Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Materializmus az emberiség...

Materializmus az emberiség történelmével szemben?

Figyelt kérdés

Tehát ez az anyagelvűségű irányzat már "toppon" van a XIX. század óta hála a tudósoknak és szerintük a spiritualitás hülyeség.

De minden korábbi nép spirituális volt, már évezredek óta. Építészetben, életmódban, gondolatokban, vallásban, MINDENBEN.

De a materializmus folytonos döngölése kiszorította a spiritualizmust. Mindent tudunk, az elődök h*lyék voltak. Nincs szellem, nincs okkultizmus, nincs lélek, nincs semmi az anyagi világon kívül.

Akkor most melyik a nyerőbb? Az hogy az öntelt tudósok elmondják, hogy csakis a materializmus lehet a helyes úgy kb. 1900-as évek óta vagy az amire spiritualizmus ami az emberek életében már legalább 7 ezer éve jelen van?



2013. aug. 6. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:

Kérdező! Mit adott a spiritualizmus az emberiségnek? Háborúkat, csalókat és léhűtőket,téveszméket. Mit adott a tudomány? Gyógyszereket, gyógymódokat, autót, lakást, védelmet, ételt; hosszabb, egészségesebb, könnyebb, boldogabb életet. Persze atombombát és fegyvereket a háborúkhoz is, ez tény. De legalább jót is tett, nemúgy, mint a spiritualitás, hit...


Ennyire csúnya az a materialista tudomány.

2013. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:

"hála a tudósoknak és szerintük a spiritualitás hülyeség."

Ezt nem tudom kitől hallottad.

Bár szerintem kevered a spiritualitást a mágiával.


"De a materializmus folytonos döngölése kiszorította a spiritualizmust."

Nem igaz. A tudomány szorítja ki a babonákat és a mágiát, varázslást. Kevered a tudományos gondolkodást a materializmussal, meg úgy általában a szezont a fazonnal.

2013. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:

>Mindent tudunk


Ezt a tudomány nem állítja. A tudomány a megismerés útja, ha mindent tudnánk, nem létezne tudomány.


> az elődök hülyék voltak


Nem kifejezetten hülyék voltak, csak a legtöbben nem értik azt a kifejezést, hogy "a saját idejükben nagyon fejlett volt" az adott nép, és valamiért azt hiszik, hogy ha egy nép ősi, az rögtön mindentudó is. Ezerszer, de inkább milliószor többet tudunk, mint a "régiek".


> legalább 7 ezer éve jelen van


Annak, hogy mióta van jelen, semmi köze ahhoz, hogy mennyire állja meg a helyét. Ez hibás érv.


>öntelt tudósok


Hátrább az ad hominemekkel ;) Attól még, hogy olyasmikkel foglalkoznak, amit nem értesz, még nem lesznek feltétlenül önteltek.


Ignoramus

2013. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 Antimod ***** válasza:
15%

"Mit adott a tudomány?"


Atombombát, biológiai és vegyi fegyvert, új kínzási módszereket, stb.


Mindennek van másik oldala is, a kérdés, mire használjuk az adott dolgot, legyen az technológia vagy filozófiai irányzat.


Továbbá nem az emberiség fejlődött az elmúlt kétszáz év alatt sokat, hanem a technikai ismeretek. Tény, sok szinten kényelmesebbé és kiszámíthatóbbá vált az élet, de háború, bűnözés, embertelen cselekedet és rabszolgasors ugyanúgy (és ugyanannyi) van, mint régen.

2013. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:

"Mindennek van másik oldala is, a kérdés, mire használjuk az adott dolgot, legyen az technológia vagy filozófiai irányzat."


Hujaj, Antimod. Látom, még mindig jeles vagy ignoranciából és szókiforgatásból.

Én is leírtam ezt és a tudomány rossz oldalát is. De a tudománynak jó is van.

Megkérdezem még egyszer: mi jót adott a spiritualizmus?


"Tény, sok szinten kényelmesebbé és kiszámíthatóbbá vált az élet, de háború, bűnözés, embertelen cselekedet és rabszolgasors ugyanúgy (és ugyanannyi) van, mint régen."


És ez a tény mutatja, hogy spiritualitásra semmi szükség, mivel annak hiányában sem változik az emberek rossztetteinek mennyisége és aránya.

2013. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 Antimod ***** válasza:

"Megkérdezem még egyszer: mi jót adott a spiritualizmus?"


Mi neked a spiritualizmus?

Nekem az a belső "alapvetően jó" értékrend, amely szerint az emberek élik az életüket. Amiért nem lőjük le a másikat, ha nem tetszik a feje. Amiért nem lökjük arrébb a nagymamát, ha lassan araszol előttünk a járdán. Amiért megállítjuk a vakot, ha éppen egy gödörbe készülne beleesni.


Ez nekem a spiritualizmus. Nem holmi homályos tan vagy irányzat, ami ősi nyelveken, kézzel íródott.


Innentől meg tudom válaszolni a kérdésedet: minden jó, ami előreviszi az emberi társadalmat és a békés egymás mellett élést, a spiritualizmusból származik. Még a tudomány egyes ágai is, amikor a motivációt nem a minél fejlettebb harci eszköz, hanem pl. a gyógyítás vagy a közlekedés gyorsabbá tétele jelentette.


"spiritualitásra semmi szükség, mivel annak hiányában sem változik az emberek rossztetteinek mennyisége és aránya."


