Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezótéria, bármi nemű transzcen...

Ezótéria, bármi nemű transzcendens, konspirációs és még rengeteg fajta hívők! Ti elmentek a 27-én megrendezésre kerülő Tudományok Éjszakájára?

Figyelt kérdés

Itt mindenki foglalkozik valamilyen szinten tudománnyal,csak épp igen érdekes egyéni végkövetkeztetéseket vonnak le.Szóval ebből a valamilyen szinten érdeklődésnek nevezhető késztetésből kiindulva,arra lennék kíváncsi hogy elmentek-e a Tudományok Éjszakájára?

Itt mindenről meg lehet kérdezni a téma VALÓDI (nem csak papíron létező,való életben leinformálhatatlan,internetes anonimság mögé bújó) szakértőit,az éppen érdekelt tudományterületről.


Kíváncsi lennék,hogy ha mondjuk most beszélgetnék egy mondjuk David Icke hívővel,és ő mondjuk elmenne a T.É.-ra,akkor a második beszélgetésre mi alakulna ki benne?Maradna az eddigi álláspontján vagy változna a támában való álláspontja?



#tudomány #ezotéria #szakértelem #tudományok éjszakája #hoaxok
2013. szept. 21. 00:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyeneknek a közelébe se mennek...
2013. szept. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

MI TÖRTÉNNE, HA ITT MINDENKI TAPSOLNA DE JÓ A TUDOMÁNYNAK MENNYIRE IGAZA VAN?NEM IS ÉRDEKLŐDNÉNEK AZ EZOTÉRIA IRÁNT.AKKOR MI VAN?

KÉRLEK VEZESD LE NEKÜNK HOGYAN LEGYÜNK SZERETET TELJESEK, BOLDOGOK, RAGYOGÓAN SUGÁRZÓAK, MEGÉRTŐK, SEGÍTŐKÉSZEK?

HOGYAN GYÓGYULNA MEG AZ A PÁ EZER EMBER AKIT A TUDOMÁNY LE ÍRT?

EGYÁLTALÁN MENNYIRE TUDOMÁNY AZ AMIBE BELE HALNAK MILLIÓK?

MENNYIRE HIHETŐBB A FÉLRE DIAGNOSZTIZÁLÓ ORVOS VAGY A FÉLRE SZÁMOLÓ TUDÓS?

TUDOM EZEK NEM TUDOMÁNYOS DOLGOK.

ENGEM A TUDOMÁNY CSAK ANNYIRA ÉRINT, ÉRDEKEL AMENNYI KELL A MINDEN NAPOS ÉLETHEZ.

VISZONT AZ ÉLETBŐL MEG ANNYI AMENNYI SZÜKSÉGES A TELJESSÉGHEZ.

ÚGY LÁTOM TÉGED ITT SENKI NEM AKAR SEM TÉRÍTENI SEM LEBESZÉLNI A TUDOMÁNYRÓL.CSUPÁN HITÜNKBEN ÉS ÉRZÉSÜNKBEN SÉRTESZ.

IGAZ NAGYON JÓ LECKE EZ A TOLERANCIA MEGTAPASZTALÁSÁHOZ.

2013. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hadd ne soroljam hogy a homeopátiához is mennyien ragaszkodtak,súlyos betegség idején is,és lám meghaltak,mert ez is csak valami ezoterikus dolog.


És az a félreszámolósdi,félrediagnosztálósdi ritkább annál mi nt ahogy feltünteted.Most nagyon emlékeztetsz a mélyliberálisokra hogy milyen erősen hangoztatják a romák egyenjogúságát,KÖZBEN (!) nagyjából minden ezredik roma rendes egyenjogra méltó ember.Valahogy te is ilyen vagy most.Persze,az általad hangoztatott esetek léteznek (orvosi műhibák,hasonlók) de olyannyira kis mértékben hogy ezek igazából már nem is tekinthetőek számottevőbbnek.


És az hogy ki hogyan oldja meg a leli egészségét...Nem hinném hogy erre is kiterjedt volna a kérdésem,de ha akarod privátban lehet róla szó.(csak ne Caps Lock módban mert olvashatatlan.)

2013. szept. 21. 10:13
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Felesleges kérdés. Az ezotéria azért ennyire népszerű, mert ad a híveinek egyfajta hamis beavatottság-érzést. Azt az érzést, hogy tudnak valamit, amit csak nagyon kevesen, mert azt nem tanítják az egyetemeken. Az általad említett rendezvény viszont nagyon is ráébreszti az embert az ő tudatlanságára, és ez baromira nem hiányzik az áltudományok művelőinek. (Mondjuk nekünk se kellemes érzés.)
2013. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék, ha nem lennének perpillanat likviditási problémáim. Szeretem az ilyen dolgokat, pedig én "hívő" vagyok és nem a beavatottság érzés miatt, hanem puszta kíváncsiságból foglalkozom ezotériával.
2013. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Én nem mennék el. Jártam egyetemre (fizikusira) régebben.

