Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezoterikusok, miért hisztek...

Ezoterikusok, miért hisztek helytálló bizonyíték nélküli dolgokban?

Figyelt kérdés

Például:

- Paranormális képességek

- Telekinézis

- Gondolatolvasás

- Gondolatátvitel

- Földönkívüli élet

- Természetfeletti jelenségek

- Természetfeletti lények

- Mágia

- Jóslás

- Stb.

Ezekre nincsenek megfelelő bizonyítékok, csak:

- Képek (könnyű hamisítani)

- Videók (szintén hamisítható)

- Leírások (Hazudni is lehet)

- Hallás alapján terjedő történetek (erről már ne is beszéljünk

- Ezoterikusok által végzett kísérletek (pláne ne)



2013. jún. 24. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 finomakékpirula? ***** válasza:
30%

Alapvető ellentmondásba keveredtél!

Amire helytálló bizonyíték van, az (elvileg) tudás.

Tudni, és hinni ellentétes dolog.

A hit megelőzi a tudást.

Először valamiben hiszünk, majd tudunk.

Amiben nem hiszünk előzöleg, azt nem tudhatjuk meg. Amikor elmész egy fizika előadásra, hiszed, hogy ott majd értékes információkkal gyarapodsz.

A többihez nem szólnék hozzá, mert felesleges vitákba nem megyek bele.

2013. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 finomakékpirula? ***** válasza:
25%

De azért még mondok valamit, csak hogy tudd!

A szó egy kétélü fegyver!

Te is hiszel, helytálló bizonyíték nélkül.

Hiszel abban, hogy valami nem létezik. A világ a kettőségre épül.

Valami van - valami nincs

Hit - tudás

Ezos hisz abban, hogy valami van.

Te hiszel abban, hogy valami nincs.

Ezos talán tudja, hogy valami van.

Te nem tudhatod, hogy valami nincs.


Nem vonhatod kétségbe tudás nélkül, hogy ő mit látott/érzett/halott! Mégis hitre alapozva megteszed!

Feltételezvén, hogy normális, épeszü emberek, felvetődik az első kérdésem!

Lehet-e valamiről tudni, ami nincs?

Lehet-e valamiről nem tudni, ami van?

Csak hogy lásd, te is hiszel. Mindenki hisz, az életed nagy része hiten alapul. Akinek nincs hite, annak nincs élete sem. Ez(is) különböztet meg téged egy robottól, számítógéptől. Ha úgy éled az életed, hogy mindennemü hitet kizársz, akkor nem vagy más, csak egy programozott robot/számítógép. Azt ami van, azt bele tudom egy robotba is programozni, de annak hite sose lesz. Márpedig a megismerés alapja a hit, nélküle, mint mondottam tudás sem létezhet. Gondold át mivel szembesülsz, mielőtt ítélkezni próbálsz!

2013. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
2%

Ma már úgyis belemerültem a játékba, megkérdezek tőled valamit...


Mi a helytálló bizonyíték arra hogy apád a te apád?

Mi a helytálló bizonyíték arra hogy anyád a te anyád?

Azt mondták? Mi a bizonyíték arra hogy van agyad? Sorolhatnám még!

2013. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
76%
Így az utolsóról élből mondhatom, hogy DNS vizsgálat (szülők) és boncolás (agy megléte) bizonyítja.
2013. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
4%

És ez megtörtént már? Nem hiszem...

Tehát hiszel! Ajjj!

2013. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
0%

kérdés:mások miért hisznek Istenben?eléjük állt?beszéltek vele?

a hit nem bizonyítékokról szól

amúgy az ember nem csak képek miatt hisz a dolgokban,velem is voltak olyanok amikre egyszerűen nem lehetett ésszerű magyarázatot adni,hamis jósokhoz persze nem járok,lenézem az ezotévéseket,de volt olyan aki teljesen ingyen jósolt nekem,semmit sem kért és minden meg is törtnét amit megjósolt,pedig semmi esélyt nem láttam rá,ahogy velem is volt olyan hogy megálmodtam hogy megcsaltak,nem hittem az álmomnak,friss kapcsolat volt,ő is mondta hogy még várni szeretne a szexel hogy ne az legyen a kapcsolat alapja,2nap múlva kiderült hogy megcsalt

2013. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

finomakékpirula?:

Igaz az állításod, de vannak speciális esetek, mint amikor az ezósok megcáfolnak tudományos tényeket. Én ezekre gondoltam a tudomány megírása közben.