A spiritualitás nem tud nem jelen lenni. Illetve tud olyan környezetben, ahol velejükig romlott emberek egymást kínozzák (pl. szadista klub), de még bennük is ott van valahol elrejtve az emberi alaptermészet, csak a számtalan sérelem és frusztráció elnyomja azt bennük.

2013. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:

Kezdenek rendesen keveredni a fogalmak:

Spiritualitás, ezotéria, etika, mágia, babona, vallás, szellemiség (pl. művészetek, stb.), materializmus, tudomány (módszertan/tudásanyag?), ....


Először tisztázni kellene, miről is beszélünk. :))

2013. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:

"Először tisztázni kellene, miről is beszélünk. :))"


Szokás szerint megint "el" egymás mellett. :)


Kezdve a kérdezővel mindenkinek sajátos elképzelései vannak ezekről, és ezt próbálja több-kevesebb sikerrel védeni.

2013. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
8%
A materializmus csak a háborúkat, a terrorveszélyt az atombombát meg a biológiai fegyvereket adta az emberek kezébe. Már nem lehet kilépni az utcára, hogy ne robbantanának valamit fel.
2013. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nekem a spiritualizmus. Nem holmi homályos tan vagy irányzat, ami ősi nyelveken, kézzel íródott."


De ez rossz értelmezés. Amit te írsz, az erkölcs, moralitás és szolidaritás, semmiféle spiritualizmushoz nincs köze!

A spiritualitás a természetfelettihez, de mindenképpen hitbeli kérdésekhez kapcsolódik. Ez definíció, nem saját értelmezés kérdése.


"A materializmus csak a háborúkat, a terrorveszélyt az atombombát meg a biológiai fegyvereket adta az emberek kezébe. Már nem lehet kilépni az utcára, hogy ne robbantanának valamit fel."


Akkor menj ki egy lakatlan szigetre, halj meg 30 évesen, kínok között a tudomány eredményei nélkül. Gyerünk.

Oh, és kik is robbantagatnak a legtöbbször? Nem ateisták. Nem materialisták. Hanem hívő fundamentalisták. Erről ennyit.


"Spiritualitás, ezotéria, etika, mágia, babona, vallás, szellemiség (pl. művészetek, stb.), materializmus, tudomány (módszertan/tudásanyag?), ...."


Akkor nézzük:


Spiritualitás: "A spiritualitás összefoglaló kategórianév. Világnézeti formák, amelyek elsősorban a szellemi, természetfeletti erők illetve a lélek értelmezésén, magyarázatán alapuló irányzatainak közös neve." Wikipédia a forrás (tudom, nem egy szentírás az oldal). De ez egy jó összefoglaló a spiritualitásról.


Ezotéria: spiritualitáson alapuló tanok, természetfelettivel, a "nem anyagi" világ hipotéziseivel foglalkozó (akkor magamnak ellentmondva hozzáteszem: még) áltudományok összessége. Ezek dogmákra alapulnak, a szkepticizmust és a vizsgálódást elvetik; hitre és hagyományokon alapulnak. Én nem teljesen helyesen, de az áltudományos összeesküvés-elméleteket (pl.: idegenek és kapcsolatuk a kormányokkal; autizmust okozó vakcinák; stb) is ide, de legalább a holdudvarába tartoznak.


Etika, erkölcs, moralitás: változó (korok, helyek, kultúrák függvényében álló) értékrendzsrek, viselkedési, klturális normák. Sokszor ösztönökre és tradíciókra, ideológiákra és porgpagandára épül. Célja a társadalmak együttélésének rendszabályozása kívülről, és egy amolyan "erkölcsös lelkiismeret" önfelügyelő kialakítása. Azaz (bűntudata legyen az ateistának, a melegnek; máshol pont a vallásosnak), hogy az adott társadalom fennmaradhasson.


Vallást csak nem kell itt senkinek definiálnia!


Szellemiség: minden szellemi, művészeti, ideológiai termék és az azokat övező többi művészet, gondolat, vita.


Materializmus: én tényleg materialista vagyok, számomra ez a világ elfogadása úgy, ahogy az van. Nem keveslem a világot, nem keresek hozzá bővítéseket, update-eket; nem értékelem túl az ismeretlent és akár az ember (lélek feltételezése, pl). Szerintem ez nem egy mocskos, elkerülendő dolog.

Wikipédia megint: "Materializmus (kb. "anyagelvűség") filozófiai irányzat, amely szerint a világ minden dolga, jelensége visszavezethető materiális okra. A materialista elméletekben a lelki-szellemi jelenség nem különül el a fizikaitól: minden mentális állapot, tulajdonság, folyamat és működés elvben azonos valamely fizikai állapottal, tulajdonsággal, folyamattal."

Akárhogy nézzük, eddig csak a "materialista világ"-ra van bizonyíték, minden "természetfeletti" jelenség magyarázatot kapott már, innentől csak arrogancia kizárni a tényeket.


Tudomány: tényeken alapuló, magas képzettséget követelő tevékenység, ami a világ megismerésére irányol. Itt semmilyen hipotézisből nem lesz teória, azaz tény; amíg az be nem bizonyosul. Itt nincsenek dogmák, mindenhez szkeptikusan lehet állni, mindent meg lehet cáfolni tényekkel.


Kíváncsian várom a ti definícióitokat, főleg Antimodé, George Adamski-é (ha olvassa) meg OM-é érdekelne. Minden kötekedés nélkül, tényleg érdekelnek.

2013. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!