Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » 6 Döntő érv Isten létezése...

6 Döntő érv Isten létezése mellett! Ehhez mit szóltól szkeptikusok?

Figyelt kérdés
[link]

2013. aug. 13. 15:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok hívő, sem szkeptikus. Tudom, hogy létezik isten de csak olyan egyéneknek, akik nem képesek továbblátni.
2013. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
88%
Ez most miért ezotéria és miért nem vallás kategória?
2013. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim válasza:
84%

A .... már ebbe a sok hittan, hit meg vallás, meg egyéb más orbitális, felesleges hülyeségekbe.. már elnézést. Nem hittem benne, nem is fogok, és a környezetemben lévők hála isten, ők is ezen a véleményen vannak.

Én egyetlen egy kérdést teszek fel: Ha van isten, miért vannak hajléktalanok? Miért halnak meg ártatlan emberek? Ha lenne Isten, ilyen dolgok nem lennének.

Ennyi, így gondolom, nuyogdtan lelehet pontozni, de egy humbuk, mende-monda..

2013. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
68%

Jaj, a végeláthatatlan vita! Kb.:

- Ha van Isten, mért vannak szegénye, miért vannak háborúk, miért van igazságtalanság?

- Mert Isten nem bábjátékos, az emberek alakítják az életüket.

- De sokan meghalnak fiatalon.

- Nincs halál csak átmenet egyik világból a másikba.

- Ez csak kitaláció, nincs rá semmi tudományos magyarázat.

- De még igazából megcáfolni sem tudta senki....

stb. stb. stb....

A vége meg úgyis az, hogy mindenki szajkózza a magáét, amit meg a másik mond, az hülyeség. Minek a másikra ráerőltetni a saját világnézetünket, meg a hitünket, meg b..szogatni a másikat a sajátjáért, sosem értettem.


Mondjuk az megint más téma, hogy én itt irtó jókat szórakozok, mikor feljövök olvasgatni, tehát legalább ennyi haszna van, de akkor is...

2013. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
78%
Nevetséges mindegyik indok. Pontosan az előttem szóló kérdéseit tettem fel tegnap 01:27-kor, tegnapelőtt 22:54-kor, előbbire már választ se kaptam csak le lettem pontozva. De úgy látom hogy az oldal amit belinkeltél, eleve csak szennyet közvetít...
2013. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
75%
Nézőpont és hit kérdése. Csak hát itt, a rovaton belül szinte mindkét oldal szűklátókörű és a saját véleményének a rabja, itt kérdések és válaszok csak a vita és egymás leszólása miatt születnek nagyrészt. Ez olyan: ki szól be nagyobbat - műsor. :)
2013. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 tpanni válasza:
0%

Mindenki maga alakítja az életét. Aki hajléktalanná válik, az valószínűleg magát okolhatja mitta. De ha nem is ő a hibás, tehet a szebb életért. Aki korán hal meg, azt Isten a mennyben szeretné boldoggá tenni, ami sokkal jobb, mint a földön.

Egyébként én így gondolom:

Ha rosszul érzed magad, vagy félsz, nagyon megnyugtató dolog imádkozni és legalább sejteni, hogy valaki vigyáz rád. ("Elvileg") ha istennek tetsző életet élsz, a mennybe kerülsz. tehát ha így élsz, nem veszíthetsz semmit, mert ha létezik Isten, a mennybe kerülsz, ha nem, akkor jó, hogy míg éltél legalább bízhattál benne.

2013. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
85%

Ezek egyáltalán nem döntő érvek, nem lehet azzal megmagyarázni, hogy van Isten, hogy valamire ráfogjuk, hogy ez nagyon bonyolult ezért ez biztos nem jöhetett létre magától. Ez nem Isten létét bizonyítja, hanem azt hogy az emberi intelligencia korlátolt.

Gondolj bele ha Föld nem megfelelő távolságba keringene, akkor mi sem lennénk, tehát nem különleges a Föld helyzete, sebessége, forgásideje stb. univerzumban számtalan ilyen bolygó kering, lehet ők is különlegesnek tartják magukat.

2013. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk valamit! Főleg 16:14-esnek, meg mindenkinek aki így gondolkozik.


Itt nem arról van szó hogy ráerőltessük a másikra az igazunkat, én elfogadom hogy mindenkinek más a világnézete, sőt ez így van jól! DE! A vallás egy teljesen más téma, a vitának itt csak egy igaz kimenetele van, itt nincs több elfogadható nézet!


A vallás gátat szabott a tudományos fejlődésnek, megszámolni is lehetetlen hány évvel járnánk előrébb tudományosan ha nincs vallás. Ha valaki azt állította hogy a föld kerek, azt megégették. Bárki aki olyan tudományos felfedezést tett, ami valami módon megborította azt az eszmét hogy Isten alakította a világ minden kis zugát és törvényét, az meghalt (és a tanításai nyilván nem lettek hirdetve.)


És hány millió, milliárd ember halt meg a vallás miatt? Csak azért mert egyiknek ezzel, másiknak azzal mérgezték az agyát és akkor egymást már ki kell irtani? Csak azért mert egy várost kineveztek Szent Városnak és gyilkolták egymást falainál?


És akkor arról már ne is beszéljünk hogy mekkora biznisz a vallás a mai világban, mi minden folyik ott (is), amiről nem tudunk.

2013. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!