Ismerem D.Gy-t (Dávid Gyulát) is aki egy remek fizikus és nagyon érdekes előadásokat tartott (pl. Algebrai fogadalmak a fizikában), de hogy őszinte legyek

ez a tudás amit megszereztem csak egy rövidke időre tett boldoggá... Jó persze meg adta azt a fajta állbüszkeséget, hogy "hű nézd már miket tudok, értek a csoport táblázat kitöltéséhez és a többiek nem."

Nem csökkentette azt a fajta lelki sebet ami rajtam volt, és sok problémám adódott belőle. pl. Nem mertem beszélgetni a lányokkal, kisebbségi komplexumom is volt stb.

Az ezoterikus (tudatos álmodás, Vipásszána meditáció) és vallási megfontolások (buddhizmus) viszont képesek voltak rá. Sokkal jobb lett tőle az életem! És ezt a pszichológiai nem hiszem, hogy képes lett volna megadni valaha is.

Szóval ha választani kell én az ezoterikát választom és utána a tudományt.

És most lehet engem utálni emiatt meg álnok módon lepontozgatni, de senki nem várja el tőlem, hogy olyan dolgokat tegyek előrébb az életemben ami nem szolgálja a fejlődésemet vagy elhiggyem akár egy szavát is a szkeptikusoknak!


25/F

2013. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Eddig mindenkinek ment a felpontozás .Tőlem nem is nagyon kell tartani e téren,mert legrosszabb esetben is kék mancsot adok.

Ugyanis én nem a szerint értékelek hogy mennyire hasonlít a válaszoló véleménye az enyémhez,hanem hogy mennyire a kérdésre válaszolt.


Az eddigi és további válaszokat köszönöm.

2013. szept. 21. 20:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mage, a tudatos álmodásnak mégis mi köze van az ezotériához? Az egy létező dolog, sokszor terápiás céllal is használják. Hogy a pszichológus mennyit ér, az egy elég messzire vezető dolog, bár a pszichológia maga is eléggé soft science kategóriába tartozik, az ezósok nagy része pedig a tökéletesen egzakt, objektív természettudományokat szokta elsősorban támadni. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy egy megfelelő pszichológus ne használt volna, bár tény, hogy nem éppen olcsó dologról beszélgetünk.
2013. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A fizika tudása nem kezelte a pszichológia bajt, ezért a tudomány rossz.


Ez ám a logika! Szét van csúszva az agyad ember. :D


A meditációt tudósok kutatják, ez is tudomány. A buddhista szerzetesek önkéntesek, mert ők nem ezotéria hívők. Őket ez nem zavarja.

2013. szept. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen ám, azonban a hogyan idézed elő a tudatos álmodást is kérdéses. Pl. a hagyományos valóság próba tesztekkel, ami nekem nem sikerült.

Mágiával viszont elsőre igen, amit tudomány élből hülyeségnek gondol.

Csögyal Namkhai Norbu - Álomjóga és a természetes fény gyakorlata

Ezzel a könyvvel, amit tibeti bőn mágusok és Vadzsarána buddhisták (ezaz ezoterikus irányzat) írtak. Volt tőle egy testen kívüli élményem is

és utána fájdalmat éreztem a mellkasomon, mintha tényleg kilépet volna valami belőlem... Azóta egyre kevésbé félek a haláltól, mert szerintem tényleg van valami ami megmarad, utána...

Nem azt mondtam, hogy rossz csak többre tartom ilyen és ezekhez hasonlók miatt az ezoterikát, meditációt stb.

Igazad van valóban nem erre való, a fizika. Igazából az volt vele a baj, hogy nem adta meg azt a fajta örömöt amit a többi társamnak megadott amikor pl. a Maxwell egyenletek és az relativitás elmélet felfedezésének a kapcsolatát végig hallgatták. Meg amikor arról ment a vita, hogy a világegyetem nyitott rendszernek szokták tekinteni és, hogy ez hogyan függ össze a termodniamika második főtételével és milyen kérdéseket vettnek fel ezek. Ezek érdekes kérdések voltak, de nem az én kérdéseim, amire tényleg választ szerettem volna!

Másik része tegyük fel, hogy egy buliban vagy kissé ittasan és meglátod a neked tetsző lányt.

Légy őszinte melyik szöveggel lehet jobban felkelteni az érdeklődését (általában):

1. Elmagyarázod neki, hogy a kvantummechanikában az alagút hatás során, hogy kell felírni a másodfokú differenciál-egyenleteket.

2. Valami hétköznapi beszélgetéssel

3. Megkéred őt, hogy adj oda a kezét, mert tudsz tenyérből jósolni, és mondasz neki valami "hülyeséget" (a szkeptikusok szerint).


Nem akarok tudomány ellenes lenni, vicces is lenne egy internetes oldalon ahol a épp a tudomány teszi lehetővé, hogy írjunk egymásnak. Egész egyszerűen nálam más az értékrend. Nem akarom, hogy megváltoztassák. Ennyi!

Minden esetre elfogom végezni a fizikusit levelezősön, hogy legyen az ezósok között is valaki aki ért a fizikához.


"Maradna az eddigi álláspontján vagy változna a támában való álláspontja?"

A kérdezőnek is válaszolva: Nem hiszem. Szerintem ők is hasonló dolgokon mentek át, értettek meg.

(Már amelyik nem egy csaló... Sajnos elég sok van)


Minden jót! :)

2013. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!