Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik fajta ember a rosszabb?

Melyik fajta ember a rosszabb?

Figyelt kérdés
Az elvakult ezo-hívő, aki bármit képes elhinni, még ha nyilvánvaló butaság, vagy átverés is, vagy a magát materialistának valló, belül békétlen ember, aki képes a szabadidejében itt oltogatni az ezósokat. Egyikhez sem tartozom, de szerintem az előbbi a boldogabb, főleg ha meghagyják az álmai közt, ezért (bár meglepő) szerintem az utóbbi a szánnivalóbb. Ti hogy látjátok? Annak a jobb, aki az álmok közt él, és boldog, vagy aki a száraz, unalmas tények embere, ennélfogva unatkozik?
2013. júl. 16. 07:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Ha csak véleményt kérdezel mindkettő rossz!

Aki mindenben szívvel és érzéssel hisz az boldogabb. Amit hisz, számára az van.

A full materialista elvesztette a hitét. Neki nehezebb.


Én az utóbbiak táborát boldogítottam és nem voltam száraz. Aztán rátértem az utamra. Hatalmas dolgok történtek velem. Mindenkinek ajánlom a kettő közti egyensúlyt.

2013. júl. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Egyik sem jobb, mindkettő elvakult, legjobb az arany középút.
2013. júl. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy egy beszűkült materialistának hit nélkül rosszabb lenne... hisz aki elvakult, az sosem a valóságot látja, legyen szó bármilyen hitről is. Így aki elvakultan hisz valamiben, akármilyen megnyugvást is jelent neki ez pillanatnyilag, a végén hatalmasat csalódik majd.
2013. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Antimod ***** válasza:
53%

Nincs jobb vagy rosszabb ember. Előbb-utóbb nekik is felsejlik majd, miért nem célravezető, ha kritika nélkül elfogadnak dolgokat.

Addig pedig nekik éppen ez a jó, beleringatják magukat abba a hitbe, hogy őket aztán semmilyen meglepetés nem érheti, mert mindent tudnak, ismernek.

2013. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az utóbbi.

Az első el van magának, posztolgat az ezo fórumban.

Ezzel szemben a második állítja, h ő a nagy materialista, ennek ellenére szabadidejében egy ezo fórumon hisztizik:)

2013. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Az ezo-hívők egyáltalán nem mind boldog emberek. Egy jó részük azért menekül az ezotériába, hogy kibúvót találjon a középszerűség, a szürke hétköznapok, a tudatlanság, kiábrándultság, a felelősség és a félelem elől. Mondom, ez nem minden ezo-hívőre igaz, de sokan vannak így.

És ugyanígy, a "materialisták" (bár ez egy idejétmúlt szó, inkább "fizikalisták") nem mind unalmas, megkeseredett, szürke emberek. A racionalitás és a kritikus hozáállás egyáltalán nem zárja ki a boldogságot, álmodozást, vagy bármi mást.

Érdekes, hogy ezt mindig mindenki feketén-fehéren festi le. Te is épp ugyanolyan vagy, mint az ezósokat fikázó fórumozó "materialisták", csak a másik oldalról, nem gondolod?


> száraz, unalmas tények embere, ennélfogva unatkozik


Ez az egyik legszomorúbb dolog, amit mostanában hallottam. A tények, a tudás, a valóság megismerése az egyik legérdekesebb, legizgalmasabb dolog, és ha valaki ennyivel elintézi az egészet, és megelégszik az elé vetett olcsó, kényelmes hazugságokkal, azt őszintén sajnálom.


Ignoramus

2013. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy hívő és hívő között is van különbség ugyanúgy mint szkeptikus és szkeptikus között .

Például vannak az olyan hívők akik az UFO és egyéb paranormálos oldalakon kívül máshonnan nem tájékozódnak . És szinte mindig az ilyen honlapokon megjelent cikkeket linkelgeti be ide . Az ilyenekről nekem is megvan a véleményem .

De olyanok is vannak akik tanult emberek és képesek az önálló gondolkozásra, saját teóriák kialakítására . Nekem például volt szerencsém rengeteg korabeli dokumentumot, mondát és egyebeket átolvasni, néhány régi német aktát és levelezést én fordítottam le . Magamból kiindulva ha valaki sokat tanulmányozza mindkét oldalt, előbb utóbb rájön hogy semmire nem lehet azt mondani hogy lehetetlen, csupán hogy hihetetlen .

A szkeptikusokról meg annyit, hogy az olyanokat én nem is veszem annak aki egyből ráírja mindenre : nem létezik . Amikor meg megkérdezem, hogy szerinted miért nem, nem válaszol semmit . Aki meg normális keretek közt tud vitázni az a jó, mert mindkét oldal úgy fejlődik ha összeütköztetjük a véleményeket :-)

2013. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én úgy látom hogy a közép út, mivel tudja hogy mi a hülyeség és mi az ami esetleg megtörténhet vagy létezik
2013. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egyik véglet sem.A végletek biztos, hogy nem jók.

Minden esetre nem értem igazán, miért fogalmazol úgy, hogy az ezós álmok közt él? Nem minden ezós dolog puszta álmodozás és feltételezés.Történnek néha megmagyarázhatatlan jelenségek, ez tény, léteznek (ma még) rejtélyes, titokzatos dolgok.Ha valakit ez érdekel és foglalkozik vele, nos meg tudom érteni.

Ha pedig valakit a száraz tények boldogítanak, hát legyen.Nem vagyunk egyformák.

Mondjuk, nem hiszem hogy nagyon unatkoznak, mert ha jobb dolguk nem is akad, akkor jönnek hülyülni és "röhögni", ide az ezotéria rovatba.

2013. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pont egy "ezosnak"nincs szüksége arra, hogy "szürke és unalmas" életét ilyesmivel feldobja.Hiszen eleve többet érzékel a világból, mint a nagy átlag.Ez tehát egy ellentmondás, mikor a materialisták erre hivatkoznak!

Az ezosok inkább azért foglalkoznak ezekkel a témákkal mert

keresik a választ és szeretik kicserélni a tapasztalataikat.

Persze az "ezós" egy nagyon tág fogalom.Inkább úgy mondanám, spirituális érdeklődésű.Mert nem azokra gondolok, akik az ezo tv előtt, telefonnal a kezükben bambulnak, vagy démont idéznek, mert mert már nagyon unatkoznak.

2013. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!