszheted a tudatod.
2012. dec. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
28%

ha annyira nem hiszel a mennyországban vagy más vallásos cuccokban, és tényleg racionális választ akarsz kapni, akkor elfeledhetnéd a lélek létezését is. Ha lenne lelked, ami elszállna halálodkor, akkor azt már kimutatták volna az okos emberek :) a gondolatok és a "tudat" az agyban lévő bonyolult folyamatok következményei. Ha meghalsz, akkor leáll az agyad és nem gondolkodsz tovább. Nem veszik el semmi, csak nem kap kraftot az agy, ezért nem dolgozik tovább.

Ez egyszerűsítve olyan, mintha hirtelen kivágnád a tápot a gépből. Ekkor a proci leáll, mert nem kap kraftot. A gép lelke sem száll el sehova.

2012. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%
Arról van szó, hogy a lét határozza meg a tudatot. Megiszod a lét, elmegy a tudat. Ez lesz.
2012. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
51%

Végül is a lélek energia (még súlya is van) és mint tudjuk, az energia nem vész el, csak átalakul.

A probléma az, hogy hihetünk akármit, egyikőnk sem fogja soha megtudni, csak ha eljön az ideje, akkor meg már mindegy.

Ugye a legtöbben azért akarjuk megtudni hogy mi lesz ha meghalunk, hogy megnyugtathassuk magunkat. De soha senki nem fogja megtudni...aki megtudja az már nem tudja elmondani.

2012. dec. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
100%
Az is érdekelsz hogy ha meghalsz akkor mennyi ideig fekszel ott jó érted tudom hogy végtelenség de, azért brutális abba belegondolni nem ?
2012. dec. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim válasza:
érdekes*
2012. dec. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Kedves Besenyő Pityubá... :) Hatalmas logika,de ne viccelődjünk most.


Kedves 1-es és 2-es ! :)


Az addig oké hogy cseszheted a tudatod,de a tudat ha kikapcsol,ha nem lesz többé,akkor sem tudunk semmik lenni,hát miért nem fogjátok fel? Ez egyszerűen lehetetlen.Ahogy elnézem mindenki kívülállóként elemzi a tudathalást :) Ha a számítógép nem kap kraftot, meg olyanokat írtok ha meghalsz akkor már cseszheted a tudatod, ez stimm... de saját magatokat nézzétek,hogy ha majd a saját tudatod úgynevezvén kikapcsol...ez félig igaz,mivel nem tudunk semmik lenni,a tudat nem tud semmi lenni...miért nem értitek meg hogy hogy értem? :) Valaki segítsen már :D Felteszem egyszerűbben a kérdést ami a dühkitörésre hajlamos embereknek idegesítő,de a nyugodt lelkiállapotúknak érdekes :) Hogyan tud a tudatod semmi lenni? mi az a semmi? :) értitek? Tudom hogy semmi,de semmi egyszerűen nem tud lenni az ember tudata,valami következni fog....olyan nincs nekem senki se mondja hogy a tudatod ha meghal akkor tudsz semmi lenni,mert az is valami... annyira kacifántos a nehéz felfogásúaknak hogy ezt sosem fogják értelmezni.De akik tudnak fantáziálni,a dolgok mögé mélyebbre betudnak nézni,teljesen egyet értenek velem. :)


Kedves 6-os :) !


Mivel egyszer majd porrá leszünk,és eggyé válunk a talajjal ott lenn, nem maradunk fizikai fekvő állapotban annyira nagyon sokáig.


Eddig a 4-es mondta meg a legnagyobb igazat,amit persze mindenki tud,de még mindig nem válasz a kérdésemre. :)


"A tudat hogy tud semmi lenni?" Egyet értetek velem hogy sehogysem"? :)

2012. dec. 9. 01:29
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetséges válasz lehet, hogy a biológiai/fizikai halál után a nem fizikai valónk, ha van olyan, a helyére kerül, bárhol is legyen az.

Lenne egy kérdésem nekem is. Szerinted mi az a tudat?

Sokak szerint van ún. kollektív tudat. Talán abba "beleolvadna"?

Van egy mezőelméletnek nevezett elmélet. Ez olyat is állít, hogy pl. a memóriánk nem az agyunkban található (saját megjegyzésem, hogy legalábbis nem teljes egészében), és ezt én régebben is így gondoltam, éreztem. Azt mondja, hogy az agy egyfajta antenna, ami az ún. mezőkre tud ráhangolódni, onnan információt "venni". Egyébként nekem ez a mezőelmélet az alapján a viszonylag kevés alapján, amit hallottam, olvastam róla, meggyőzőnek tűnik.

De hogy a tudatunkkal mi lesz halálunk után, az egy jó kérdés. Talán ha a még élők rá tudnak hangolódni, információkat nyerhetnek ki belőle.

/Amúgy Einstennek is volt egy mondása, miszerint a mező az, ami mindent meghatároz. Vagy valami hasonló, lehet nem pontosan idéztem./

2012. dec. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó,úgy látom te már nagyjából érted :) Tetszik a válaszod. :) Egyet értesz velem hogy a tudat nem tud semmivé válni? :)
2012. dec. 9. 03:20
 10/39 anonim ***** válasza:
70%
Már miért ne lehetnénk semmik? Nem egy örök és végtelen feketeségben fogunk létezni, hanem nem fogunk létezni.
2012. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!