Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha szkeptikus vagy, te miben...

Ha szkeptikus vagy, te miben nem hiszel és miért?

Figyelt kérdés
Magyarázd is meg kérlek :)

2013. szept. 2. 02:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

önmagadban higgyél, és a világot is megváltod!

ha nincs hited, el vagy veszve, sokan keverik a dolgokat, pl hisznek ISTENBEN, de már magukban nem.

akkor h is van ez???

Isten egy erő, energia, test nélkül, anélkül nem is működhetne, h te nem teszel az életedért vmit.

így született a mondás, segíts magadon ls ISTEN is megsegít.

de ugyanez igaz a rosszra és gonoszra.

ahhoz h ezen erők érvényesüljenek az életedben szintén test kell, magyarul rajtad és másokon keresztül érvényesül, és így járulsz hozzá a jó vagy rossz sikeréhez ebben az életedben vagy a következőben is.

2013. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a rációban, észben, logikában és a tudományban hiszek.
2013. szept. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Mint szkeptikus, semmiben sem hiszek, aminek a létezését állítják, de nem tudják bizonyítani.
2013. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mint szkeptikus hiszek istenben (kis i-vel).

Velem születik a világ, s velem pusztul el.

Számomra nem volt születésem előtt semmi, s elmúlásommal minden megszűnik.

Hiszek az emberben. A megszülető gyermek első mosolyában több szentség van, mint az összes leírt szent könyvben.

Hiszek a szeretetben, az igaz emberi kapcsolatokban, az értelemben. (Bár amióta ide járok, utóbbiban egyre kevéssé)

Hiszem, hogy az élet, a világ meg nem ismerhető, de megismerni szüntelen kötelességünk.


És talán ezt is:

Az álom, mit nem láttak még,

és győzni, hol nem győztek még.

A bánatot eltűrni némán,

s ott járni, hol nem jártak még.

A vágyad nem elérhető,

de látod a távoli célt.

A lélek, csak az segít tovább,

s megnyílik a csillagos ég!

Törvényem ez, ezt követem én,

ha nincs is már remény, a hitem az él.

Az vezet tovább, s mind, ki előre néz

annak bármilyen göröngyös útja van nem lesz nehéz.

Bízom hát, mert ki céljához hű,

tudja, hogy merre lép.

Arra glória nem vár talán,

csak egy csöpp békesség.

Ha talán jobb lesz így a világ,

nem volt értelem nélkül a lét,

s a vérem nem hiába hullott!

Elértem a távoli célt.

2013. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok. Elnézést, figyelmetlen voltam (de előttem is). Hogy miben nem hiszek? Sok mindenben.


Vannak dolgok, amelyekre nincs ésszerű magyarázat, de léteznek vagy létezhetnek. És olyanok is, amelyek hihetetlennek tűnnek, s mégis van rá egyszerű tudományos magyarázat.


Itt vannak például ezek az alakváltós figurák.

Az állatvilágban ismert dolog a mimikri. Az állatok e legkülönfélébb céllal tudják utánozni egymást vagy az őket körülvevő, növényeket, tereptárgyakat.

De soha nem lesznek mások, mint amik valójában.

Egy ötvennégy szögletű, 24 millió éves csodás értelmes valami, ami nem eszik, nem iszik, nem szaporodik, csak gondolkodik, nem fog átalakulni emberré, legfeljebb az alakja lesz átmenetileg emberi.

Nem fog öltönyt felvenni, mobilon telefonálni, nem lesz belőle sem testőr, sem látszerész, sem olimpiai bajnok úszó.

2013. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

#4-5: egyáltalán nem tűnsz szkeptikusnak, és nem egészen értem, hogy miről beszélsz.


>Egy ötvennégy szögletű, 24 millió éves csodás értelmes valami, ami nem eszik, nem iszik, nem szaporodik, csak gondolkodik, nem fog átalakulni emberré, legfeljebb az alakja lesz átmenetileg emberi.

Nem fog öltönyt felvenni, mobilon telefonálni, nem lesz belőle sem testőr, sem látszerész, sem olimpiai bajnok úszó.


Ez miez? ¯\(°_o)/¯

2013. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit rajzoltál. Kellene?


A beidézett szöveg pedig úgy értendő, hogy egy botsáska utánozhatja a faágat, de nem lesz belőle faág. Egy nem embernek kinéző, nem emberszerű földönkívüli utánozhat minket, de nem válik földi emberré.

2013. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Mindenki szkeptikus, hisz mindenki kételkedik valamiben. A gondolkodó ember leginkább önmagában. De a kételkedés nem azonos a tagadással. Túl sok mindenben kételkedem, semhogy mind fölsorolhatnám.
2013. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8: Egyáltalán nem mindenki szkeptikus, sőt, nagyon kevesen vannak. Attól még, hogy valaki valamiben kételkedik, még nem lesz szkeptikus.

A szkepticizmus egy általános hozzáállásról szól, arról, hogy csak olyan dolgokat fogadunk el, amelyek megfelelően alá vannak támasztva. A szkepticizmus kulcsfontosságú eszköze a kritikus gondolkodás, annak tudata, hogy a saját érzékelésünk és felfogásunk is alapjában véve megbízhatatlan, szubjektív.

Abban persze igazad van, hogy a szkepticizmus nem egyenlő a tagadással, elutasítással.

2013. szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

#9

Amiről te beszélsz az a szkepticizmusnak egy változata, az ún. tudományos szkepticizmus.

Közszóként a szkeptikus csak kételkedőt jelent.

Létezik filózófiai szkepticizmus is, ami meg megint más.

2013. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!