Mellesleg könnyebb tudni, hogy mi nincs, mint hogy mi van. Például biztos, hogy nincs olyan szerkezet egyenlőre a Földön, ami megfelelne a pertpetuum mobile kritériumainak.

52-es:

Mi helytálló, hogy az anyám az anyám? Mondjuk, hogy ő szült meg?

És azért biztos, hogy van agyam, mert vannak életfunkcióim.

2013. jún. 24. 14:36
 8/81 finomakékpirula? ***** válasza:
30%

Azért ne jelents ki olyat, hogy tudományos tény...

Nehogy pár száz év, vagy akár kevesebb idő múltan az a tény már csak egy letünt elméletnek legyen kikiáltva!

Hihetsz sok mindenben, az nem gond. Hiheted, hogy nincs valami, és hiheted azt is, hogy a tudomány mai "tényei" azok valójában tények. De abba az illúzióba kergetni ön magad, hogy ez nem hit, hanem valós tudás, az elme börtöne.

Nem sok olyan dolog van a világon, amit a mai ember tudhat. Sok dolog van, aminek nagyon nagy az esélye, pl. hogy anyukád a valós szülő anyukád. De azért lásd meg most ebben a lényeget, igazából nem tény, számodra nem lehet az. Anyukád tudja az igazságot, na neki tény, de számodra nem az. Csak mondjuk 99.99999%, de az még nem a valós tudás. Tudás egyféle van.

Tehát amíg a tudomány is vitatkozik szinte mindenről, ön magával nem egyezik meg, folyamatosan vitáznak mindenről, addig az nem lehet igazi tudás. A tudomány is hit, bekell látni. Hisszük azt, hogy amit látunk, az a valóság. Hisszük azt, hogy amit mértünk, azt jól mértük. Hisszük azt, hogy a méréseinkből kikövetkeztett elméletek helytállóak. Hisszük! A tudomány valójában nem más, mint hit. A különbség az, hogy nincs istene, ezért nem nevezhető vallásnak. És hogy a gyakorlat valamint az elmélet nagyjából ugyan azon súlyban van. Ellenben itt megjegyezném pl. a buddhizmust, ami úgyszint elég gyakorlatias, asszem talán van vagy 4-5 tétele az egésznek.

A tudomány is egy hit, csak olyan hit, amiben bátran hihetünk, mert a tévedésére csekély az esély, már ami az elfogadott nézeteit illeti.

De, és itt egy nagyon fontos dolog van! A tudomány nem keresi istent! Ha ráakad véletlenül hát annyi, de nem keresi. Az emberek keresik! Nem foszthatod meg őket sem a hitüktől, sem pedig a kíváncsiságuktól. Ez olyan, mintha én megtiltanám neked, hogy discovery siencet nézz, vagy elmenj az iskolába.

A természet tudományok nagyjából erős lábakon állnak, bár azt gondolom erős paradigma váltás lesz ott is, még a mi életünkben is. Az ezotéria viszont akár hogy is nézem egy idős az emberiséggel. Nem te fogod megállítani, és nem is a szkeptikusok! Alkalmaztak már erőszakot is ellene, tüntették el a nyilvánosság elől megannyiszor, még is itt van újra!

2013. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
79%

52%-os mi a bizonyíték arra, hogy hülye vagy? Semmi?

Ja de, az idióta válaszaid.

2013. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:

finomakékpirula?:

Tényből nem lesz elmélet, maximum felülírt tény.

2013. jún. 24. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!